Polish

W Zieleńcu nadal dobre warunki narciarskie

14. marzec 2017 | Skiinfo

Nowinki z regionów Dolnośląskie

Ośrodki w tym artykule: Zieleniec Ski Arena

W połowie marca nadal dobre warunki w Zieleniec Ski Arena

W połowie marca nadal dobre warunki w Zieleniec Ski Arena

Prawa autorskie: Zieleniec Ski Arena

W sudeckiej stacji narciarskiej Zieleniec Ski Arena, mimo zbliżającej się wiosny, wciąż panują bardzo dobre warunki. Stoki pokryte są wyjątkowo grubą jak na tę porę roku pokrywą śnieżną.

Aura w tym sezonie wyjątkowo sprzyja narciarzom. Praktycznie od początku grudnia (choć wyciągi ruszyły jeszcze w listopadzie) w Zieleńcu działają bez przerwy wszystkie wyciągi i koleje, otwarte są także narciarskie trasy. Dzięki wyjątkowemu klimatowi stacja narciarska praktycznie niezauważalnie przeszła wszelkie ocieplenia, które i tak są znacząco łagodniejsze niż w innych miejscach Dolnego Śląska.

Na trasach stacji narciarskiej Zieleniec Ski Arena leży od 20 do 135 centymetrów śniegu, którego przybyło po weekendowych opadach. Czynne są aktualnie wszystkie koleje i wyciągi, których jest w Zieleńcu w sumie 27. W porównaniu ze szczytem sezonu zmieniły się jedynie godziny otwarcia poszczególnych z nich, które przedstawiają się następująco:

  • Gryglówka od 9:00 do 16.00
  • Bartuś od 9:00 do 17.00
  • Diament od 9:00 do 17.00
  • Nartorama od 9:00 do 22.00
  • Mieszko od 9:00 do 22.00
  • Winterpol  od 9:00 do 22.00 (przy czym kanapa 4-osobowa przy Szarotce czynna jest do godziny 16.00)

„Zieleniec rzeczywiście położony jest w wyjątkowym miejscu. Często przyjeżdżającym w nasze strony narciarzom i turystom trudno uwierzyć, że pokrywa śnieżna zalega tu średnio przez 150 dni w roku. Ale jak widać, ten sezon będzie z pewnością tego potwierdzeniem” - mówi Grzegorz Głód, menedżer Zieleniec Ski Arena. „Dlatego też serdecznie zapraszamy do Zieleńca w ciągu najbliższych dni. Prognozy pogody są bardzo optymistyczne, dodatkowo w najbliższy weekend odbędą się u nas dwie wyjątkowe imprezy. Oprócz tego od początku marca obowiązuje też akcja Free Ski oraz oferta tzw. niskiego sezonu” - dodaje Grzegorz Głód.

Galeria zdjęć

Wiosna w Zieleniec Ski Arena - © Zieleniec  Ski Arena
Wiosna w Zieleniec Ski Arena - © Zieleniec  Ski Arena
Wiosna w Zieleniec Ski Arena - © Zieleniec  Ski Arena
Wiosna w Zieleniec Ski Arena - © Zieleniec  Ski Arena

Zobacz wszystkie

Rzeczywiście najbliższy weekend w Zieleńcu stanie po znakiem imprez sportowych. W sobotę 18 marca na trasach stacji narciarskiej rozgrane zostaną finałowe zawody o Dziecięcy Puchar Orlicy (na stoku Winterpolu) - wyjątkowej imprezy, która już po raz 27 odbywa się w Zieleńcu. Wydarzenie adresowane jest przede wszystkim do młodszych pasjonatów narciarstwa, ale kategorie wiekowe zostały przygotowane tak, aby w zawodach mógł wziąć udział każdy.

Drugą imprezą, która również w sobotę odbędzie się w Zieleńcu, tym razem jednak na trasie przy ośrodku Mieszko, będą Otwarte Mistrzostwa Uniwersytetu Wrocławskiego w narciarstwie alpejskim o snowboardzie. Wszelkie szczegóły dotyczący obu wydarzeń, procesu zapisów i warunków udziału znajdą Państwo na stronie internetowej www.zieleniec.pl.

Prognozy pogody na najbliższe dni (do końca tygodnia) są również korzystne. Nocne przymrozki pozwolą na odpowiednie przygotowanie stoków, a utrzymująca się nieco powyżej zera temperatura w ciągu dnia nie powinna znacząco utrudniać jazdy. Choć podkreślić należy, że wraz ze wzrostem temperatury, który o tej porze roku jest nieunikniony, śnieg staje się nieco cięższy, dzięki czemu jazda szczególnie w bardziej nasłonecznionych miejscach może nie być w pełni komfortowa. Dobrą informacją są jednak spodziewane opady śniegu - sypać w Zieleńcu według prognoz ma w najbliższy weekend (18-19 marca).

Zobacz także:

- mapka tras

- warunki narciarskie w Zieleńcu

- prognoza pogody

Reklama

Reklama

Reklama