Ski and snowboard enthusiasts from around the world:

We have been proud to provide you with free access to snow reports, resort guides and more, and we are beyond grateful for your readership and contributions to our community over the years.

Unfortunately given the changing media landscape, Mountain News Corporation has experienced financial declines in recent years. With additional economic challenges from the COVID-19 pandemic now facing our business, it is not financially viable to continue operating.

Mountain News Corporation and our OnTheSnow and Skiinfo websites will be shutting down. We will explore the possibility of selling, partnering, or contributing assets to another media outlet if there is an opportunity to allow for a consistent or enhanced online experience. For inquiries about Mountain News Corporation, please email Feedback_OTS@mountainnews.com.

We want to thank our loyal employees for their tireless work over the years to bring great information to all of you. We take comfort knowing that our collective passion for the sport of skiing and snowboarding will certainly live on.

We’ll see you on the mountain.


– Mountain News Corporation

Polish
Mt. Baker

Mt. Baker

Prawa autorskie: Grant Gunderson

Zima znów wraca i to z pełną mocą. Już od piątku w wielu rejonach Alp ma zacząć solidnie śnieżyć. Aktualne informacje o warunkach narciarskich w ośrodkach, opadach świeżego śniegu i prognozach na najbliższy czas znajdziecie w naszym najnowszym raporcie śniegowym…

Polska

Na śniegowego lidera w Polsce wyrósł Zieleniec. Po raz kolejny w tym ośrodku notowane są największe opady śniegu. W ciągu ostatniego tygodnia spadło tam aż 41cm. Mimo to nawet tam wciąż nie udało się uruchomić wszystkich tras (działa 27 z 41 tras). Podobnie jest w zdecydowanej większości polskich ośrodków narciarskich. Na trasach, które udało się odpowiednio naśnieżyć panują jednak stosunkowo dobre warunki. Dzisiaj w czwartek wreszcie udało się uruchomić trasę w Kotle Gąsienicowym na Kasprowym Wierchu. W sobotę na dobre rusza też Korbielów-Pilsko. Do tej pory można było tam pojeździć tylko na trasach na Solisku - Kamienna i Baba. Od 17.01. ruszają wyciągi: krzesło STRUGI - SZCZAWINY, orczyki (V, VI) SZCZAWINY - MIZIOWA, orczyk (VII) MIZIOWA - PILSKO.

Największa pokrywa śniegu w Polsce znajduje się na trasach w Zieleńcu i Kapaczu – Białym Jarze (95cm). Do 80cm wynosi grubość pokrywy w Małem Cichem (tu działają już wszystkie wyciągi), Wiśle – Skolnitach i Nowej Osadzie, Witowie Ski, Jurgowie Ski i w Bielsku-Białej na Dębowcu.

Polska – opady śniegu w ostatnich 7 dniach: http://www.skiinfo.pl/polska/7daysdump.html

Pełny raport na temat warunków narciarskich w Polsce: http://www.skiinfo.pl/polska/raport-sniegowy.html?&ud=1&o=resort

Zieleniec - 13.01.2015  - © FB Zieleniec Ski Arena

Zieleniec - 13.01.2015

Prawa autorskie: FB Zieleniec Ski Arena

Słowacja

W tym tygodniu w słowackich ośrodkach narciarskich panowały całkiem dobre warunki narciarskie. Najwięcej śniegu w ciągu ostatnich 7 dni spadło w Tatrzańskiej Łomnicy – łącznie 55 cm puchu. 44cm świeżego śniegu zanotowano  także w Starym Smokowcu ), po 40 cm w ośrodkach Hruštína, Kubínska hola, Martinskie hole i  w Jasnej na Chopoku. Dzięki temu w niektórych miejscach udało się uruchomić kolejne trasy. W Tatrzańskiej Łomnicy w piątek rusza najwyżej położona czarna trasa w Europie Środkowej z Łomnickiego Siodła. W tym roku będzie ona dostępna dla narciarzy ponad dwa miesiące wcześniej niż w roku ubiegłym. Najwięcej śniegu obecnie znajduje się na stokach Małej Lucivnej – do 105 cm śniegu. Do 80 cm śniegu leży na Rohaczach w Spalonej Dolinie, do 75 cm w Strbkim Plesie i Valčianskiej Dolinie.

