Tegoroczna zima nas nie rozpieszcza. Długotrwały brak świeżych opadów śniegu sprawił, że część alpejskich ośrodków musiała przesunąć otwarcie sezonu na późniejszy termin. Nie dotyczy to oczywiście tyrolskich lodowców, które śmigają na pełnych obrotach już od dłuższego czasu. Pod koniec minionego tygodnia mieliśmy okazję sprawdzić, jak prezentują się warunki narciarskie na trzech z pięciu lodowców Tyrolu (Hintertux, Kaunertal i Sölden) oraz jakie nowości przygotowano tam dla narciarzy i snowboarderów.

Relacja z naszego pobytu w Tyrolu może pomóc Wam w dokonaniu wyboru miejscówki na zimowy wypad. Gdybyście mieli jednak problem z wyborem, możecie skorzystać z elastycznego skipassu  „White 5“. Jest on ważny w okresie od 1 października 2015 do 15 maja 2016 przez 10 dni we wszystkich 5 lodowcowych ośrodkach narciarskich Tyrolu. Za 369 euro od 1 października 2015 do 15 maja 2016 możecie korzystać z ponad  75 kolejek i wyciągów, 300km przygotowanych tras narciarskich, 100 km szlaków narciarskich i linii freeride’owych pięć snow parków i fun parków.

Każdy z trzech lodowców, które odwiedziliśmy w minionym tygodniu, czymś nas zaskoczył (choćby niesamowitą przejażdżką pontonem po jeziorze ukrytym głęboko pod lodowcem!). Zobaczcie, jakie wrażenia przywieźliśmy z Tyrolu. Zapraszamy do klikania!