„Bezpieczne Ferie” – to wydarzenie edukacyjna dla dzieci i młodzieży oraz osób dorosłych, w ramach której  organizowana jest akcja „Bezpiecznie na stoku z Inspektorem Wawelkiem”.

Celem akcji jest zachęcanie turystów do bezpiecznego zachowania i poruszania się po stoku po przez  jazdę w kasku, posiadanie elementów odblaskowych, poruszanie się po wyznaczonych trasach oraz dbanie o ekologię.

W programie m.in.:  konkursy wiedzy z zakresu bezpieczeństwa oraz zabawy edukacyjne. Wszystkie dzieci, które wezmą udział w wydarzeniu otrzymają przygotowany specjalnie na tą okazję „ Paszport Bezpiecznego Narciarza”, kodeks FIS-owski oraz drobne upominki!

Organizator akcji: Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie

Partnerami wspomagającymi  wydarzenia są: Ministerstwo Spraw Zagranicznych, Departament Turystyki, Sportu i Promocji, Departament Środowiska, Rolnictwa i Geodezji Urzędu Marszałkowskiego, Małopolskie Regionalne Centrum Informacji Europejskiej,  Małopolski Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct,  Towarzystwo Ubezpieczeń  i Reasekuracji Warta S.A. oraz Wawel S.A.

Zapraszamy 19 lutego do Wierchomli!