Polish

Ośrodki narciarskie Świeradów Zdrój

Świeradów Zdrój to liczące ok. 4500 mieszkańców miasteczko i zarazem uzdrowisko, położone w południowo-zachodniej części Dolnego Śląska. W odróżnieniu od większości uzdrowisk Świeradów nie jest znajduje się w pobliżu dużego miasta , dzięki czemu jest doskonałym miejscem na wypoczynek. Świeradów-Zdrój, położony jest na wysokości 450-710 m n.p.m. w Górach Izerskich, jednym z pasm Sudetów.

Świeradów-Zdrój, jako ośrodek wypoczynkowy, ma bardzo dobrą bazę turystyczną. Poza typowymi miejscami noclegowymi, takimi jak hotele, pensjonaty i gospodarstwa agroturystyczne, można znaleźć tu miejsce w jednym z wielu obiektów uzdrowiskowych, które są czynne cały rok. W rejonie miasteczka znajduje się także wiele restauracji i kawiarni. Bary z ciepłymi posiłkami i napojami rozlokowane są także w pobliżu stoków.

Narciarze znajdą w rejonie Świeradowa kilka stoków, z czego większość orczykowych. Najciekawsza trasa dostępna jest za sprawą kolei gondolowej, która zawiezie chętnych na Stóg Izerski. Ta oddana do użytku w roku 2008 nartostrada jest bardzo dobrze przygotowana, i przyciąga sporo amatorów sportów zimowych każdego roku. W Świeradowie można bez problemów wypożyczyć sprzęt narciarski lub skorzystać z oferty nauki bądź doskonalenia techniki pod okiem wykwalifikowanych instruktorów.

Poza nartami w Świeradowie można skorzystać z wielu usług, które są oferowane w ramach uzdrowisk, m.in. pijalnie wód mineralnych, hale spacerowe, spa, kąpiele z użyciem wód leczniczych i wiele innych. Znajduje się tu także sporo zabytków, takich jak Dom Zdrojowy czy Czarci Młyn.

Do Świeradowa dojechać można dojechać od strony Szklarskiej Poręby, drogą nr 404, lub od strony Zielonej Góry, drogą nr 361. Możliwy też jest dojazd autobusami, jednak nie kursują one zbyt często.

0
ośrodki/ów z opadem śniegu ponad 20 cm w ciągu 24h

Najlepsze hotele: Świeradów Zdrój

* Powyższa cena dotyczy noclegu w pokoju dwuosobowym, nie zawiera podatków i innych opłat. Więcej informacji na stronie naszego partnera.

Reklama

Reklama

Reklama