Ta strona korzysta z plików cookies. Kliknij przycisk, by poznać szczegółowe informacje!Polityka prywatności
Ok

Raport narciarski: po opadach śniegu nadciągają siarczyste mrozy

22. luty 2018 | Skiinfo

Nowinki z regionów Szwajcaria, Czechy, Włochy, Słowacja, Francja, Polska, Austria, Lodowce Europa

Raport narciarski: po opadach śniegu nadciągają siarczyste mrozy- ©Johannes Netzer_Fotolia.com

Mnóstwo śniegu, słońce i mróz - w wielu regionach Alp trudno o lepsze warunki narciarskie!

Prawa autorskie: Johannes Netzer_Fotolia.com

W alpejskich ośrodkach narciarskich nadal jest zimowo a miniony tydzień przyniósł nawet większe opady śniegu niż się spodziewano. Jeszcze w nocy ze środy na czwartek sypało w wielu regionach Austrii od Karyntii aż po Vorarlberg.

W najbliższych dniach opady będą już bardzo niewielkie, powinniśmy za to nastawić się na nadchodzące ochłodzenie. Modele pogodowe są zgodne, że pod koniec weekendu a następnie w ostatnich dniach lutego nad Europę Środkową z północy napłyną mroźne masy powietrza. Miejscami temperatury mają spaść do 15-20°C poniżej zera.

Z naszego cotygodniowego raportu narciarskiego dowiecie się, jak wygląda sytuacja w poszczególnych ośrodkach i czego możecie spodziewać się w najbliższych dniach.

Galeria zdjęć

Zobacz wszystkie

Mnóstwo śniegu, słońce i mróz - w wielu regionach Alp trudno o lepsze warunki narciarskie! - © Johannes Netzer_Fotolia.com
Val Thorens 19.2. - © facebook Val Thorens
Stubai, 19.2. - © facebook Stubaier Gletscher
Alpe d'Huez 19.2. - © facebook Alpe d'Huez

Polska

To był ostatni tydzień polskich ferii. Najwięcej śniegu w tym okresie spadło w Małem Cichem (19 cm), Białce Tatrzańskiej (18 cm), Krynicy (14 cm), i Szczyrku (12 cm). Ogólnie warunki można określić jako dobre. Sporo ośrodków nadal działa na całego. Wszystkie wyciągi czynne są m.in. w na Kotelnicy, na Kasprowym Wierchu, Bukowinie Tatrzańskiej czy też w Zieleńcu. Ale w Szczyrku wciąż nie udało się naśnieżyć wszystkich tras. Pod względem grubości pokrywy śnieżnej przewodzi Kasprowy (do 256 cm), Wisła Stok (do 150 cm) oraz Koszałkowo-Wieżyca i Malta Ski w Poznaniu (do 130 cm). Powyżej metra śniegu znajdziecie na stokach na Kotelnicy w Białce Tarzańskiej, w ośrodku Rusiń ski w Bukowinie, na Jaworzynie Krynickiej i w Rytrze.

Prognoza pogody: na najbliższy tydzień zapowiada się piękna zimowa pogoda. Silne mrozy mają sięgać od 14 do nawet 21 stopni poniżej zera. Ogólnie powinno być raczej dość słonecznie, czyli mróz i słońce, jednym słowem narciarska bajka. Ośrodki, które mają niedobory śniegu będą miały sporą szansę na dośnieżenie stoków.  Zobacz szczegółową prognozę śniegu na najbliższe dni >>>

 

 ZOBACZ KAMERKI Z POLSKICH OŚRODKÓW

 

Aktualne dane z otwartych ośrodków narciarskich w Polsce:

 

Czechy

 

 

Aktualne dane z otwartych ośrodków narciarskich w Czechach:

 

Słowacja

 

 

Aktualne dane z otwartych ośrodków narciarskich na Słowacji:


Austria

Ten tydzień w Austrii stał pod znakiem mgieł, słońca i częściowo silnych opadów śniegu. W niektórych częściach południowej Austrii w nocy ze środy na czwartek przybyło do 20 cm świeżego puchu. Bardziej na północ opady były mniej obfite. 20cm zanotowano w Zillertal Arenie, na Katschbergu i w Nassfeld spadło około 10 cm. W większości regionów opady wyniosły od 5 do 10 cm. Ogólnie opady były silniejsze niż prognozowano. W ostatnich dniach sięgnęły one on 10 do 40 cm.

Najgrubsza pokrywa śniegu znajduje się na losowcu Kaunertal - 595cm, następny w kolejności jest lodowiec Dachstein  (540cm) i St. Anton am Arlberg (445cm).

