Polish

Dlaczego warto wybrać się do Mayrhofen?

30. październik 2016 | Skiinfo

Nowinki z regionów Zillertal Area, Austria, Tyrol

Ośrodki w tym artykule: Mayrhofen

Charlotte

Charlotte

Prawa autorskie: TVB Mayrhofen

Sam w minionych dwóch latach w Mayrhofen byłem pięciokrotnie. Mało który inny ośrodek narciarski odwiedzam tak często, jak ten. Poza świetnym snow parkiem, niesamowitymi widokami i luźną atmosferą najbardziej zachwyca mnie tu różnorodność oferty narciarskiej. Każdy zawsze coś tu dla siebie znajdzie, niezależnie od umiejętności czy aktualnych preferencji.

Podobnie widzą to też inni narciarze i snowboardziści. Jeśli zapytać gości z całego świata o ich ulubione trasy, odpowiedzi będą jednoznaczne: kto chce podziwiać piękne widoki, wybiera czerwoną 66-tkę, zwaną też trasą panoramiczną. Kto stawia na różnorodność, kieruje się na czerwoną 10-tkę. A ten kto chce się po prostu podelektować jazdą, trafi na Ahorn.

Spędziłem cały dzień szusując w ośrodku Mayrhofen i przepytywałem gości, co jeszcze podoba im się w tej stacji narciarskiej:

Janet (37, Wuppertal)

„Co roku przyjeżdżamy tu na tydzień – teraz to będzie już piąty raz! Mi jako „początkującej” podoba się to, jak różnorodny jest ten ośrodek. Dużo można się tu nauczyć. Świetny jest też karnet Zillertaler Superskipass. Skorzystaliśmy z niego już w tym sezonie w szusując w Hochfügen.“

Liczba wizyt w Mayrhofen? 5.

Ulubiona trasa: zjazd do doliny na Ahornbergu.

 

Elisabeth (31, Kaltenbach)

„W Mayrhofen podoba mi się mnogość możliwości jazdy freeride’owej. Znajdziesz tu naprawdę wszystko: możesz pojeździć w puchu na otwartym terenie i w lesie. Świetna jest też hala Grillhofalm niżej w okolicy snow parku. A ten kto chciałby w Zillertal Arena poprawić swoje bezpieczeństwo na snow parku, może ze Superskipassem zgłosić się po prostu do Shredschool. Odbywają się tu bezpłatne, profesjonalne kursy snowboardowe (w każdy wtorek od 11.00, dla każdego poziomu umiejętności).“

Liczba wizyt w Mayrhofen? Niezliczona. Elisabeth mieszka w dolinie Zillertal …

Ulubiona trasa: snow park

 

Galeria zdjęć

Charlotte - © TVB Mayrhofen
Rosanne, Maud, Sabine, Laura, Pien - © TVB Mayrhofen
Virginia - © TVB Mayrhofen
Axel & Gabi - © TVB Mayrhofen

Zobacz wszystkie

Dennis (31, Irlandia)

„Trudno mi nawet policzyć, ile razy już tu byłem. Tylko w tym sezonie jestem tu już po raz drugi. Mayrhofen jest genialne. Mam tu mnóstwo ulubionych tras! Jazdy sa długie i urozmaicone… Snow park jest świetny, ale z Ahornbergu z kolei rozciąga się przepiękny widok na całą dolinę. Mayrhofen ma mnóstwo do zaoferowania!

Liczba wizyt w Mayrhofen? Trudno zliczyć.

Ulubiona trasa: snow park Vans Penken Park, czerwona 26-tka wiodąca do Pilzbaru, czerwona 48-ka na Finkenbergu, czarna 12-tka, Ahornberg!

 

 Axel i Gabi (60 i 54, Hamburg)

„Jesteśmy tu już 52. raz. Co roku spędzamy tu tydzień latem i tydzień zimą. Z Hamburga to około 9 godzin jazdy – ale według nas warto! Ośrodek jest naprawdę tak wielki, że nikt nigdy nie będzie się tu nudził. A teraz, gdy nowa gondola 150er TUX połączyła ośrodek z rejonem Rastkogel, stacja jest jeszcze większa. Świetnie!“

Liczba wizyt w Mayrhofen? 52.

