Zastanawialiście się kiedyś, jak mogliśmy kiedyś obejść się bez nart freeridowych? Kiedy w Europie pojawiły się pierwsze dechy tego typu, były to zwykłe duże, proste narty. Dzięki nowym profilom, tworzonym z wykorzystaniem technologii rocker i lekkich konstrukcji rdzenia, te szerokie narty zachowują się obecnie w śniegu jak zwinne deski surfingowe. Ulepszenia w zakresie wyporności  i sterowności czynią nowe narty freeridowe bardziej przyjaznymi dla użytkowników. Trzeba wkładać mniej wysiłku w jazdę, w zamian można ostrzej i szybciej jeździć.

Razem z naszymi partnerami z OnTheSnow.com także tej zimy przetestowaliśmy dla Was wiele modeli nart do jazdy w terenie i puchu. Poniżej zamieszczamy wyniki testu, możecie zobaczyć oceny 48 modeli nart. Znajdziecie tu wszystkie narty do jady w głębokim śniegu - od nart all mountain o szerokości pod wiązaniem około 100 mm po przypominające deski narty o szerokości dochodzącej do 130 mm. W zestawieniu znalazło się też kilka modeli nart damskich.

Testerzy oceniali narty w skali od 1 do 5. Im wyższa nota, tym lepsza ocena.

Życzymy dobrej zabawy podczas zapoznawania się z wynikami testu oraz zakupów nowych nart freeridowych na sezon 2013/2014!