W tym sezonie co tydzień ośrodkowi, w którym spadło najwięcej śniegu, redakcja Skiinfo przyznaje tytuł "Snowiest Resort of the Week"! Która europejska stacja została laureatem w 6 tygodniu nowego roku?

Ranking 6 tygodnia roku

W tym tygodniu znów mamy pewnych zwyciężców. Włoskie ośrodki narciarskie, które w tym tygodniu opanowały podium, zanotowały nawet ponad dwa metry świeżego śniegu. Pod uwagę braliśmy opady śniegu w okresie od 3 do 9 lutego 2015.

1. Prato Nevoso - Mondolè Ski (Włochy) - 215 cm 

2. Lurisia - Monte Pigna (Włochy) - 160 cm

3. Sestrière (Włochy) - 140 cm

Ale także w innych rejonach Europy nie można było w ostatnich 7 dniach nażekać na niedobór świeżych opadów śniegu. Poza Włochami najwięcej śniegu spadłu u naszych sąsiadów w słowackim ośrodku Štós (115 cm), we Francji w Abriès (110 cm), w szwajcarskim Bugnenets - Savagnières (85 cm) i na niemieckim szczycie Zugspitze (84 cm). Słabiej wypadła tym razem Austria, gdzie najwięcej puchu (60cm) zanotowano w  Grebenzen - St. Lambrecht

Polskimi liderami tego tygodnia była ponownie Zieleniec Ski Arena oraz Zwardoń, gdzie w minionych 7 dniach spadło 35cm świeżego śniegu. Na polskim podium znazła się także Białka Tatrzańska (34cm) i Czarna Góra (33cm).

Gratulujemy!

Tutaj znajdziecie aktualną listę opadów śniegu w ostatnich 7 dniach: http://www.skiinfo.pl/opady-sniegu-7-ostatnich-dni.html