Polish

W Livigno od 30 listopada do 20 grudnia skipass za darmo!

3. wrzesień 2019 | SKIINFO / Tomasz Wojciechowski

Nowinki z regionów Włochy

Ośrodki w tym artykule: Livigno

Livigno Skipass Free

Livigno Skipass Free

Prawa autorskie: Livigno | Facebook

Livigno, jeden z ulubionych przez Polaków ośrodków narciarskich we Włoszech, znów kusi ofertą free ski - dokładnie "Skipass Free". Każdy, kto od  30 listopada do 20 grudnia do zamknięcia sezonu wykupi w tej miejscowości noclegi w którymś z uczestniczących w promocji hoteli (co najmniej 4 noce) bądź apartamentów (co najmniej 7 nocy) otrzyma karnet narciarski gratis! 

>>> ZOBACZ MAPKĘ TRAS NARCIARSKICH W LIVIGNO <<<

 
Kliknij zdjęcie, by przejść do mapy tras narciarksich w Livigno

Livigno, znane jako "Mały Tybet" Włoch, ze względu na zimny i suchy klimat, jest jednym z najważniejszych ośrodków narciarskich we włoskich Alpach. Ta długa na 14 kilometrów dolina leży między szwajcarską doliną Engadin i włoską Alta Valtellina. Ośrodek narciarski oferuje 115 km tras, 30 wyciągów i kolejek linowych oraz 2 snowparki. Do tego dochodzi 40 km tras biegowych, które ze względu na idealne ukształtowanie terenu doskonale nadają się do uprawiania tego typu narciarstwa. 

Narciarze mają w Livigno do dyspozycji dwa rodzaje skipassów. „Livigno” jak sama nazwa wskazuje uprawnia do korzystania z wyciągów tylko w tym ośrodku. Druga opcja to skipass „Alta Valtellina”, który dodatkowo pozwala na szusowanie w Bormio, S. Caterina, jak i ośrodkach Validentro i S. Colombano. 

W Livigno jest łącznie 12 trudnych tras oznaczonych kolorem czarnym. Przeznaczone są dla doświadczonych narciarzy, którzy powszechnie uważają je za godne polecenia. Najdłuższa z nich i najwyżej położona to "Scoiattolo". Jej start leży na wysokości 2700 m. Nawet dla bardzo zaawansowanych narciarzy zjazd tą trasą stanowi prawdziwe wyzwanie. Ogień w udach!

Średnio doświadczeni narciarze mają do dyspozycji 37 tras czerwonych. Dzięki swojej dużej szerokości doskonale nadają się dla miłośników wycinania skrętów. Dla początkujących przygotowano 29 łatwych tras.

Trasy wyznaczone zostały na zboczach po obu stronach doliny. Największy ich wybór znajduje się po stronie szczytów Vetta Blesaccia i Carosello 3000. Leżący po drugiej stronie szczyt Monte della Neve jest mekką miłośników puchu.  Możliwe są tu zjazdy poza trasami w kilku kierunkach – ze względów bezpieczeństwa należy jednak korzystać z doświadczonych przewodników. Livigno uchodzi za najlepszy ośrodek freeride'owy we Włoszech.

Urokliwa jest też sama miejscowość Livigno ze swoimi typowymi dla tego regionu drewnianymi domami zwanymi Baita. Livigno leży na wysokości 1816 m, ale jedna z części miejscowości Trepalle przycupnęła aż na 1900-2250 m i jest najwyżej położoną na stałe zamieszkałą osadą w Europie. Dzięki swemu przygranicznemu położeniu Livigno jest strefą wolnocłową, co dla zagranicznych turystów jest dodatkową atrakcją. 

Więcej o ofercie Livigno Skipass Free znajdziecie tutaj: https://www.livigno.eu/en/holiday-offers/skipass-free

Galeria zdjęć

Livigno Skipass Free - &copy; Livigno | Facebook
Livigno - &copy; Carosello 3000 Ski Area Livigno Facebook
Livigno
Livigno - &copy; Carosello 3000 Ski Area Livigno Facebook

Zobacz wszystkie

Zobacz także:

mapkę tras

kamerki z Livingo

cennik skipassów

opinie o ośrodku

Reklama

Reklama

Reklama