Co tydzień jednemu ośrodkowi narciarskiemu pzyznajemy tytuł "Snowiest resort of the week"! Gdzie zatem spadło najwięcej śniegu w 51 tygodniu tego roku? 

Ranking 51 tygodnia roku

Gratulujemy narciarzom i snowboardzistom, którzy w minionym tygodniu szusowali w Norwegii, a dokładnie w ośrodku Roldal: to oni mogli delektować się największą ilością świeżego puchu pod deskami. Na stoki zwycięskiej stacji spadło w tym okresie ponad 130cm śniegu! Przy obecnych warunkach śniegowych panujących w Alpach nie powinno to dziwić. Także na pozostałych dwóch miejscach na podium uplasowały się norweskie ośrodki. Oto liderzy rankingu – pod uwagę braliśmy opady śniegu od 16 do 22 grudnia:

1. Røldal 130cm

2. Sunnmørsalpane Skiarena 120 cm

3. Sogn Skisenter 112cm

Największe opady śniegu poza Norwegią zanotowano w tym tygodniu we włoskim Falcade - Passo San Pellegrino oraz w Red Resort w Kanadzie. 

W Austrii najwięcej świeżego puchu spadło w Hochzillertal - 45cm, w Szwajcarii pierwsze miejsce zajął ośrodek Melchsee-Frutt (34cm) a w Nimczech Zugspitze (20cm).

W minionym tygodniu polskim liderem ponownie została Zieleniec Ski Arena, gdzie zanotowano łącznie 22cm świeżego śniegu.

Aktualne informacje na temat opadów śniegu w ostatnich 7 dniach znajdziecie tutaj:http://www.skiinfo.pl/opady-sniegu-7-ostatnich-dni.html