Polish

Rodzinne ferie w Savognin – do 10 roku życia skipass gratis

27. październik 2013 | SKIINFO/Tomasz Wojciechowski

Nowinki z regionów Gryzonia

Ośrodki w tym artykule: Savognin

Savognin (Szwajcaria) - Funsport: Skifox

Savognin (Szwajcaria) - Funsport: Skifox

Prawa autorskie: Graubünden Ferien

Zabierasz dzieci na ferie zimowe i szukasz ośrodka, w którym nie spędzą one (a Ty razem z nimi) całego tygodnia na oślej łączce. Pomyśl o szwajcarskim ośrodku Savognin – jednej z najbardziej przyjaznych dla rodzin stacji narciarskich w całych Alpach. 80 kilometrów przepięknych, szerokich tras, z których aż 32 kilometry zostały oznaczone kolorem niebieskim, oraz wyjątkowo szeroka oferta dla dzieci i młodzieży sprawiają, że ani przez chwilę nie będziecie się tu nudzić.

Trasy tego ośrodka, leżące na wysokości od 1200 do 2713 m, są bardzo urozmaicone, zatem także zaawansowani narciarze i snowboardziści znajdą tu dla siebie doskonałe stoki. Na miłośników freeridu czekają oznakowane tereny do jazdy w puchu. Za najtrudniejszy odcinek off piste uchodzi 3-kilometrowy zjazd Pro Spinatsch (różnica wysokości: 512m). Z kolei najdłuższy zjazd przygotowaną trasą wiedzie z Piz Cartas poprzez Somtgant do Savognin i liczy 11,5 km (różnica wysokości: 1500 m).

Dzieciaki nie płacą!

Savognin, leżące w szwajcarskim kantonie Gryzonia (Graubuenden), od lat znajduje się w czołówce rankingów dotyczących jakości oferty dla rodzin z dziećmi. W ubiegłym sezonie po raz kolejny stacja otrzymała 5 gwiazdek w kategorii ośrodek przyjazny rodzinom. Savognin z pewnością na takie wyróżnienia zasłużyło, ponieważ miejscowość ta postawiła sobie za cel, promowanie sportów zimowych wśród najmłodszych. W tutejszych szkółkach narciarskich nauka jazdy na deskach możliwa jest już w wieku 2,5 lat. Zdobyte umiejętności maluchy mogą rozwijać w Dziecięcym Raju La Nars oferującym wyciąg taśmowy, oznakowane trasy slalomowe, przeróżne tory przeszkód itp. Od tego sezonu dzieciaki mają też własną trasę narciarską Flurin. Ale co najważniejsze dzieci aż do lat 10 (w towarzystwie osoby dorosłej) otrzymują skipass za darmo. Bezpłatnie wypożyczą też sprzęt narciarski (pod warunkiem, że sprzęt wypożycza także dorosły). Ale także starsze dzieci korzystają na prorodzinnej polityce cenowej. Do 16 roku życia przy zakupie skipassa obowiązuje taryfa dziecięca. Z kolei taryfą młodzieżową objęte są osoby aż do lat 20.

Savognin (Szwajcaria) - Funsport: Snowcycle  - © Graubünden Ferien

Savognin (Szwajcaria) - Funsport: Snowcycle

Prawa autorskie: Graubünden Ferien

Zjazdy niekonwencjonalne

Kto lubi nowinki, może w Parku Tigignas spróbować zjazdów na innym mniej konwencjonalnym sprzęcie niż narty czy snowboard. Do dyspozycji śmiałków jest na przykład skifox – coś na kształt stołka używanego podczas dojenia krowy. Siadasz na nim, chwytasz rękami za siedzenie i zjeżdżasz w dół pomagając sobie kierować nogami zaopatrzonymi w mini-narty. Skorzystać można też z zimowej wersji roweru” (snowcycle), który zamiast kół ma płozy. Małe narty na nogach i tutaj pomogą w utrzymaniu równowagi. Z kolei snowscooter to skrzyżowanie bmx-a ze snowboardem.

Miłośników łyżwiarstwa zainteresuje pierwsza w Szwajcarii trasa łyżwiarska Albula. Trzykilometrowy szlak prowadzący przez zaśnieżony zimowy krajobraz to atrakcja zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych.

Savognin (Szwajcaria) - trzykilometrowa trasa łyżwiarska Albula  - © Graubünden Ferien

Savognin (Szwajcaria) - trzykilometrowa trasa łyżwiarska Albula

Prawa autorskie: Graubünden Ferien

Pakiety rodzinne ze skipassem

Poza wysokim sezonem ośrodek oferuje bardzo atrakcyjne pakiety dla rodzin. Na przykład dwupokojowy apartament (7 dni) ze skipassem (6 dni) dla czteroosobowej rodziny (w tym dzieci 8- i 12-letnie) na początku stycznia kosztuje tylko 971 franków szwajcarskich. Pakiety ze skipassem dostępne są w terminach: 14-21.12, 4-25.01 oraz 8.03.-6.04.

 Zobacz także:

stronę internetową Savognin

ceny skipassów

mapa tras

wskazówki dojazdu

 

 

Reklama

Dokąd na narty - przewodnik po najlepszych ośrodkach narciarskich

Reklama

Reklama