Polish

W sobotę rusza 12 ośrodków narciarskich – raport ze stoków w Polsce i na Słowacji

Złoty Groń - 26.12.2014

Złoty Groń - 26.12.2014

Prawa autorskie: FB Złoty Groń

Opady śniegu, które przeszły nad południową Polską, znacząco poprawiły warunki narciarskie w naszych ośrodkach. Ujemne temperatury umożliwiły dodatkowo sztuczne naśnieżanie stoków. Dzięki temu w weekend 27-28 grudnia ruszy kilka stacji narciarskich, które do tej pory były zamknięte.

 Dwie Doliny Muszyna–Wierchomla
Padający śnieg i armatki zrobiły swoje – w sobotę ośrodek wznawia działalność. Czynne mają być wyciągi: Wierchomla 1, Szczawnik 1 i Stonoga. Ośrodek będzie działał w godzinach od 10 do 18.

Złoty Groń
W sobotę ma ruszyć 6-osobowa kanapa.

Wisła – Nowa Osada
Otwarcie ośrodka planowane jest w sobotę na godzinę 12.00. Najpierw jednak w godzinach porannych GOPR dokona przeglądu i odbioru tras. Dopiero po nim będzie wiadomo, kiedy trasy zostaną dopuszczone do użytkowania.

Wisła – Soszów
Dzięki opadom Soszów może znów włączyć wyciągi. Ośrodek ma być czynny od soboty w godzinach od 8 do 21.

Szklarska Poręba - Ski Arena Szrenica
Od soboty do dyspozycji narciarzy oddany miał być Puchatek (nie udało nam się tej informacji potwierdzić).

Łącznie z powyższymi w Polsce działa obecnie ponad 20 ośrodków narciarskich. Największa pokrywa śniegu leży w stacjach Małe Ciche (do 70cm), Poronin Suche (do 70cm), Jurgów Ski (do 65cm), RusińSki w Bukowinie Tatrzańskiej (55cm), Karpacz Biały Jar (do 55cm), Zieleniec (do 55cm) oraz Białka Tatrzańska, Czorsztyn Ski, Witów Ski i Zakopane Harenda (po 50cm).

Pełną listę czynnych ośrodków i informacje na temat warunków narciarskich i czynnych wyciągów oraz tras w ośrodkach narciarskich w Polsce znajdziecie tutaj: http://www.skiinfo.pl/polska/raport-sniegowy.html

 

Białka Tatrzańska - Kotelnica - 26.12.2014  - © FB Białka Tatrzańska - Kotelnica

Białka Tatrzańska - Kotelnica - 26.12.2014

Prawa autorskie: FB Białka Tatrzańska - Kotelnica

----------------------------------

SŁOWACJA

Park Snow Donovaly
Ośrodek, który na początku tygodnia musiał wyłączyć wyciągi ze względu na złe warunki śniegowe, w sobotę znów otwiera sezon. Od 8.30 do 15.30 czynna będzie 4-osobowa kanapa Buly Expres Záhradište i wyciąg P2. Obsługiwać będą trasy 4 i 8.

Snowparadise Veľká Rača Oščadnica
To kolejny ośrodek, który w grudniu był już czynny, ale z uwagi na niedobór śniegu musiał wyłączyć wyciągi. Ponownie rusza w sobotę. Czynna będzie trasa Košariska I (1300m, sztuczny śnieg). Na karnet całodniowy obowiązywać będzie 10-procentowy rabat.

Krahule 
W sobotę startuje także ośrodek Krahule, gdzie na trasach leży 20cm śniegu.

Kubinska hola
Od soboty czynna będzie górna i dolna część ośrodka. Wyżej warunki narciarskie są dobre, niżej jest nieco gorzej. Na stokach leży od 10 do 20 cm śniegu. Czynne są obie kanapy.

W sobotę ruszają także ośrodki: Ski Oravice (za 9 euro będzie można pośmigać od 11.00 do 14.00), Ski Zábava Hruštín, Drienica. Od niedzieli czynne mają być stacje: Orava Snow i Opalisko .

Poza powyższymi ośrodkami na Słowacji w ten weekend pośmigacie także w na Chopoku w Jasnej (od soboty ruszają tu wieczorne zjazdy), w Tatrzańskiej Łomnicy, w Starym Smokowcu, Szczyrbskim Plesie, na Rohacach i w Litmanovej

Pełną listę czynnych ośrodków i informacje na temat warunków narciarskich i czynnych wyciągów oraz tras w ośrodkach narciarskich na Słowacji znajdziecie tutaj: http://www.skiinfo.pl/slowacja/raport-sniegowy.html

PARK SNOW Donovaly - 26.12.2014  - © PARK SNOW Donovaly

PARK SNOW Donovaly - 26.12.2014

Prawa autorskie: PARK SNOW Donovaly

Galeria zdjęć

Złoty Groń - 26.12.2014 - © FB Złoty Groń
Wisła Nowa Osada - 26.12.2014 - © WebCamera.pl
Białka Tatrzańska - Kotelnica - 26.12.2014 - © FB Białka Tatrzańska - Kotelnica
Zieleniec Ski Arena - 26.12.2014 - © FB Zieleniec Ski Arena

Zobacz wszystkie

Reklama

Reklama

Reklama