Polish

Chopok gości czołówkę freeriderów z całego świata

2. marzec 2017 | Skiinfo

Nowinki z regionów Słowacja

Ośrodki w tym artykule: Jasna (Chopok)

Na Chopoku po raz piętnasty odbędą się legendarne zawody Jasna Adrenalin

Na Chopoku po raz piętnasty odbędą się legendarne zawody Jasna Adrenalin

Prawa autorskie: Marcin Kesek/ ChopokFreeride

Jutro, 3 marca  na Chopoku po raz piętnasty odbędą się legendarne zawody Jasna Adrenalin, które są zarazem edycją Freeride World Qualifier (FWQ). W tym roku zakwalifikowanych zostało 80 zawodników z całego świata a główna nagroda wynosi 10 tys. euro.

Na liście zawodników znajdują się przedstawiciele 17 krajów, nawet tak egzotycznych jak Nowa Zelandia, Argentyna czy płaskiej jak pustynia Holandii. Szkoda, że już od kilku lat brakuje w nich reprezentanta Polski. Zawodnicy z najwyższą punktacją podczas FWQ będą mogli zaprezentować swoje umiejętności w kwietniu 2017 r. podczas finałowych zawodów FWT w Verbier.

CGC Jasna Adrenalin już po raz kolejny organizowane jest w żlebach Lukovej Doliny, gdzie przewyższenie sięga 400 metrów a nachylenie terenu to 35-53 %. Obecnie na tym odcinku Chopoka znajduje się od 50 do 150 cm świeżego śniegu. Jak widać na kamerach w weekend na miłośników ekstremalnej adrenaliny czekają nie tylko dobre warunki śniegowe, ale też słoneczna pogoda.

Galeria zdjęć

Jasna Adrenalin - © Marcin Kesek/ ChopokFreeride
Jasna Adrenalin - © Marcin Kesek/ ChopokFreeride
Jasna Adrenalin - © Marcin Kesek/ ChopokFreeride
CGC Jasná Adrenalín 2017 - © Archiv TMR

Zobacz wszystkie

W czwartek 2  marca zawodnicy podczas dnia technicznego, mogli zapoznać się z trasą oraz poćwiczyć na stokach Chopoka. Zasadnicze zawody rozpoczynają się w piątek 3 marca o godz. 10.00. „Zawodnicy będą startować z tzw. „Siodełka”, tuż przy górnej stacji Funitela na wysokości 2 002 metrów n.p.m. Trasa będzie prowadzić północną ścianą Chopoka do wysokości 1602 m.n.p.m. Na liście startowej w kategorii SKI figuruje 15 narciarek i 37 narciarzy a w kategorii Snowboard: 10 zawodniczek i 18 zawodników. Sędziami w zawodach są m.in. niegdysiejszy zwycięzca zawodów Jasna Adrenalin George Rodney oraz Connor Pelton. W przypadku ewentualnych problemów pogodowych lub technicznych, kolejny dzień czyli sobota 4 marca jest dedykowana jako tzw. dzień rezerwowy. Zawody, to nie wszystkie atrakcje Jasna Adrenalin. Przy stacji PRIEHYBA A1 (dolna stacja kolejki Funitel) od piątku 3 marca  zacznie działać freeridowa wioska, gdzie odbywać się będą pokazy i zabawy dla kibiców, którzy m.in. mogą obejrzeć i przetestować najnowszy sprzęt freeridowy marek DPS, VOLKL, ELAN, FORREST, czy zabawić się w Apres Ski Barze.  Wieczorem natomiast można się spotkać z zawodnikami i społecznością freeridową w klubie „Happy End” – wyjaśnia Juraj Meško z Tatry Mountain Resorts a.s.

Zawody organizowane są przez Słowackie Stowarzyszenie Freeride (SAFL), która odpowiada za organizację zawodów freeride i promocję sportu na terenie Słowacji.

Reklama

Reklama

Reklama