Dzisiaj na tapetę bierzemy inwestycje we Francji. Zobaczcie, jakich nowości możecie się spodziewać w tym sezonie we francuskich ośrodkach.

Les2Alpes

W Les 2 Alpes realizowany jest największy projekt budowlany w historii francuskiej branży narciarskiej - budowa nowej niebieskiej trasy „Jandri 1”, która kosztować ma 10 milionów euro.  Po jej ukończeniu w tym renomowanym francuskim ośrodku nawet początkujący narciarze bez trudu zjadą na nartach z lodowca do samej doliny. Więcej informacji na temat inwestycji w Les 2 Alpes >>>

Les Saisies

W sezonie 2014/2015 we francuskim Saisies oddane będą do użytku trzy nowe trasy i wyciąg. Nowe trasy (łącznie 7km) obsługiwać będzie nowiutka 6-osobowa kanapa Bellasta. System sztucznego naśnieżania wzbogacono o 20 nowych armatek. Łącznie w rozbudowę ośrodka Les Saisies zainwestowano 24 miliony euro.

Porté Puymorens

Nowe inwestycje poczyniono też w  Porte Puymorens: wysłużone 2-osobowe krzesło zastąpi nowa 4-osobowa kanapa Estagnol o długości 1489m i przepustowości 2400 osób na godzinę. 

La Pierre Saint Martin

W ośrodku La Pierre Saint Martin jednocześnie budowane są dwie nowe kanapy. W rejonie Mailhné powstaje 6-osobowy wyciąg o długości 1918m i przepustowości do 2500 osób na godzinę. Nowa kanapa firmy Doppelmayr z osłoną przeciwwiatrową zastąpi stare 2-osobowe krzesło i wyciąg talerzykowy. Ponadto w rejonie Soum Couy ruszy nowa kanapa 4-osobowa. Rozbudowane zostaną niektóre trasy, a także zbiornik na wodę służącą do sztucznego naśnieżania.

Le Lioran

W Le Lioran także montowana jest 6-osobowa kanapa. Wyciąg o długości 1224m będzie bardzo szybki, a dzięki temu wydajny – w ciągu godziny będzie przewoził do 3000 osób. Zastąpi on 3-osobowe krzesło Leitnera.