Polish

W piątek rusza sezon w Białym Jarze w Karpaczu, Czarna Góra wstrzymuje start

30. listopad 2016 | Skiinfo

Nowinki z regionów Dolnośląskie

Ośrodki w tym artykule: Czarna Góra, Karpacz - Biały Jar

Karpacz Biały Jar 30.11.2016

Karpacz Biały Jar 30.11.2016

Prawa autorskie: Winterpol

Już 2 grudnia w w Białym Jarze zostanie oficjalnie otwarty tegoroczny sezon narciarski. To kolejna po Zieleńcu stacja narciarska na Dolnym Śląsku, która uruchamia wyciągi dla narciarzy! Dzień później start planowała Czarna Góra, ale ze względu na nieco za wysokie temperatury utrudniające naśnieżanie, otwarcie przesunięto.

Jak informuje operator ośrodka, od ubiegłej niedzieli w Białym Jarze trwają intensywne dośnieżanie stoków przy użyciu armatek – wszystko dzięki występującym przymrozkom.  Naśnieżanie stoków w Białym Jarze rozpoczęło się już znacznie wcześniej, ale ze względu na ocieplenie zostało przerwane. Śnieg, który udało się wyprodukować wcześniej został zgromadzony w magazynach śniegowych, które to właśnie teraz będą wykorzystane do przygotowania tras narciarskich.  Od tego roku w Białym Jarze zlokalizowana jest również fabryka Śniegu (Snow Factory), która stanowi uzupełnienie tradycyjnego systemu naśnieżania i produkuje śnieg, również gdy występują dodatnie temperatury.

W piątek 2 grudnia do dyspozycji narciarzy i snowboardzistów zostanie oddana trasa nr  3 o długości 1100m, która zlokalizowana jest przy 6 osobowej kanapie Winterpol Karpacz Biały Jar. W piątek wyciąg będzie czynny do godziny 16:00 natomiast w sobotę i niedzielę (3-4 grudnia) do godziny 20:00. W następnym tygodniu od poniedziałku do piątku kompleks będzie czynny do godziny 16:00. 

Otwarcie sezonu na weekend 3-4.12. zapowiadała także Czarna Góra. Od poniedziałku trwało tam naśnieżanie tras. Na początek przygotowywana była czerwona trasa C FIS oraz niebieskie GHI oraz Jędrusiowa Polana. Z uwagi na prognozowane na czwartek i piątek lekkie ocieplenie, zdecydowano się jednak na odłożenie uruchomienia ośrodka na dalszy termin.

W tym sezonie Czarna Góra przygotowała dla narciarzy dużą atrakcję. Już w grudniu nastąpić ma otwarcie nowej 6-osobowej kolei LUXTORPEDA, która zastąpiła wysłużoną Babcię. Wraz z nową kanapą otwarta zostanie także obsługiwana przez nią czerwona trasa B FIS  i jak dobrze pódzie także czarna A.

Zobaczcie nową, aktualną mapę tras w ośrodku Czarna Góra >>>

Galeria zdjęć

Karpacz Biały Jar 30.11.2016 - © Winterpol
Karpacz Biały Jar 30.11.2016 - © Winterpol
Karpacz Biały Jar 30.11.2016 - © Winterpol
Karpacz Biały Jar 30.11.2016 - © Winterpol

Zobacz wszystkie

Reklama

Reklama

Reklama