Ulubiona trasa: wszystkie

 

Lena (31, Koblenz)

„Dolina Zillertal to chyba największy plac zabaw na świecie – zarówno latem, jak i zimą! Przyjeżdżam tu już od lat, głównie dlatego, że sama lubię latać na paralotni. Nawet przy kiepskiej pogodzie zawsze można przeżyć tu coś niesamowitego. Ale o czym ja mówię? W dolinie Zillertal nie ma złej pogody! Warunki pogodowe są tu zawsze lepsze niż wynika z prognoz! Dodatkowym plusem są tutejsi mieszkańcy, z którymi zawsze można miło i ciekawie porozmawiać”.

Liczba wizyt w Mayrhofen? Niezliczona!

Ulubiona trasa:  czarna 12-tka, zjazd do doliny na Ahornbergu.

 

Kai (24, Kilonia)

„Przyjechałem tu na zorganizowany wyjazd narciarski. Mayhofen to fajne miejsce, od razu można tu nawiązać nowe kontakty. W dzień najchętniej śmigam w małym snow parku, który idealnie nadaje się do ćwiczenia i zabawy”.

Liczba wizyt w Mayrhofen? 2

Ulubiona trasa: snow park

 

Iris (37, Oldenburg)

„Ile razy już tu byliśmy? Trudno to policzyć! Na pewno co najmniej pięć razy! Podoba mi się cała dolina ZIllertal, Zillertalarena też jest świetna. W Mayrhofen najchętniej jeżdżę czarną trasą wiodącą ze schroniska Schneekarhütte“.

Liczba wizyt w Mayrhofen? Co najmniej  5.

Ulubiona trasa: czarna 12-tka

 

 

Virginia  - © TVB Mayrhofen

Virginia

Prawa autorskie: TVB Mayrhofen

Virginia (41, Dortmund)

„Nowa kolejka Penkenbahn jest niesamowita. Zbiera narciarzy jak odkurzacz. Często bywam też w Ischgl, rano w kolejce do gondolki czeka się tam czasem nawet pół godziny!“

Liczba wizyt w Mayrhofen? 2

Ulubiona trasa: żadna konkretnie

 

Claus (33, Chemnitz)

„Moja ulubiona trasa? To jasne, że Harakiri! Nie, to żart oczywiście. Najpiękniejsza jest trasa panoramiczna 66. Rozciąga się z niej niesamowita górska panorama”.

Liczba wizyt w Mayrhofen? 1.

Ulubiona trasa: czerwona 66-tka

 

Bruce & Mike  - © TVB Mayrhofen

Bruce & Mike

Prawa autorskie: TVB Mayrhofen

Bruce i Mike (68, 60, Wielka Brytania)

„Tutaj jest „absolutely amazing“! Przedpołudniem robimy kilka spokojnych rundek po trasach, popołudniu odpoczywamy, a wieczorem korzystamy z Après Ski. Mike był tu już raz przed dziesięciu laty, pamięta nawet gitarzystów grających w naszym hotelu. W ciągu dnia pięknie jest na trasie panoramicznej 66, bo jest tam mniej ludzi. A wieczory najchętniej spędzamy w pubie Brück’n Stadl. Jest nas tu dziesięciu facetów i co roku obiecujemy sobie, że to będzie ostatni raz. Mayrhofen nie ułatwia nam dotrzymania tej obietnicy“.

Liczba wizyt w Mayrhofen? 1 i 2

Ulubiona trasa: czerwona 66.

 

Charlotte (21, Hamm)

„W Mayrhofenj podoba mi się, że jest tu tak wiele przeróżnych możliwości spróbowania freeride’u i pośmigania poza trasami. To idealne miejsce dla początkujących freeriderów. Najbardziej podoba mi się do tego tak zwany „Wohnzimmer“, czyli las leżący między wyciągiem Lärchenwaldlift a niebieska trasą 29”.

