W sobotę ruszą wyciągi w największym słowackim, liczącym 49 km tras, ośrodku narciarskim Jasna w Niskich Tatrach. Na początek będzie można zjeżdżać na 10.435m tras po obu stronach Chopoka.

Już od soboty na północnej części Chopoka czynne będą trasy:
> 2a – 1015m
> 2b – 800m
> 13 – 990m
> 14 – 950m
> 5 – 3050m
> 11 (od Vyhliadky) - ok. 1800m
> 43 (travers) – 80m

a na południowej stronie:
> 31 – 1230m
> 36 – 520m.

W sumie dla narciarzy udostępnione zostanie ponad osiem i pół kilometra na północy i prawie dwa na południu. Razem będzie można zjeżdżać na 10.435m tras po obu stronach góry. „Śnieg spadł u nas już w październiku. A od 14 listopada kilkadziesiąt lanc śnieżnych zaczęło produkcję białego puchu po północnej stronie Chopok. W ubiegły weekend uruchomiliśmy cały system śnieżny liczący 450 różnych urządzeń takich jak armatki, lance, czy krystalizatory. Jest on zasilany ze zbiornika o wielkości 180 tys m³ wypełnionego deszczówką – przy takiej pogodzie możemy śmiało powiedzieć, że Muzyczne Otwarcie Sezonu w weekend 5-6 grudnia 2015 r. odbędzie się mimo jeszcze jesiennych warunków na nartach czy snowboardzie” – powiedziała nam Sylwia Artzova, która zarządza ośrodkiem TMR a.s. w Niskich Tatrach.

Zobacz przygotowania ośrodka do zimy:

Sezon w Jasnej otworzy Hollywood Edition Party czyli impreza w stylu gwiazd filmowych, w trakcie której nie zabraknie wręczania Oskarów. Na gości czeka błysk fleszy, czerwony dywan i zabawa z celebrytami w atmosferze „Złotego Wieku Hollywood”. Na Oskarowej gali zagrają znani DJ-e: Dara Rollins, Simona Krainová, Teresa Fajksová, lustro Rodziny, DJ Tania Amazon (UK), DJ Liv rycerz (UK), DJ EKG (SVK), RDS Company oraz Fashion Avenue. Hollywood Edition Party odbędzie się w Music Club HAPPY END, w sobotę 5 grudnia.

Zobacz zaproszenie na imprezę:

Zanim narciarze zamienią się w filmowe postacie, TMR zaprasza tego samego dnia na wyścig BMW xDrive RUN, który odbędzie się w mieszanych kategoriach dla mężczyzn i kobiet. Zwycięzca konkursu będzie mógł przez 100 dni sezonu narciarskiego korzystać z samochodu BMW. Ponadto, najbardziej zapaleni narciarze mogą trenować swoje pierwsze skręty jeszcze przed oficjalnym otwarciem stoków, czyli w najbliższy piątek, 4 grudnia – tego dnia otwarta zostanie trasa Biela Put’ na północnej stronie Chopoka a na bardziej zaawansowanych czekać będzie w tym czasie nartostrada Słoneczna na południowym stoku góry.

Więcej informacji: www.jasna.sk  i www.gopass.sk