Dobre wieści dla wszystkich miłośników śniegu! Instytuty meteorologiczne na najbliższe dni zgodnie zapowiadają silne opady puchu. Chociaż w dzisiejszą sobotę centralne Alpy nadal będą pod wpływem ciepłego wiatru z południa, to jednak najpóźniej w nocy z soboty na niedzielę w wielu rejonach Szwajcarii i Austrii rozpocznie się prawdziwa zima. W sobotę wieczorem granica mrozu w dolinie Stubai na przykład spadnie poniżej 1000m. W Vorarlbergu, Tyrolu i Ziemi Salzburskiej aż do poniedziałku rana spodziewane są silne śnieżyce, które przynieść mogą do 40 cm świeżego śniegu.

Ale to nie koniec: po krótkim uspokojeniu pogody w połowie tygodnia z południa napływać będzie nad Alpy wilgotne powietrze, które spotka się z zimnymi masami powietrza z północy. To powinno spowodować obfite opady śniegu głównie w południowej części Alp – raczej w Alpach Wschodnich niż Zachodnich. Temperatury pozostaną niskie, granica 0 stopni nie będzie przekraczać 1000m. 
>>> Prognoza opadów śniegu w ośrodkach narciarskch w Austrii: http://www.skiinfo.pl/austria/snowfinder.html?o=total 

Przy okazji: także w Polsce w najbliższym tygodniu spodziewany jest znaczny spadek temperatur. W prognozach są też opady śniegu. Już w ten weekend kilkanaście centymetrów ma spaść na Dolnym Śląsku, m.in. w Szklarskiej Porębie, Karpaczu, Zieleńcu i Czarnej Górze.
>>> Prognozy opadów śniegu w ośrodkach narciarskich Polsce: http://www.skiinfo.pl/polska/snowfinder.html?o=total

Więcej na temat aktualnych opadów i prognoz pogodowych będziecie mogli przeczytać na Skiinfo już w poniedziałek.

Póki co, zapraszamy do zapoznania się z nową wersją naszej aplikacji Skiinfo Narty & Śnieg, zawierającą nasze ulubione narzędzie, czyli Powder Alarm:  http://www.skiinfo.pl/mobile  Znajdziecie tu informacje z 2000 ośrodków na całym świecie, w tym oczywiście także z Polski, Czech i Słowacji, prognozy pogody i śniegu, dane na temat pokrywy śniegu i Wasze raporty ze zdjęciami prosto ze stoku – zapraszamy!