Liczba wizyt w Mayrhofen? 6

Ulubiona trasa: czerwona 10-tka, „Wohnzimmer“

 

Rosanne, Maud, Sabine, Laura, Pien (24,25, Holandia)

„Mayrhofen jest idealne na Après Ski. Zwłaszcza dla nas singielek – na imprezach zwykle jest znacznie więcej chłopaków niż dziewczyn! W dzień śmigamy zazwyczaj w nieco spokojniejszej okolicy – na Finkenbergu. Stamtąd też jest piękny widok. Jest tu super, na pewno tu wrócimy“.

Liczba wizyt w Mayrhofen? 1

Ulubiona trasa: czerwone 47, 48, 49

 

Joris (31, Holandia)

„Już sama wioska Mayrhofen jest piękna i oferuje wiele różnych możliwości Après Ski. Ale tu na górze to naprawdę najwyższa klasa. Jeśli chodzi o teren narciarski, to podoba mi się to, że jest tu tak wiele tras. Najbardziej przypadła mi do gustu oferująca niesamowite widoki trasa 66, a także trasa, która prowadzi tutaj do Pilzbaru. To świetne miejsce, by wspólnie jeszcze raz przeżyć wrażenia całego dnia”.

Liczba wizyt w Mayrhofen? 2

Ulubiona trasa: czerwona 66 i czerwona 27 prowadząca do Pilzbaru.

 

Max (29, Holandia)

„W Mayrhofen podoba mi się to, że znajdzie się tu coś dla każdego: początkujący czuje się tu tak samo dobrze jak doświadczony narciarz. Dlatego to świetny ośrodek na wyjazdy grupowe”.

Liczba wizyt w Mayrhofen? 2

Ulubiona trasa: czerwona 10-tka / niebieska 11-tka

 

Gil  - © TVB Mayrhofen

Gil

Prawa autorskie: TVB Mayrhofen

Gil (25, Izrael)

„Lubię atmosferę panuącą w snow parku. Można poznać tu fajnych gości, mamy do dyspozycji własne schronisko, w którym wszyscy się spotykają. Wszyscy są rozluźnieni i jakoś tak zawsze świeci słońce. Nigdzie indziej nie spotkałem takich warunków. No i jeszcze nowa kolejka Penkenbahn – to całkiem nowa jakość. Super, jak szybko można wjechać nią na górę”.

Liczba wizyt w Mayrhofen? 2 Mal.

Ulubiona trasa: snow park

 

Omer (26, Izrael)

„W Mayrhofen niesamowicie mi się podoba. Czas mija tu bardzo szybko. Mam już swoją ulubiona trasę: czerwoną 10-tkę. Ale najbardziej lubię tutejszą kuchnię, jest tu naprawdę smacznie”.

Liczba wizyt w Mayrhofen? 1

Ulubiona trasa: czerwona 10.

 

Andrey, Taras i Dimitri  - © TVB Mayrhofen

Andrey, Taras i Dimitri

Prawa autorskie: TVB Mayrhofen

Andrey, Taras i Dimitri (25, 26, 32, Ukraina)

„Dzisiaj rano byliśmy jeszcze w Hochfügen a teraz obejrzeliśmy sobie szybko Mayrhofen. Superskipass się przydaje. Już mamy sporo pomysłów, co jutro możemy robić w Mayrhofen. Na pewno zrobimy mnóstwo zjazdów poza trasami. Tutaj można się wyjeździć na całego”.

Liczba wizyt w Mayrhofen? 1

Ulubiona trasa: teren poza trasami

 

Damian (29, Irlandia)

„Jestem zachwycony długimi, urozmaiconymi trasami. Za każdym razem możesz zjechać trochę inaczej. Największa frajdę mam śmigając na czerwonej 10-tce albo niebieskiej 11-tce: zależnie czy jedziesz lewą czy prawą stroną, śmigasz jakby po całkiem innej trasie”.

Liczba wizyt w Mayrhofen? 1

Ulubiona trasa: czerwona 10/ niebieska 11

Mayrhofen  - © TVB Mayrhofen

Mayrhofen

Prawa autorskie: TVB Mayrhofen

Reklama

Reklama

Reklama