Mayrhofen w dolinie Zillertal oferuje znacznie więcej sportowych atrakcji niż tylko dobrze przygotowane trasy narciarskie. Narciarstwo biegowe, skitouring czy bieganie to tylko niektóre dyscypliny, które można tu z powodzeniem uprawiać. Zawodnik sportów ekstremalnych Markus Kröll opowiedział nam, jak różnorodny jest jego trening w dolinie Zillertal.

„Najlepszy teren treningowy znajduje się przed moim domem. W Mayrhofen”, mówi Markus Kröll. Od ponad dziesięciu lat należy do ścisłej międzynarodowej czołówki biegaczy górskich  i – jak sam podkreśla – kocha ten sport. „W chłodnych porach roku trenuję głównie w niskich zakresach pulsu. Takie sporty jak narciarstwo biegowe, jogging czy skitury są dla mnie optymalne”, wyjaśnia Markus, który zawsze kieruje się maksymą „Nigdy się nie poddawać!“

Na trasie biegowej Allianz czuje się jak w domu

Wyczerpujący sezon sportowy Markus Kröll kończy w październiku. Dwa tygodnie odpoczynku poświęca swojej drugiej pasji – renowacji starych mebli. Ale od listopada znów rozpakowuje sprzęt do narciarstwa biegowego. „Przy tym mogę długo trenować w zielonym zakresie pulsu”, opisuje pozytywne właściwości tego typu treningu wytrzymałościowego.

Na oświetlonej trasie biegowej Allianz o długości dwóch kilometrów czuje się jak w domu, Jego ulubionym miejscem treningu jest góra Grünberg w dolinie Zillertal. Zapina narty skitourowe i w ciągu dwóch godzin jest już na szczycie.

Skok w buty biegowe

„Uwielbiam, gdy śnieg skrzypi pod butami do biegania“,  mówi Markus Kröll, który także zimą uprawia jogging. Czemu by nie? Mayrhofen w dolinie Zillertal oferuje mnóstwo dobre przygotowanych, wielokilometrowych szlaków turystycznych.

Bieg po oświetlonej promenadzie wiodącej przez dolinę Zillertal sprawia 38-latkowi równie dużo frajdy co bieganie po górach. „Dla mnie w joggingu najważniejszy jest kontakt z naturą i pokonywanie różnicy wzniesień. Nagrodą jest cudowna panorama ze szczytu”, zachwyca się Markus doliną Zillertal. „Gdybym miał jeszcze raz wybrać teren do treningów, znów zdecydowałbym się na Mayrhofen”, zapewnia Markus Kröll.

Więcej informacji o Mayerhofen: www.mayrhofen.at