Ta strona korzysta z plików cookies. Kliknij przycisk, by poznać szczegółowe informacje! Polityka prywatności
Ok
Zakopane położone jest u stóp Tatr, w Rowie Podtatrzańskim, na wysokości od 750 do 1226 m n.p.m. co czyni je najwyżej położonym miastem w Polsce. Administracyjnie należy do województwa małopolskiego. Będąc największym ośrodkiem sportów zimowych w otoczeniu Tatr, Zakopane nieoficjalnie nazywane jest zimową stolicą Polski. W pobliżu miasta znajduje się Tatrzański Park Narodowy.

Do Zakopanego można bardzo łatwo dojechać autobusem lub pociągiem. Obydwoma środkami komunikacji można dotrzeć z wszystkich większych miast Polski. Trasa samochodowa prowadzi przez słynną z korków Zakopiankę.

Narciarze i snowboardziści znajdą w Zakopanem wiele świetnie przygotowanych stoków, obsługiwanych przez orczyki, krzesełka i gondole. Najbardziej znane miejsca to Kasprowy Wierch, Gubałówka i Polana Szymoszkowa. W ośrodkach narciarskich, zarówno u podnóża gór jak i na ich szczytach można znaleźć wiele karczm i barów, serwujących lokalne przysmaki. W pobliżu wyciągów znajdują się szkoły narciarskie i wypożyczalnie sprzętu.

Baza turystyczna jest bardzo rozbudowana, Zakopane oferuje wiele możliwości noclegowych w zróżnicowanych cenach oraz zróżnicowanym standardzie. Bardzo duża popularność miasta powoduje, że rezerwacji trzeba dokonać z dużym wyprzedzeniem zwłaszcza w czasie świąt, ferii zimowych oraz zawodów w skokach narciarskich.

Poza stokami na turystów czeka wiele atrakcji. Znajduje się tutaj Wielka Krokiew, na której co roku odbywa się Puchar Świata w skokach narciarskich. Dzięki kolejom linowym, można wygodnie i szybko dostać się na okoliczne szczyty, by podziwiać widoki. Wieczorami można skorzystać z oferty licznych pubów i restauracji. W Zakopany znajduje się kilka dyskotek, które oferują wspaniałą zabawę do białego rana.

Ponadto będąc w Zakopanym można odwiedzić jedno z wielu muzeów, galerii, lub teatr. Często organizowane są też imprezy i festiwale folklorystyczne. W Zakopanem nie można się nudzić.
Porównaj według:
Nazwa ośrodka Ocena Początkujący Łatwe średnie trudne Liczba tras
Otwarte/Łącznie
Ostatnia aktualizacja: 30/3
0 % 50 % 50 % 0 % 0/2
Ostatnia aktualizacja: 13/3
3 % 41 % 56 % 0 % 0/6
Ostatnia aktualizacja: 8/5
0 % 23 % 57 % 20 % 0/4
Ostatnia aktualizacja: 27/3
0 % 40 % 60 % 0 % /2
0
ośrodki z opadem śniegu ponad 20 cm w ciągu 24h Gdzie spadł śnieg?
Nie przegap żadnego Powder Alarmu! Subskrybuj!

Reklama

Reklama

Reklama