Polish

Raport śniegowy: zima przyszła i zostanie dłużej, warunki narciarskie w wielu rejonach bardzo dobre

Livigno, 18.1.2015

Livigno, 18.1.2015

Prawa autorskie: http://www.livigno.eu

Silne opady śniegu z minionego piątku i soboty znacząco poprawiły warunki narciarskie w większej części Alp. Także w najbliższych dniach pogoda będzie raczej zimowa. Zapraszamy do najnowszego raportu śniegowego…

Polska

Pierwszy tydzień ferii był dla narciarzy dość łaskawy. Pogoda sprzyjała ostatnio, dzięki temu warunki w znacznej części ośrodków są stosukowo dobre. W minionym tygodniu największe opady śniegu zanotowała Czarna Góra. W ciągu miniony 7 dni spadło tam 30cm, co od razu widać na stokach. Przejezdne są nawet łączniki, pokrywa śniegu wynosi od 35 do 55cm. Warunki poprawiły się tam w idealnym momencie – w ten weekend odbywa się tam impreza Radia ZET „Start do nart”. Około 10cm śniegu spadło w zeszłym tygodniu także w Zwardoniu, Karpaczu-Białym Jarze, Szczyrku, Witowie i Ustrzykach.

Pod względem pokrywy śniegu liderami są Karpacz-Biały Jar i Zieleniec Ski Arena, gdzie na stokach leży do 100cm. Przy okazji dobra wiadomość z Zieleńca – udało się tam wreszcie usunąć problemy z oprogramowaniem i nowa hybrydowa kolejka krzesełkowo-gondolowa może już działać w pełni swoich możliwości. Jeśli chodzi o ilość śniegu na trasach to dalej w kolejności plasują się ośrodki  Krynica Henryk Ski (do 90cm) oraz Małe Ciche, Jursgów Ski i Myślenice (do 80cm).

Polska – opady śniegu w ostatnich 7 dniach: http://www.skiinfo.pl/polska/7daysdump.html

Pełny raport na temat warunków narciarskich w Polsce: http://www.skiinfo.pl/polska/raport-sniegowy.html?&ud=1&o=resort

Czarna Góra - 19.01.2015  - © FB Czarna Góra

Czarna Góra - 19.01.2015

Prawa autorskie: FB Czarna Góra

Austria

Niektóre ośrodki narciarskie w Austrii zanotowały w minionych 24 godzinach niewielkie opady śniegu. Najwięcej spadło w stacji Großglockner/Heiligenblut - 10cm. Wcześniej duże opady w austriackiej części Alp pojawiły się 17 i 18 stycznia – po nich warunki na stokach znacząco się poprawiły. W najbliższych dniach najważniejszych wydarzeniem w Austrii jest kultowy zjazd Pucharu Świata w Kitzbühel. Pokrywa śniegu wynosi tam 64cm, warunki na słynnej trasie Streif są bardzo dobre.  Naprawdę spore opady zanotowano w miniony weekend w ośrodku Silvretta Montafon, gdzie obecnie przy pokrywie śniegu rzędu 115cm czynnych jest 100km tras. Także w St. Johann in Tirol przy 70-centymetrowej pokrywie śniegu czynne są wszystkie trasy i wyciągi. Najwięcej śniegu na stokach leży obecnie w Sölden (273cm) oraz na lodowcach Mölltal (270cm) i Kitzsteinhorn (260cm).

Austria – opady śniegu w ostatnich 7 dniach: http://www.skiinfo.pl/austria/7daysdump.html

Pełny raport na temat warunków narciarskich w Austrii: http://www.skiinfo.pl/austria/raport-sniegowy.html?&ud=1&o=resort

Alpbachtal

Alpbachtal

Prawa autorskie: https://www.facebook.com/alpbachtalseenland

Włochy

W ostatnich dniach we WŁoszech silnie śnieżyło – najwięcej w ośrodkach Aprica i Chiesa Valmenco. W miniony weekend spadło tam aż 150cm świeżego puchu. Także w pozostałej części północnych Włoch w piątek i sobotę dużo napadało (nawet metr), po czym od niedzieli zapanowała piękna słoneczna pogoda. Wczoraj jednak zima przypmniała sobie o tej części Europy. Śnieg spadł m.in.: w Champorcher (70cm), Domobianca (50cm), Passo Due Santi (35cm),Piani di Bobbio e Valtorta (30cm),  Madesimo (30cm), Cervinia (20cm) i Courmayeur (20cm).

Absolutnym europejskim liderem pod względem pokrywy śniegu jest leżący przy granicy ze Szwajcarią ośrodek San Domenico di Varzo, gdzie na stokach znajduje się 450cm śniegu. Następne w kolejności są stacje Madesimo (430cm) oraz Adamello Ski (400cm).

Włochy – opady śniegu w ostatnich 7 dniach: http://www.skiinfo.pl/wlochy/7daysdump.html

Pełny raport na temat warunków narciarskich we Włoszech: http://www.skiinfo.pl/wlochy/raport-sniegowy.html?&ud=1&o=resort

Szwajcaria

W Szwajcarii liderem pod względem porywy śniegu jest wciąż Skiarena Andermatt-Sedrun (350cm) i Engelberg-Titlis (345cm). W Engelbergu czynne są obecnie 72km tras. Świetne warunki panują też w Laax (pokrywa 250cm). 17 stycznia dopadało tu kolejne 60cm śnieg a teraz czynnych jest 55 tras. Narciarze poszaleć mogą również w Engadin-St. Moritz, gdzie otwartych jest 251km tras a pokrywa śniegu sięga 145cm. Także w Davos Klosters działają prawie wszystkie trasy (200 z 212km). Pokrywa śniegu wynosi 143cm.

W ostatnich 72h znów trochę sypnęło . Ośrodek Airolo zanotował 20cm świeżego puchu a Les Pléiades – Blonay 15cm. Im Gebiet Engadin-St. Moritz sind derweil insgesamt 251 Pistenkilometer geöffnet und die Schneehöhe beträgt 145cm. Auch in Davos Klosters sind über 200 Kilometer Piste offen (212km). Die Schneehöhe beträgt hier 143cm.

Szwajcaria – opady śniegu w ostatnich 7 dniach: http://www.skiinfo.pl/szwajcaria/7daysdump.html

Pełny raport na temat warunków narciarskich w Szwajcarii: http://www.skiinfo.pl/szwajcaria/raport-sniegowy.html?&ud=1&o=resort

Francja

Francuskie ośrodki także nie mogą narzekać na złe warunki narciarskie. Opady śniegu w miniony weekend dobrze zrobiły tamtejszym ośrodkom, trasy są tam obecnie w bardzo dobrym stanie. W wielu ośrodkach spadło od 50 do 100cm świeżego puchu, głównie 16 i 17 stycznia. Od wczoraj jednak znowu dość silnie pada, np. w Valberg spadło 40cm, w  Mont Ventoux 30cm, dużo napadało również w Pirenejach. Największą pokrywą śniegu we Francji poszczycić się może obecnie Valfréjus (210cm), tuż za tym ośrodkiem plasują się La Grave (200cm) i Val Cenis (180cm).

Prognoza opadów śniegu: PolskaAustriaWłochyCzechySłowacjaFrancjaSzwajcaria

Alpe d´Huez  - © Alpe d´Huez

Alpe d´Huez

Prawa autorskie: Alpe d´Huez

 

 

Reklama

Reklama

Reklama