Polish

Specjalne oferty narciarskie dla Pań: w tych ośrodkach narciarki szusują gratis

Trzy panie na kanapie

Trzy panie na kanapie

Prawa autorskie: Courtesy of Canyons Resort/Rob Bossi

Kobiety mają lepiej – przynajmniej jeśli chodzi o narty. Niektóre ośrodki przygotowują specjalne oferty promocyjne tylko dla Pań, aby w ten sposób namówić je do przyjazdu. I nie chodzi tu bukiet kwiatów czekający w pokoju, ale konkretne finansowe korzyści, których Panowie mogą tylko pozazdrościć. Jak choćby skipass wartości 166 euro, który piękniejsza połowa narciarzy może otrzymać gratis w pakiecie z hotelem, czy też rabaty na wypożyczenie nart i innego sprzętu. Oferty są na tyle atrakcyjne, że w Ziemi Salzburskiej (Salzburgerland) do akcji musiał wkroczyć nawet austriacki urząd ds. równouprawnienia.

Osoba towarzysząca gratis 
Urząd interweniował w ośrodku Großarl, dlatego ofertę dla Pań nieco zmodyfikowano: jedna osoba płaci, druga jeździ gratis. Urzędnicy w oferowanej od 15 lat promocji Lady-Skiwoche (Narciarski Tydzień Pań) dopatrzyli się dyskryminacji mężczyzn. Teraz nie ma znaczenia, kto kogo zabiera na narty – pan panią czy też pani pana, a może pani panią itd. – zawsze druga osoba otrzymuje bezpłatnie 6-dniowy karnet. Promocja obowiązuje od 21 do 28 marca 2015. W tym okresie uczestniczki (lub uczestnicy) promocyjnego programu otrzymają także bezpłatny napój w schronisku, będą mogły przez jeden dzień za darmo testować narty oraz również przez jeden dzień gratis zwiedzać z przewodnikiem trasy tutejszego ośrodka narciarskiego. W pakiecie jest także m.in. powitalne party w poniedziałek oraz Happy-Power-Race, czyli niecodzienne zawody narciarskie z wieczorkiem w schronisku. Koszt od 470 euro za pierwszą osobę, osoba towarzysząca płaci od 240 euro. 

Pozwól się rozpieszczać 
Jak dotąd żadnych problemów z urzędem ds. równouprawnienia nie ma na szczęście St. Anton am Arlberg. Tutaj nadal przez trzy tygodnie zimy obowiązuje hasło „Ladies First”. Od 10 do 31 stycznia wszystkie Panie odwiedzające ten renomowany ośrodek leżący po tyrolskiej stronie przełęczy Arlberg otrzymują specjalną książeczkę z kuponami uprawniającymi do przeróżnych rabatów i udogodnień: od możliwości wypożyczenia nart klasy „premium” w cenie grupy „economy”, poprzez zabiegi SPA i zniżkę 10 proc. na zakup odzieży narciarskiej aż po bezpłatne napoje w wybranych restauracjach.  W tym samym czasie obowiązuje pakiet promocyjny free ski "Pulverschneewochen", dzięki któremu pobyt w St. Anton będzie jeszcze korzystniejszy cenowo. Tydzień w pensjonacie ze śniadaniem plus 6-dniowy skipass na prawie 130 km tras kosztuje od 420 euro.

Specjalne oferty promocyjne tylko dla Pań mają skłonić je do przyjazdu  - © Big Bear Mountain Resorts

Specjalne oferty promocyjne tylko dla Pań mają skłonić je do przyjazdu

Prawa autorskie: Big Bear Mountain Resorts

Bezpłatny skipass i imprezy
"Girls just wanna have fun" – pod takim hasłem odbywa się promocja dla Pań podczas Ladies Week w szwajcarskim ośrodku Engelberg. "Girls", które spędzą tutaj w okresie od 10 do 17 stycznia 2015 cztery lub więcej dni, otrzymaja skipass gratis. Ponadto wypożyczenie sprzętu narciarskiego kosztować będzie o jedną trzeciej mniej lub nawet o połowę niż w cenniku. Z promocji skorzystać można wyłącznie poprzez  Engelberg-Titlis Tourismu. Braku śniegu nie trzeba się obawiać. 82 kilometry tras w stacji narciarskiej Titlis zaczynają się na wysokości 3000m.

Rabat na skipass 
Oferowane przez niektóre ośrodki promocje Ladies Days będą atrakcyjne dla Pań, które podczas zimowego urlopu nie szusują codziennie. W ich ramach narciarki otrzymują skipass w cenie karnetu dziecięcego. W górnobawarskich ośrodkach regionu Alpenplus:  Brauneck bei Lenggries, Spitzingsee-Tegernsee i Sudelfeld , jak i w stacji narciarskiej Zahmer Kaiser w Tyrolu promocja Ladies Days obowiązuje od połowy stycznia w każdą środę (poza popielcową). Z kolei w ośrodku Christlum am Achensee Panie (i Panowie) śmigają taniej we wtorki. Natomiast w Kitzbühel-Kirchberg "Lady's Day" to poniedziałek.Przy okazji - jest tu także „Man's Day". W każdy piątek (także od połowy stycznia) Panowie mogą taniej śmigać po trasach Kirchbergu und Kitzbühel. 

Więcej informacji: 
Engelberg-Titlis Tourismus, tel. 0041/41/6397777, www.engelberg.ch. 
Tourismusverband St. Anton, tel. 0043/5446/22690, www.stantonamarlberg.com. 
Tourismusverband Großarltal, tel. 0043/6414/281, www.grossarltal.info 
Lady-Skipässe: Alpenplus-Skigebiete, tel. 08034/309644, www.alpenplus.com, Bergbahn Kitzbühel, tel. 0043/5356/6951 www.bergbahn-kitzbuehel.at. 

Austriacki urząd ds. równouprawnienia dopatrzył się dyskryminacji mężczyzn w obowiązującej od 15 lat w Großarl ofercie "Lady-Skiwoche".  - © Jeremy Swanson

Austriacki urząd ds. równouprawnienia dopatrzył się dyskryminacji mężczyzn w obowiązującej od 15 lat w Großarl ofercie "Lady-Skiwoche".

Prawa autorskie: Jeremy Swanson

Reklama

Reklama

Reklama