Polish

Wiosenne narty w Południowym Tyrolu

12. marzec 2017 | Skiinfo

Nowinki z regionów Tyrol Południowy

Wiosna w Południowym Tyrolu

Wiosna w Południowym Tyrolu

Prawa autorskie: suedtirol.info

Trasy przygotowane równie dobrze jak w sezonie, a dodatkowo wiosenne słońce i niższe ceny – to główne plusy, jakich możesz spodziewać się w południowotyrolskich ośrodkach nawet do końca kwietnia!

Śniegu nie zabraknie
Nie tylko niższe ceny, ale przede wszystkim mniej zatłoczone trasy powinny przekonać miłośników narciarstwa do zaplanowania urlopu w Dolomitach. Niektórzy obawiają się, że w marcu lub kwietniu na trasach zabraknie śniegu, jednak bez obaw. Niezależnie od opadów, w Południowym Tyrolu zawsze jest wsparcie w armatkach śnieżnych. Na kwietniowy wyjazd lepiej wybrać ośrodki, które oferują trasy powyższej 2000 m n.p.m. Im wyższa wysokość, tym chłodniej i tam warunki do jazdy będą najlepsze. Warto więc wybrać się na południowotyrolskie lodowce, bo to one będą najdłużej czynne: ośrodek Solda/Sulden, położony w przy szczycie Ortles/Ortler, i popularne wśród Polaków Maso Corto w dolinie Val Senales / Schnalstal. Oba miejsca, niezależnie od temperatur i pogody w dolinie, na szczycie będą oferowały świetne warunki. Zbliżająca się wiosna nie jest dla nich żadnym zagrożeniem, w Soldzie wysokość 3 250 m n.p.m. gwarantuje, że sezon narciarski trwać będzie do początku maja. Stoki są pokryte średnio 100 cm śniegu, a jeśli komuś to nie wystarczy, zawsze może udać się na samą górę lodowca Gaisterspitze (3 465 m n.p.m.). Oprócz nart, w Soldzie można wybrać się na wyprawę skiturową – wyzwanie, ale i super zabawa!

Wiosna w Południowym Tyrolu  - © suedtirol.info

Wiosna w Południowym Tyrolu

Prawa autorskie: suedtirol.info

Na przełomie pór roku stać Cię na więcej
Niektórzy w wyjazdach zagranicznych obawiają się wysokich cen. Jednak porównując koszt skipassów w Polsce i zagranicą w stosunku do ilości oferowanych tras – polskie zdecydowanie są mniej opłacalne. Jest to istotny argument, zwłaszcza dla osób dobrze jeżdżących na nartach i potrzebujących zróżnicowania i dużej ilości tras. Dla wszystkich martwiących się o finanse mamy świetną wiadomość! Decydując się na wyjazd w marcu lub kwietniu można pozwolić sobie na więcej. W całych Dolomitach, a więc i w Południowym Tyrolu, obowiązuje skipass Dolomiti Superski. Umożliwia on korzystanie z wyciągów narciarskich w 12 ośrodkach i daje dostęp do ponad 1200 km stoków. Dodatkowo, od 18 marca do końca sezonu można skorzystać z promocji Dolomiti SuperSun, w której za tygodniowy pobyt w hotelu zapłacisz jak za 6 dni, a 6-dniowy skipass otrzymasz w cenie 5 dniowego. Warto przemyśleć tę ofertę! Poza tym, często hotele dodają coś od siebie – warto poszukać.

Szczegóły wiosennych promocji: www.dolomitisuperski.com/en/your-holiday/promotions

Będąc w Południowym Tyrolu musisz posmakować tamtejszych win, zwłaszcza że marzec obfituje w kulinarne i winne wydarzenia. Najbardziej słynne to Dè dl Vin (pol. Dzień Wina), znane też jako Wine Ski Safari, podczas którego wybrane chaty na stokach ośrodka Alta Badia oferują do degustacji lokalne wina, spery i speck. Smacznego!

Wiosna w Południowym Tyrolu  - © suedtirol.info

Wiosna w Południowym Tyrolu

Prawa autorskie: suedtirol.info

Reklama

Dokąd na narty - przewodnik po najlepszych ośrodkach narciarskich

Reklama

Reklama