Słowacja  – opady śniegu w ostatnich 7 dniach: http://www.skiinfo.pl/slowacja/7daysdump.html

Pełny raport na temat warunków narciarskich na Słowacji: http://www.skiinfo.pl/slowacja/raport-sniegowy.html?&ud=1&o=resort

Štrbské Pleso, Słowacja - 15.1.2015

Štrbské Pleso, Słowacja - 15.1.2015

Prawa autorskie: www.vt.sk

Czechy

Ocieplenie, które dotknęło czeskie ośrodki narciarskie w minioną sobotę i niedzielę, w ten weekend już się nie powtórzy. Temperatura na szczęście ustabilizowała się nieznacznie powyżej zera (a w nocy nawet poniżej zera). Dzięki temu większość pokrywy śniegowej utraconej w wyniku tymczasowego ocieplenia, udało się już odtworzyć. W ostatnich 7 dniach sypnęło śniegiem w wielu stacjach narciarskich w Czechach. W Szpindlerowym Młynie spadło w sumie około 60 cm, w Pecu i Velkiej Upie około 50 cm (30 cm z tego ostatnia noc!). Aż 45cm spadło też w Jasenikach w ośrodku Praded-Ovcarna. Tutaj też zalega największa pokrywa śniegu - 100 cm. Mimo to stacja czynna jest tylko w części. Drugi w kolejności jest Szpindlerowy Młyn (do 90 cm), tu jednak działają już wszystkie wyciągi i ponad 22 km tras.  Wszystkie wyciągi czynne są także na Benecku, gdzie znajduje się do 55 cm śniegu.

Czechy – opady śniegu w ostatnich 7 dniach: http://www.skiinfo.pl/czechy/7daysdump.html

Pełny raport na temat warunków narciarskich w Czechach: http://www.skiinfo.pl/czechy/raport-sniegowy.html?&ud=1&o=resort

Špindlerův Mlýn, 12.1.2015  - © Špindlerův Mlýn FB

Špindlerův Mlýn, 12.1.2015

Prawa autorskie: Špindlerův Mlýn FB

Austria

W nocy ze środy na czwartek w Austrii spadło trochę śniegu – w wielu ośrodkach zanotowano do 15 cm świeżego puchu. Śnieżyło między innymi na Pitztalu (12cm), Zauchensee (10cm)i na Silvretta Bielerhöhe (15cm).  Dzień wcześniej, 14.01. ponad 30cm śniegu spadło w dolinie Kleinwassertal, gdzie teraz znów panują doskonałe warunki. Pokrywa śniegu w tamtejszej stacji Ifen wynosi 60cm i czynnych jest 14 km tras. Śnieg spadł także w Obertauern (10cm) – tam czynne są wszystkie trasy. Największą pokrywą śniegu w Austrii poszczycić się mogą lodowce Mölltal i Kitzsteinhorn (po 260cm), następna w kolejności jest Zugspitzarena w Tyrolu - 240cm. W Sankt Anton do dyspozycji narciarzy i snowboarderów są pełne 264km tras - przy pokrywie śniegu rzędu 185cm (5cm świeżego puchu 15.01). Także w Sölden czynne są wszystkie 40 tras (pokrywa śniegu 231cm).  

Austria – opady śniegu w ostatnich 7 dniach: http://www.skiinfo.pl/austria/7daysdump.html

Pełny raport na temat warunków narciarskich w Austrii: http://www.skiinfo.pl/austria/raport-sniegowy.html?&ud=1&o=resort

Kleinwalsertal 14.1.2015  - © Kleinwalsertal Tourismus

Kleinwalsertal 14.1.2015

Prawa autorskie: Kleinwalsertal Tourismus

Włochy

Ostatnie silne opady śniegu we Włoszech zanotowano 9 i 10.01. Poźniej opady były już raczej dość śladowe. Liderem pod względem opadów puchu w minionych 7 dniach jest  Speikboden - 25cm, Val Gardena - 15cm, Klausberg - 14cm oraz Arabba - 13cm. Największą pokrywą śniegu nieodmiennie szczyci się Adamello Ski - 350cm, Val Senales (Schnalstal) - 290cm oraz  Macugnaga - 260cm.

Włochy – opady śniegu w ostatnich 7 dniach: http://www.skiinfo.pl/wlochy/7daysdump.html

Pełny raport na temat warunków narciarskich we Włoszech: http://www.skiinfo.pl/wlochy/raport-sniegowy.html?&ud=1&o=resort

Vialattea 15.01.2015  - © Vialattea

Vialattea 15.01.2015

Prawa autorskie: Vialattea

Szwajcaria

W Szwajcarii znów w ostatnich dniach śniegu nie było zbyt dużo. Coś tam jednak w końcu spadło. I tak Crans Montana otrzymała 9cm świeżego puchu i z tym mizernym wynikiem znajduje się wśród szwajcarskich liderów od względem wielkości opadów. Wśród nielicznych ośrodków, w których jeszcze popadało, są Aletsch Arena i Leukerbad (po 5cm). Ale także dla Szwajcarii prognozy przewidują poprawę sytuacji na stokach. Na razie najwięcej śniegu zalega na trasach Skiareny Andermatt-Sedrun - 310cm. Otwartych jest tam obecnie 30km tras. Nieco mniej – 290cm – wynosi pokrywa śniegu w Engelberg-Titlis, gdzie czynnych jest 68km czynnych tras. Ponad 2m śniegu znajduje się także w Saas Fee (dokładnie 210cm).

