Polish

Wiosna na lodowcach Tyrolu: śnieg, słońce i imprezy

Hintertux w maju

Hintertux w maju

Prawa autorskie: Hintertux Tourist Office

Podczas gdy w dolinach kwitną już pierwsze kwiaty, na trasach pięciu tyrolskich lodowców sezon narciarski trwa do końca maja, a na lodowcu Hintertux – przez cały rok. Warunki na trasach są wymarzone – śniegu jest pod dostatkiem, a wiosenne słońce gwarantuje przyjemne temperatury – także na wysokości ponad 3.000 metrów.

Lodowiec Kaunertal: szusowanie, testy sprzętu, różnorodne warianty zjazdów i park śnieżny
Dojeżdżając do lodowca Kaunertal, widzimy majestatyczny świat gór. Widok trzytysięczników daje przedsmak możliwości jazdy poza trasami, które tu czekają. Droga wiedzie na wysokość 2.750 metrów, bezpośrednio na krawędź lodowca, gdzie rozpoczyna się ośrodek narciarski. Nie znajdziecie tu ani kolejek do wyciągów ani zatłoczonych tras. Każdy znajdzie tu atrakcje dla siebie, do dyspozycji są wiosenny setup w snow parku i liczne warianty zjazdów dla freeriderów. Dla tych, którzy wolą jeździć poza trasami, od 17 do 19 marca 2017 organizowany jest freeride’owy obóz Choice Split & Freeride Camp. 25 i 26 marca odbywa się freeride‘owy testiwal - podczas tych dwóch dni goście lodowca Kaunertal mają możliwość przetestowania najnowszego sprzętu freeride’owego 40 wiodących firm – i to bezpłatnie. Wyjątkowa oferta: serwis przewozowy BMW szybko dowiezie freeriderów z miejsca, gdzie skończą zjazd, wprost do wyciągu. Sezon zamyka legendarna impreza „Spring Classics“. Pomiędzy 22 kwietnia a 5 czerwca program obfituje w liczne wydarzenia, zawody i imprezy na snow parku.
Trasy na lodowcu Kaunertal będą otwarte do 5 czerwca 2017.   

> warunki narciarskie na lodowcu Kaunertal

> mapka tras

Lodowiec Pitztal: degustacja wina, testy i freeride na  wysokości do 3.440 metrów
Wiosenna oferta Lodowca Pitztal zachwyca różnorodnością. Zawodowi narciarze doceniają idealne warunki narciarskie, amatorzy gór i dobrej kuchni docenią widoki, które podziwiać można zza okna, kosztując pyszne ciasta w najwyżej położonej kawiarni w Austrii  - Café 3.440. Tu właśnie 21 i 22 kwietnia 2017 miłośnicy wina spotkają się na imprezie pod nazwą „Firn, Wino & Przyjemność“ – to najwyżej zlokalizowana degustacja win w Austrii. Jeśli marzysz o wyprawie w teren i zjazdach poza trasami, warto wziąć udział w obozie freeride’owym Pitztaler Gletscher Freeride Camp firmowanym przez Haglöfs. Odbywa się on od 10 do 12 marca oraz od 7 do 9 kwietnia. Co czeka na uczestników? Trzytysięczniki, wspaniałe zjazdy w puszystym śniegu, możliwość przetestowania sprzętu Kästle  i przewodnicy z centrum freeride’owego Freeride Center Pitzal.
Trasy na Lodowcu Pitztal będą otwarte do 7 maja 2017.

