Od wielu lat kategoria nart allmountain cieszy się nieustannie rosnącą popularnością. Także uczestnicy naszego testu nart z zadowoleniem zareagowali na przesiadkę na narty tego typu. Modele nart allmountain dobrze radzą sobie na przygotowanych trasach a jednocześnie pozwalają na wyprawę w teren i solidną porcję szusów w głębokim śniegu.

Nasza ekipa testerów miała okazję przetestować całą serię modeli nart allmountain o szerokości pod wiązaniem od 84 do 96mm. Niektóre z nich wyróżniały się niską wagą, inne wyjątkową stabilnością, część miała właściwości predestynujące je raczej do jazdy po ratrakowanej nawierzchni, inne nadawały się bardziej dla narciarzy, którzy szukają głównie nart do freeride’u.

Testerzy oceniali narty pod względem kilku cech: wszechstronności, stabilności, zdolności carvingowych, wyporności i zwrotności. Z tych not powstawała ocena łączna. Porównując wyniki testów w różnych kategoriach możecie bez trudu ocenić, jaki charakter mają poszczególne modele. N Narty naszym zdaniem najlepsze wyróżniliśmy tytułem „Wybór redakcji”. Jak widzicie, w tej kategorii takich wyróżnień było szczególnie dużo, a to dlatego że wiele z testowanych modeli było bardzo wszechstronnych.

Testowane narty allmountain kryją wiele nowinek technicznych, jak rozwiązania zmniejszające wagę, przeróżne miksy materiałowe, drewniane rdzenie wzmocnione tytanalem czy przednie i tylne rockery.  

Więcej na temat poszczególnych modeli nart allmountain na sezon 2016/17 dowiecie się z poniższych testów. Zapraszamy do klikania!