Szwajcaria – opady śniegu w ostatnich 7 dniach: http://www.skiinfo.pl/szwajcaria/7daysdump.html

Pełny raport na temat warunków narciarskich w Szwajcarii: http://www.skiinfo.pl/szwajcaria/raport-sniegowy.html?&ud=1&o=resort

Verbier (14.1.2015)  - © Hotel Farinet Verbier

Verbier (14.1.2015)

Prawa autorskie: Hotel Farinet Verbier

Francja

Słońce, wichura, deszcz, śnieg -  w ostatnich dniach pogoda we Francji bawiła się z narciarzami w kotka i myszkę. Śnieg pojawił się w największej ilości w Chamonix  (14.01 i 15.01.spadło tam łącznie 31cm) oraz w Arêches - Beaufort (14.01. zanotowano tam 20cm puchu). Nieco mniej puchu pojawiło się także w ostatnich dniach we Flaine, La Plagne i Val d'Isère. Największa pokrywa śniegu leży dzisiaj w Valfréjus -190cm, Cenis - 160cm i Val Thorens oraz Orelle - 130cm. Już jutro ma tu jednak silnie sypnąć śniegem.

Francja – opady śniegu w ostatnich 7 dniach: http://www.skiinfo.pl/francja/7daysdump.html

Pełny raport na temat warunków narciarskich we Francji: http://www.skiinfo.pl/francja/raport-sniegowy.html?&ud=1&o=resort

Alpe d'Huez - 14.1.2015  - © Alpe d'Huez/Cyrille Quintard

Alpe d'Huez - 14.1.2015

Prawa autorskie: Alpe d'Huez/Cyrille Quintard

Prognoza śniegu: znów będzie zimowo

W Polsce opadów śniegu można spodziewać się w niedzielę. Najwięcej około 15cm ma spaść w Zakopanym i Małem Cichem. Ponad 10cm można oczekiwać także w Krynicy, Magurze, Szczyrku, Tyliczu i Jurgowie. Podobne ilości śniegu spadną także w słowackich ośrodkach – głównie wTatrach Wysokich i we wschodniej Słowacji. Nieco mniej śniegu – około 10cm – ma spaść w niektórych stacjach narciarskich w Czechach.

W końcu w alpejskich prognozach pojawiły się jakieś pozytywne wiadomości dla miłośników jazdy w głębokim puchu. Gdyż już w piątek w Alpach Zachodnich da się odczuć działanie zimnego, śnieżnego frontu. Na południu Alp Zachodnich sypać ma już w piątek rano. W ciągu dnia śniegowe chmury będą przesuwać się z Francji nad  Włochy i Szwajcarię. W niektórych miejscach może spaść nawet ponad jeden metr śniegu! W sobotę na południu ma się stopniowo przejaśniać, podczas gdy bardziej na północy Alp Zachodnich nadal należy spodziewać się opadów śniegu.  

W sobotę meteorolodzy oczekują sporych opadów śniegu w Tyrolu Wschodnim, Karyntii i wielu innych rejonach Austrii – nie będą one jednak tak silne jak we Francji i Szwajcarii.

Prognoza opadów śniegu: Polska, Austria, Włochy, Czechy, Słowacja, Francja, Szwajcaria

Reklama

Reklama

Reklama

Ski and snowboard enthusiasts from around the world:

We have been proud to provide you with free access to snow reports, resort guides and more, and we are beyond grateful for your readership and contributions to our community over the years.

Unfortunately given the changing media landscape, Mountain News Corporation has experienced financial declines in recent years. With additional economic challenges from the COVID-19 pandemic now facing our business, it is not financially viable to continue operating.

Mountain News Corporation and our OnTheSnow and Skiinfo websites will be shutting down. We will explore the possibility of selling, partnering, or contributing assets to another media outlet if there is an opportunity to allow for a consistent or enhanced online experience. For inquiries about Mountain News Corporation, please email Feedback_OTS@mountainnews.com.

We want to thank our loyal employees for their tireless work over the years to bring great information to all of you. We take comfort knowing that our collective passion for the sport of skiing and snowboarding will certainly live on.

We’ll see you on the mountain.


– Mountain News Corporation