Ta strona korzysta z plików cookies. Kliknij przycisk, by poznać szczegółowe informacje! Polityka prywatności
Ok

Raport narciarski: dobre warunki na ostatnie dni sezonu

7. kwietnia 2016 | Skiinfo

Nowinki z regionów Austria, Czechy, Francja, Polska, Słowacja, Włochy

Val di Fiemme - ©Scuola Sci Pampeago Facebook

Val di Fiemme

Prawa autorskie: Scuola Sci Pampeago Facebook

W ostatnim czwartkowym raporcie narciarskim przed zbliżającym się weekendem zamknięcia sezonu narciarskiego w kolejnej licznej grupie ośrodków w Alpach jeszcze raz przyglądamy się aktualnej sytuacji pogodowej i śniegowej. A prognozy są interesujące, ponieważ do soboty w wielu miejscach ma pojawić się jeszcze świeży śnieg. Padać ma nawet w alpejskich dolinach.

Polska

Jeśli ktoś ma jeszcze ochotę na narty, a nie chce jechać w Alpy, wybór ma już niewielki. U nas czynny jest już tylko Kasprowy Wierch, ale i tu działa już tylko trasa w Kotle Gąsienicowym, gdzie pokrywa śniegu wynosi od 36 do 129cm.

➽ Warunki narciarskie w ośrodkach w Polsce:
http://www.skiinfo.pl/polska/raport-sniegowy.html

➽ Otwarte ośrodki narciarskie w Polsce:
http://www.skiinfo.pl/polska/otwarte-osrodki-narciarskie.html

 

Słowacja

Także na Słowacji otwarte nadal ośrodki narciarskie można policzyć na palcach jednej ręki. Nadal działa Vratna (tutaj w weekend za 1 euro śmigać będzie każdy, kto na stoku pojawi się w masce), Rohacze (tylko w weekend) i ośrodki w Tatrach Wysokich – Tatrzańska Łomnica i Strbskie Pleso (ale i one po weekendzie zostaną zamknięte, aby przeprowadzić kontrolę techniczną kolejek linowych przed sezonem letnim). Najlepszym celem na narciarski wypad na Słowacji pozostaje zatem Chopok, gdzie można jeździć na nartach aż do 24 kwietnia. Pokrywa śniegu wynosi tu od 30 do 80 cm śniegu i czynnych jest 18 tras.

➽ Warunki narciarskie w ośrodkach na Słowacji:
http://www.skiinfo.pl/slowacja/raport-sniegowy.html

➽ Otwarte ośrodki narciarskie na Słowacji:
http://www.skiinfo.pl/slowacja/otwarte-osrodki-narciarskie.html

 

Czechy

W czeskich górach pośmigać można jeszcze w Szpindlerowym Młynie, ale czynne są tu jedynie Święty Piotr,  Hromovka i Stoh. Na zboczach leży 20-30 cm śniegu a ośrodek definitywnie wyłączy  wyciągi dla narciarzy w niedzielę 10 kwietnia. Podobne ilości mokrego śniegu zalegają także na czerwonej dwójce, która jest jedyną czynna jeszcze trasa w Harrachovie. W niedzielę sezon zakończy się również na Klinovcu, gdzie działa 8 tras i leży 90cm śniegu. Ostatnie 4 trasy czynne w Pecu pod Śnieżką, gdzie można śmigać w cenie 300 koron za dzień. Pośmigać można także na Pradziadzie, a jeśli w weekend warunki będą korzystne to także w Červenohorskim siodle i w ośrodku Dolni Morava.

➽ Warunki narciarskie w ośrodkach w Czechach:
http://www.skiinfo.pl/czechy/raport-sniegowy.html

➽ Otwarte ośrodki narciarskie w Czechach:
http://www.skiinfo.pl/czechy/otwarte-osrodki-narciarskie.html

 

Austria

W Austrii wybór ośrodków narciarskich wciąż jeszcze jest duży. Nadal czynnych jest tam około 60 stacji, wiele z nich jednak zakończy sezon 10 kwietnia (w niedzielę). Warunki są tu nadal dobre, a niektóre ośrodki zanotowały w dzisiejszy czwartek nawet opady świeżego puchu – np. Gletscherwelt Weißsee (13cm) czy Wildkogel-Arena (2cm). Nassfeld w Karyntii, gdzie w weekend świętowane będzie zamknięcie sezonu, ma 150 cm pokrywy śniegu i 25 otwartych wyciągów. Koneiec tegorocznego śmigania zbliża się także na Planai w Schladming. Tutaj do niedzieli czynne będą jeszcze 23 trasy. Tego samego dnia sezon kończy również ośrodek Saalbach Hinterglemm Leogang Fieberbrunn, gdzie do tego czasu obowiązują posezonowe zniżki na karnety.

