Ta strona korzysta z plików cookies. Kliknij przycisk, by poznać szczegółowe informacje! Polityka prywatności
Ok

Od nowego sezonu wspólny karnet Sölden/Obergurgl-Hochgurgl

27. kwietnia 2017 | Tomasz Wojciechowski

Nowinki z regionów Austria, Tyrol

Ośrodki w tym artykule: Obergurgl - Hochgurgl, Sölden

Od sezonu 2017/18 Söldeni Obergurgl-Hochgurgl oferują wspólny karnet  - ©FB Sölden / Soelden / Solden

Od sezonu 2017/18 Sölden i Obergurgl-Hochgurgl oferują wspólny karnet. Narciarze będą mieli do dyspozycji 254km tras!

Prawa autorskie: FB Sölden / Soelden / Solden

Od nowego sezonu zimowego 2017/18 dwie narciarskie perły z Doliny Oetztal – Sölden i Obergurgl-Hochgurgl łączą swoje karnety. Skipassy ważne minimum 3 dni uprawniać będą do śmigania w obu ośrodkach. Ich posiadacze będą mogli dowolnie decydować, w którym z ośrodków w danym momencie chcą jeździć.

Na tę zmianę wielu miłośników narciarskich kilometrów czekało od dawna. Ośrodki leżą w odległości około 11km od siebie. Do tej pory za dopłatą 14 euro (dzieci 9 euro) posiadacze karnetu ważnego od 5 do 14 dni mogli jeden wybrany dzień spędzić w drugiej stacji narciarskiej. Teraz tych ograniczeń już nie będzie. Kupując karnet na minimum 3 dni otrzyma się pełny dostęp do 144km tras w Sölden oraz 110km tras w leżącym na końcu doliny Obergurgl-Hochgurgl. Jak łatwo policzyć daje to łącznie ponad 250km. Najpopularniejszy karnet 6-dniowy w nowej poszerzonej wersji w sezonie głównym będzie kosztował 285 euro - tylko o 16 euro drożej niż do tej pory.  

Cennik karnetów Sölden/Obergurgl-Hochgurgl na sezon 2017/18

Cennik karnetów Sölden/Obergurgl-Hochgurgl na sezon 2017/18

Nietrudno się domyślić, skąd pomysł tej fuzji. W gronie największych ośrodków narciarskich Austrii w ostatnich latach miała miejsce cała seria połączeń, które sprawiają, że narciarze mają w nich do dyspozycji coraz bardziej imponujące liczby kilometrów. Liderem jest w tej chwili Ski Arlberg, czyli połączone nowymi gondolami stacje St. Anton, Lech/Zuers, Stuben i Warth/Schröcken, który liczy łącznie 305km.Magia liczb robi swoje i działa na narciarzy jak magnes. Mniejszym ośrodkom jest coraz trudniej konkurować ze swoimi większymi rywalami. Choć Sölden do małych nie należy, to jednak tutejsze 144km tras, które jeszcze niedawno robiły wrażenie, powoli przestają wyglądać imponująco. Nowy połączony karnet z pewnością zwiększy liczbę gości, którzy w następnym sezonie odwiedzą ten ośrodek.

"Słoneczny taras" na czerwonej 11-stce (Sölden) - w tle widać trasy sąsiedniego ośrodka Obergurgl/Hochgurgl

Prawa autorskie: Bergbahnen Sölden & Ötztal Tourismus / Isidor Nösig

Tereny narciarskie Sölden i Obergurgl-Hochgurglnie nie zostaną co prawda fizycznie połączone wyciągami ani trasami, bo jest to niemożliwe. Ale możliwość korzystania z tras sąsiedniej stacji w znaczący sposób zwiększa atrakcyjność obu ośrodków. Dojazd autem z Sölden do Obergurgl trwa około 15 minut. Autobusowi powinno to zabrać maksimum pół godziny.

To wszystko już w najbliższym sezonie. A co dalej? Sölden liczy na połączenie poprzez budowę nowych kolei linowych z sąsiednim lodowcem Pitztal. Na razie jednak wniosek utknął na etapie uzyskiwania niezbędnych pozwoleń. Dowiedz się więcej na temat tego projektu i planowanego połączenia.

Zobacz profil ośrodka Sölden >>>

Zobacz profil ośrodka Obergurgl-Hochgurgl >>>

Obergurgl-Hochgurgl - ©Obergurgl-Hochgurgl

Obergurgl-Hochgurgl

Prawa autorskie: Obergurgl-Hochgurgl

Reklama

Wiadomości z ośrodków

Zamów newsletter

Skiinfo w Twoim telefonie
Dowiedz się więcej

Reklama

Galeria zdjęć

Wasze raporty ze stoku

San Pellegrino - Falcade +

foto 19.02.2017

136 dni temu - San Pellegrino - Falcade.

Zróżnicowane warunki 0cm
Kitzsteinhorn - Kaprun +

142 dni temu - Kitzsteinhorn - Kaprun.

Puch
Tignes +

142 dni temu - Tignes.

Kitzsteinhorn - Kaprun +

144 dni temu - Kitzsteinhorn - Kaprun.

Puch zsiadły 0cm
Adelboden +

144 dni temu - Adelboden.

Reklama