Ta strona korzysta z plików cookies. Kliknij przycisk, by poznać szczegółowe informacje! Polityka prywatności
Ok

Test Skiinfo: kubek termiczny Contigo West Loop 2.0

25. kwietnia 2017 | Skiinfo

Test kubka termicznego Contigo West Loop 2.0 - ©Skiinfo

Kubek termiczny Contigo West Loop 2.0 testowaliśmy w St Anton am Arlberg

Prawa autorskie: Skiinfo

Ciepły napój na stoku w mroźny dzień na nartach to znacznie lepszy pomysł na uzupełnienie płynów niż lodowata woda z butelki. Nie zawsze jednak – choćby podczas wypraw skiturowych -  mamy możliwość kupienia ciepłej herbaty w schronisku. W takiej sytuacji szczególnie przydatny okazuje się kubek termiczny. W tym sezonie mieliśmy okazję testować kubek West Loop firmy Contigo. Czy produkt sprawdził się na stoku i wart jest swojej ceny?

Co mówi producent?

Aby żyło, podróżowało i piło się łatwiej marka Contigo od lat skupia się wyłącznie na tworzeniu produktów do picia napojów on-the-go. Projektanci z Contigo nieustannie doskonalą oferowane modele, aby w pełni odpowiadały na potrzeby świadomych i wymagających konsumentów.. Dzięki temu powstał kubek idealny - West Loop. Wykonany jest z najwyższej jakości japońskiej stali, w technologii próżniowej, dlatego utrzymuje ciepło do 4 godzin i nie przyjmuje zapachów wlewanych do niego napojów. Jest w 100 % szczelny, a unikalny system zamknięcia Autoseal® , sprawia, że napój nie wyleje się, kiedy kubek przypadkiem się przewróci. West Loop wyposażony jest dodatkowo w blokadę przycisku, co zabezpiecza go przed przypadkowym otwarciem się np. w bagażu. Kształt kubka również nie jest przypadkowy - przewężenie w połowie sprawia, że idealnie i stabilnie leży w dłoni. Szeroka gama kolorów zaspokoi gusta wszystkich, a przy okazji  zmniejszy ryzyko pomyłki, kiedy spędzamy czas w większej grupie użytkowników WestLoop. Jak wszystkie produkty Contigo kubek jest łatwy w myciu i nie zawiera szkodliwego BPA.

Zdaniem Skiinfo

Kubek Contigo West Loop testowaliśmy podczas ostatniego wyjazdu do St Anton am Arlberg. Produkt wyraźnie pozytywnie wyróżnia się designem wśród podobnych tego typu kubków dostępnych na rynku. Marka Contigo to amerykański producent, znany z innowacyjnych rozwiązań technologicznych i funkcjonalnych (ponad 35 patentów i 40 znaków handlowych). Marka jest liderem sprzedaży na rynkach Ameryki Północnej, znanych z wyśrubowanych standardów bezpieczeństwa i wysokich oczekiwań konsumentów.

Dla nas znacznie ważniejsze od ładnego wyglądu były jednak praktyczne walory testowanego produktu. Kształt kubka Contigo West Loop jest nowoczesny i zgrabny, ale przede wszystkim  ergonomiczny. Rzeczywiście zastosowane przewężenie ułatwia pewny chwyt nawet w grubej narciarskiej rękawiczce. Łatwe w obsłudze okazały się także przyciski w pokrywie – do obsługi kubka nie jest konieczne zdejmowanie rękawic – istotna zaleta szczególnie w bardzo mroźne dni.

Zarówno blokada przycisku zabezpieczająca przed przypadkowym otwarciem, jak i system zamykania Autoseel, doskonale się sprawdzają. Kubek był absolutnie szczelny a otwarcie to tylko jeden klik. Gdy puścimy przycisk Autoseel, kubek automatycznie się zamyka. Wszystko działa zgodnie z opisem i jest łatwe w użyciu. Konstrukcja pokrywy jest prosta, nie skrywa trudno dostępnych zakamarków, utrudniających mycie. Wnętrze nie łapie zapachów. Pojemność kubka - 470ml, czyli około 2 tradycyjnych szklanek - jest optymalna na krótszą skiturę czy na dzień na stoku. Konstrukcja – choć stosunkowo lekka - sprawia wrażenie bardzo solidnej. 

Na koniec zostawiliśmy najważniejsze: właściwości termiczne. Najważniejsze, bo jaki sens miałoby kupowanie kubka termicznego, który nie potrafiłby utrzymać temperatury płynów wewnątrz. Kubek West Loop zdał ten egzamin bardzo dobrze. Napełniliśmy go wrzątkiem i włożyliśmy do plecaka – (chcieliśmy, aby warunki testu jak najbardziej odpowiadały autentycznym warunkom, w jakich będziecie używać kubek na stoku). Następnie w regularnych odstępach czasu mierzyliśmy temperaturę płynu.

Oto wyniki pomiarów: po 2h - 63oC, po 3h - 56 oC, po 4h - 49 oC, po 5h - 44 oC.

Oznacza to, że nawet po 5 godzinach napój nadal był ciepły. Przy tej pojemności to całkowicie wystarczający wynik. Po takim czasie najprawdopodobniej kubek i tak zwykle jest już pusty.

Wskazówka: podczas testu wlewaliśmy napój do zimnego kubka. Jeśli zależy Wam na jak najdłuższym utrzymaniu wysokiej temperatury, warto przed wlaniem płynu rozgrzać wnętrze kubka gorącą wodą.

Wniosek: obietnice producenta kubka Contigo West Loop w pełni pokrywają się z rzeczywistością. To dobry wybór, jeśli ktoś poszukuje kubka termicznego na stok. Stosunkowo wysoka cena (129,00 – 149,00 zł) wydaje się mieć pokrycie w jakości produktu i jego walorach praktycznych. Jednym słowem – polecamy!

Dane techniczne

  • model: West Loop 2.0
  • pojemność: 470ml
  • wymiary: 20 x 6,5 cm
  • waga: 350 g
  • system zamykania: AutoSeal

 

Kubek termiczny Contigo West Loop 2.0 wykonany z najwyższej jakości japońskiej stali, w technologii próżniowej utrzymuje ciepło do 4 godzin - ©Contigo

Kubek termiczny Contigo West Loop 2.0 wykonany z najwyższej jakości japońskiej stali, w technologii próżniowej utrzymuje ciepło do 4 godzin

Prawa autorskie: Contigo

Reklama

Zamów newsletter

Skiinfo w Twoim telefonie
Dowiedz się więcej

Reklama

Wasze raporty ze stoku

San Pellegrino - Falcade +

foto 19.02.2017

139 dni temu - San Pellegrino - Falcade.

Zróżnicowane warunki 0cm
Kitzsteinhorn - Kaprun +

144 dni temu - Kitzsteinhorn - Kaprun.

Puch
Tignes +

144 dni temu - Tignes.

Kitzsteinhorn - Kaprun +

146 dni temu - Kitzsteinhorn - Kaprun.

Puch zsiadły 0cm
Adelboden +

146 dni temu - Adelboden.

Reklama