> warunki narciarskie na lodowcu Pitztal

> mapka tras

Lodowiec Pitztal  - © Tirol Werbung

Lodowiec Pitztal

Prawa autorskie: Tirol Werbung

Lodowiec w Sölden: Hannibal i elektroniczne bity
Od listopada 2016 roku Sölden działa nowa kolei linowa Giggijochbahn. Ta najbardziej wydajna kolejka linowa na świecie może w ciągu godziny przetransportować  4.500 osób. Na górnej stacji Giggijochbahn znajduje się strefa Funzone, gdzie 6 i 7 kwietnia 2017 odbędzie się festiwal Electric Mountain: znani DJ-e z różnych krajów zagrają pod gołym niebem na  wysokości 2.200 metrów. 21 kwietnia do Sölden przybędzie  Hannibal i jego słonie – na lodowcu Rettenbachgletscher odbędzie się legendarne awangardowe przedstawienie, opowiadające historię przemarszu armii Kartaginy przez Alpy. Role słoni odegrają ratraki śnieżne. Podczas weekendu 29 i 30 kwietnia  sezon zakończy tradycyjna impreza Winterfinale – z bezpłatnymi testami sprzętu zimowego, przejażdżkami skuterami śnieżnymi i ratrakami dla każdego i oczywiście także imprezami z najlepszymi DJ-ami.
Sezon narciarski w Sölden trwa do 7 maja 2017.

> warunki narciarskie w Soelden

> mapka tras

W Soelden imprezy zaczynają się już wczesnym popołudniem na Giggijochu

W Soelden imprezy zaczynają się już wczesnym popołudniem na Giggijochu

Lodowiec Stubai: Brunch z szampanem i puszysty śnieg
Od października 2016 wjazd wyciągiem na Lodowiec trwa tylko dwanaście minut. Nowy, niezwykle elegancki wyciąg 3S-Eisgratbahn zachwyca futurystycznym designem i już stał się nowym symbolem lodowca Stubai. Także freeriderzy korzystają z gondoli, by dotrzeć na szczyt, a potem zjeżdżać poza trasami w puszystym śniegu. Powder Department – to nazwa oferty lodowca Stubai dla freeriderów, obejmującej specjalne mapy terenów poza trasami, zjazdy freeride’owe z trackami GPS i freeride’owe punkty kontrolne z informacjami o aktualnej sytuacji lawinowej i zasadami bezpieczeństwa. Ponadto przewodnicy górscy podczas organizowanych regularnie obozów bezpieczeństwa lawinowego przekazują niezbędną wiedzę amatorom zjazdów poza trasami. 18 marca mamy dla Was coś wyjątkowego – podczas brunchu w kryształowym pawilonie goście częstowani będą najlepszym szampanem z 9-litrowych butli. Kwiecień i maj  to czas wiosennych sesji w parku śnieżnym Stubai Zoo. Amatorzy freeskiingu i snowboarderzy spotkają się by robić triki, skakać na przeszkodach i imprezować.
Sezon narciarski na Lodowcu Stubai zakończy się 18 czerwca 2017.

> warunki narciarskie na lodowcu Stubai

> mapka tras

Lodowiec Hintertux: Śniegowy puch, sesja fotograficzna na trasie funslope i wspaniałe atrakcje na świeżym powietrzu
Na lodowcu Hintertux sezon narciarski trwa cały rok. Wiosną czeka tu wiele atrakcji. 7 kwietnia Arena Sommerberg zamieni się w scenę koncertową na wysokości 2.100 metrów. Wystąpią na niej Mini Marille, Hannah z zespołem, Rabaue, młodzi muzycy z Zillertaler i Domstürmer rozgrzeją publiczność nowymi utworami i znanymi hitami. Ale to jeszcze nie wszystko! Gdy warunki na stokach będą najlepsze, od 15 do 30 kwietnia startują tygodnie Flower Pow(d)er z licznymi atrakcjami: bezpłatnymi testami sprzętu narciarskiego, szkoleniami z zakresu bezpieczeństwa lawinowego, zjazdami dla rannych ptaszków od 7:45, możliwością jazdy ratrakiem śnieżnym, warsztatami skoków narciarskich, przejazdami skuterami śnieżnymi do pałacu lodowego i sesjami jogi w otoczeniu gór.

> warunki narciarskie na lodowcu Hintertux

> mapka tras

Reklama

Reklama

Reklama