Największą pokrywą śniegu w Austrii szczyci się Tiroler Zugspitz Arena (320cm), lodowiec Kaunertal (295cm) i lodowiec Mölltal (290cm). Ten ostatni czynny będzie aż do 8 maja, podczas gdy wyciągi na Kaunertalu i Stubaiu wyłączą dopiero na koniec maja.  

➽ Warunki narciarskie w ośrodkach w Austrii:
http://www.skiinfo.pl/austria/raport-sniegowy.html

➽ Otwarte ośrodki narciarskie w Austrii:
http://www.skiinfo.pl/austria/otwarte-osrodki-narciarskie.html

Świeży śnieg na Kitzsteinhornie  - 7.04.2016 - ©facebook Kitzsteinhorn

Świeży śnieg na Kitzsteinhornie - 7.04.2016

Prawa autorskie: facebook Kitzsteinhorn

Włochy

Pokrywa śniegu w San Domenico di Varzi w Piemoncie sięga 330cm i jest najgrubsza w całych Włoszech. Opadów świeżego śniegu w ostatnich dniach tutaj nie zanotowano, jednak nadal sezon zimowy trwa tu w około 60 stacjach narciarskich. Czynne są prawie wszystkie duże ośrodki. Na pełnych obrotach działa na przykład ulubione przez Polaków Livigno (czytaj więcej >>>). W Madonnie di Campiglio działa 21 tras.  

➽ Warunki narciarskie w ośrodkach we Włoszech:
http://www.skiinfo.pl/wlochy/raport-sniegowy.html

➽ Otwarte ośrodki narciarskie we Włoszech:
http://www.skiinfo.pl/wlochy/otwarte-osrodki-narciarskie.html

 

Francja

We Francji w ostatnich 48 godzinach pojawiło się całkiem sporo śniegu – np. w  Cauterets w Pirenejach spadło aż 30 cm. Wszystkie duże ośrodki są tu nadal czynne i oferują dobre warunki narciarskie. Liderem pod względem pokrywy śniegu jest Piau Engaly, gdzie na stokach leży 335cm.

➽ Warunki narciarskie w ośrodkach we Francji:
http://www.skiinfo.pl/francja/raport-sniegowy.html

➽ Otwarte ośrodki narciarskie we Francji:
http://www.skiinfo.pl/francja/otwarte-osrodki-narciarskie.html

 

Prognoza śniegu dla Alp

 Dzisiaj i jutro pogodę w Alpach kształtować będzie zimny front. Zwłaszcza w piątek z północnego-zachodu napływać będzie zimne i wilgotne powietrze, które sprawi, że na wysokościach powyżej 1000m powróci zima. W dużej części Alp można spodziewać się opadów około 20cm puchu, zanim w weekend powoli znów powróci układ wysokiego ciśnienia. Od niedzieli na stokach znów zagościć ma słońce i wiosenne temperatury – szansa, by na koniec sezonu zakosztować jeszcze pięknej narciarskiej pogody. Podobne warunki panować mają na początku następnego tygodnia.

To ostatni regularny cotygodniowy raport narciarski w tym sezonie. Życzymy Wam udanej końcówki sezonu i pięknego letniego wypoczynku. Zaglądajcie raz po raz na nasze strony, gdyż także w następnych miesiącach publikować będziemy ciekawe materiały związane z narciarstwem. Bo jak wiecie, zawsze gdzieś jest ZIMA! 

 

Reklama

Zamów newsletter

Skiinfo w Twoim telefonie
Dowiedz się więcej

Reklama

Wasze raporty ze stoku

San Pellegrino - Falcade +

foto 19.02.2017

21 dni temu - San Pellegrino - Falcade.

Zróżnicowane warunki 0cm
Kitzsteinhorn - Kaprun +

27 dni temu - Kitzsteinhorn - Kaprun.

Puch
Tignes +

27 dni temu - Tignes.

Kitzsteinhorn - Kaprun +

29 dni temu - Kitzsteinhorn - Kaprun.

Puch zsiadły 0cm
Adelboden +

29 dni temu - Adelboden.

Reklama