 

 ZOBACZ KAMERKI Z AUSTRIACKICH OŚRODKÓW

 

Aktualne dane z otwartych ośrodków narciarskich w Austrii:

 

Włochy

Przeciętna grubość pokrywy śnieżnej we Włoszech nie jest tej zimy tak duża jak w innych krajach alpejskich. Mimo to w popularnych włoskich miejscówkach narciarskich warunki do śmigania są bardzo dobre. Najwięcej śniegu znajdziecie we Włoszech w Piemoncie, Dolinie Aosty i w ośrodkach leżących na północy. Przodują pod tym względem stacje: San Domenico di Varzo (420 cm), Sella Nevea - Kanin (400 cm) i Cervinia-Breuil (395 cm).

 

 ZOBACZ KAMERKI Z WŁOSKICH OŚRODKÓW

 

Aktualne dane z otwartych ośrodków narciarskich we Włoszech:

 

Francja

Do metra świeżego śniegu spadło w minionych siedmiu dniach we francuskich Pirenejach. Padało także we francuskich Alpach północnych – około 30 cm.  Czynnych jest tu około 220 stacji narciarskich. Warunki narciarskie można z powodzeniem określić jako bardzo dobre. Wszystkie największe i najbardziej popularne ośrodki czynne są minimum w 90 proc. Palmę pirwszeństwa pod względem pokrywy śniegu dzierżą La Rosière (455 cm), Flaine (445cm) i Morillon (435cm).

 

 ZOBACZ KAMERKI Z FRANCUSKICH OŚRODKÓW

 

A tu aktualne dane z francuskich ośrodków:

 

Szwajcaria

Od środy opady w Szwajcarii były raczej niewielkie (około 5-10 cm). Silniejsze śnieżyce miały tu miejsce między 16 a 18 lutego. W Lötschental, Saas Fee, Verbier, Aletsch Arenie czy też w Samnaun spadło od 30 do 60 cm. Na brak śniegu nie można narzekać w całej Szwajcarii – czynnych jest ponad 140 ośrodkó1), w większości działają prawie wszystkie wyciągi i trasy.

Liderem pod względem ilości śniegu  jest nieodmiennie Engelberg Titlis, gdzie pokrywa przekroczyła już 6m (642 cm!). Następne w rankingu są  ośrodki: Skiarena Andermatt-Sedrun (500cm), Laax (482cm) i Lötschental (470cm).

 

 ZOBACZ KAMERKI Z SZWAJCARSKICH OŚRODKÓW

 

Aktualne dane z otwartych ośrodków narciarskich w Szwajcarii:

 


 

Prognoza pogody dla Alp (22.02.) 

W czwartek i piątek na południe od głównego grzbietu Alp będzie jeszcze śnieżyć. W sobotę strefa opadów przesunie się bardziej na południowy zachód w rejon Sabaudii, Piemontu oraz Doliny Aosty. Spaść może nawet do 50 cm świeżego puchu. Potem od niedzieli stopniowo się ochłodzi. Nawet na nizinach temperatury mają mieć dwucyfrowe wartości poniżej zera. Odpowiedzialne za to są lodowate masy powietrza z północnego wschodu. Obfitych opadów śniegu w przyszłym tygodniu na razie nie należy się spodziewać.

Jakie będą temperatury w najbliższych dniach? Windy.com


Animowana opadów w najbliższych 10 dniach, Windy.com

ZOBACZ PROGNOZĘ OPADÓW (na najbliższe trzy dni) dla poszczególnych ośrodków narciarskich:


Impresje z mediów społecznościowych

 
Sonniger Wochenstart am Sudelfeld, 19.02.
 
 
 
Serfaus Fiss Ladis, 21.02.
 
 

Skicurcus Saalbach Hinterglemm Leogang, 19.02.

 
 
 
Lodowiec Kaunertal, 21.02.
 
 

Lech Zürs, 19.02.

 
 
Hintertux, 21.02.
 
 
Sölden, 19.02.
 
 
 
Balderschwang, 21.02.
 
 
Kitzsteinhorn, 19.02.
 
 
 
Postwiese Neuastenberg, 18.02.
 
 
Ischgl, 19.02.
 
 
Davos, 19.02.
 
 
Courchevel, 19.02.
 
 
Kitzbühel, 19.02.
 

Zamów newsletter

Reklama

Reklama

Wasze raporty ze stoku

1 dni temu - Valmorel

Przygotowany (ratrakowany)2cm
Puch zsiadły0cm

1 dni temu - Les 2 Alpes

Zróżnicowane warunki0cm
Puch zsiadły
Puch zsiadły

Reklama