Polish

Cztery luksusowe pensjonaty w Alpach, w których chętnie spędzilibyśmy ferie

14. grudzień 2017 | Skiinfo

Ośrodki w tym artykule: Lech Zürs am Arlberg, Verbier, Zermatt, Tignes

Chalet Chouqui, Verbier (Szwajcaria)

Chalet Chouqui, Verbier (Szwajcaria)

Prawa autorskie: www.skiverbierexclusive.com

Prywatny lokaj, zapierające dech w piersiach panoramy, szampan lejący się strumieniami, pełen luksus? Czemu nie, w sumie nic nie stoi na przeszkodzie, żeby pozwolić się tak rozpieszczać. No może poza ceną. Ale pomarzyć przecież można. Znaleźliśmy cztery luksusowe, stylowe alpejskie pensjonaty, w których chętnie spędzilibyśmy narciarski urlop. Oczywiście jeśli tylko starczy nam drobnych. Pasowałyby Wam takie miejscówki? 

 

W Chalet Zermatt Peak prywatny basen i balkon z widokiem na Zermatt oczywiście też jest do dyspozycji  - © CZP Chalet Zermatt Peak

W Chalet Zermatt Peak prywatny basen i balkon z widokiem na Zermatt oczywiście też jest do dyspozycji

Prawa autorskie: CZP Chalet Zermatt Peak

Chalet Zermatt Peak w Zermatt (Szwajcaria)

Chalet Zermatt Peak z pewnością należy do najdroższych i najpiękniejszych obiektów hotelowych przeznaczonych dla miłośników narciarstwa i gór. W latach 2013 i 2015 został uhonorowany tytułem "Best Ski Chalet in Switzerland". Chalet (czyt. szalej) to dom w stylu alpejskim, czyli z szaletem w polskim znaczeniu tego słowa niewiele ma wspólnego. Chalet Zermatt Peak tym bardziej – posiada 5 gwiazdek i kucharza uhonorowanego gwiazdką przez Michelina. O luksus lokatorów dba concierge, pokojówki i inni pracownicy obsługi. Do tego do dyspozycji helikopter, szampan na powitanie, kryty basen, sauna, masaże i mnóstwo innych „udogodnień”. Skipassy, osobisty instruktor narciarski i przewodnik po Zermatt też są w cenie. A ta zawiera się w widełkach, które są zdecydowanie poza zasięgiem zwykłego Kowalskiego: za tygodniowy pobyt trzeba wyłożyć minimum 55.000 franków szwajcarskich (około 225.000 złotych). Najdroższy jest pierwszy tydzień stycznia: bagatela 185.000 franków (około 756.000 złotych). 

Ale zobaczcie te zdjęcia – któż nie chciałby spędzić tu tygodnia na nartach?

Więcej informacji i rezerwacja: http://www.chaletzermattpeak.com

 

Chalet Chouqui, Verbier (Szwajcaria)  - © www.skiverbierexclusive.com

Chalet Chouqui, Verbier (Szwajcaria)

Prawa autorskie: www.skiverbierexclusive.com

Chalet Chouqui, Verbier (Szwajcaria)

W tym luksusowym „domku“ ferie może spędzić 18 osób. Mimo to cena 150.000 franków szwajcarskich (około 613.000 pln) za tydzień nie należy do niskich. Co otrzymujemy w zamian? 9 sypialni, 15-metrowy basen, jacuzzi, łaźnię parową, kino, pokój gier z mnóstwem elektronicznych gadżetów, prywatnego kierowcę, 12 osób obsługi oraz… cudowny widok na Verbier. Do dolnej stacji kolei linowej Savoleyres z Chalet Chouqui jest tylko kilka metrów. Na zakupy w centrum miasteczka też jest blisko. Na jedzenie nie trzeba wydawać dodatkowo, bo wyszukany catering kuchni Chalet Chouqui jest ujęty w cenie pobytu.

Więcej informacji i rezerwacja: http://www.skiverbierexclusive.com/chouqui.htm

Więcej zdjęć z Chalet Chouqui znajdziecie tutaj.


Chalet Quezac - Tignes  - © Sudpresse/Vincent Lorent

Chalet Quezac - Tignes

Prawa autorskie: Sudpresse/Vincent Lorent

Chalet Quezac, Tignes (Francja)

Nowy Chalet Quezac należący do byłego freeridowego mistrza świata Guerlaina Chicerita możecie wynając na tydzień „tylko“ za około 20.000 euro. Jeśli weźmiemy pod uwagę, że mieszkać może tu do 16 osób (12 dorosłych, 4 dzieci), wcale nie tak drogo, prawda? Poza nowoczesnym i lekko artystycznym designem goście mogą liczyć na pełen luksus i mnóstwo możliwości spędzenia wolnego czasu od gry w bilard przez tenis stołowy, aż po własne studio fitness. Narciarze mają do dyspozycji dobrze zaopatrzoną piwniczkę z winami i pełne wyżywienie, telewizję 3D, jacuzzi, osobistego szofera, ogromny taras z widokiem na Tignes, piec opalany drewnem, podświetlony zewnętrzny bar, przestronną otwartą kuchnię i wiele więcej. Do tego oczywiście jeden z najlepszych francuskich ośrodków narciarskich – Tignes oferuje nie tylko 150km tras narciarskich, ale także niezliczone warianty freeridowe.

Więcej informacji i rezerwacja: https://www.ultimateluxurychalets.com/luxury-chalet-quezac-tignes-les-brevieres

 

Galeria zdjęć

Chalet Chouqui, Verbier (Szwajcaria) - © www.skiverbierexclusive.com
Chalet Chouqui, Verbier (Szwajcaria) - © www.skiverbierexclusive.com
Chalet Chouqui, Verbier (Szwajcaria) - © www.skiverbierexclusive.com
Chalet Chouqui, Verbier (Szwajcaria) - © http://www.skiverbierexclusive.com

Zobacz wszystkie

Chalet N, Lech am Arlberg (Austria)

Chalet N w wiosce Oberlech pod względem oferowanego luksusu nie ma w Alpach chyba sobie równych. Nocował tu między innymi król Holandii Willem-Alexander z żoną, a tutejszy ośrodek narciarski należy do najbardziej ekskluzywnych i najpiękniejszych w całych Alpach. Lokaj, szlachetne wina, utytułowany mistrz kuchni, prywatny kierowca, kino domowe, niezwykła architektura wnętrz, ogrommny salon piękności i spa z różnorakimi saunami, zewnętrzne jacuzze i takie tam skromne luksusy. O zadowolenie gości dba 20 osób obsługi. Całość trochę kosztuje: tydzień w tym domu, liczącym 7 królewskich apartamentów, to koszt do 250.000 euro (około 1.100.000 złotych)! Pojedyńczo apartamentów nie można wynająć, bo goście muszą czuć się tu w pełni swobodnie. Bierzesz wszystko albo nic – jeśli nie jesteś miliarderem, raczej nic.

Więcej informacji i rezerwacja: http://www.chalet-n.com/

Reklama

Reklama

Reklama