Stacje narciarskiej stolicy Polski, czyli Zakopanego, poszły za przykładem swoich alpejskich odpowiedników i zjednoczyły siły - od najbliższego sezonu w ośrodkach Harenda, Polana Szymoszkowa, Suche i Witów narciarze będą mogli szusować korzystając z jednego wspólnego karnetu. We wtorek, 20 września na Polanie Szymoszkowej w Zakopanem przedstawiciele tych stacji podpisali porozumienie inaugurujące projekt Góral Skipass. Do projektu prawdopodobnie jeszcze w tym sezonie dołączy Kasprowy Wierch. 

Jak przekonują inicjatorzy, Góral Skipass to więcej niż nowoczesny skipass umożliwiający korzystanie z podhalańskich wyciągów i kolei narciarskich. To przedsięwzięcie, które ma na celu udoskonalenie doświadczenia z pobytu na Podhalu. Na jego odbiorców czekają specjalne promocje, pakiety i aktualne informacje o wydarzeniach. Wszystko po to, aby goście spędzający pod Tatrami urlop mogli łatwo i przyjemnie zaplanować swój czas przed, w trakcie i po dniu spędzonym na stoku, wykorzystując w pełni wszystko co oferuje region.

Góral Skipass będzie można kupić online od listopada na stronie goralskipass.com, w biletomacie w centrum Zakopanego oraz przy stacjach. Docelowo skipass będzie dostępny także w hotelach i pensjonatach. Cennik karnetu nie został jeszcze opublikowany.