Ta strona korzysta z plików cookies. Kliknij przycisk, by poznać szczegółowe informacje!Polityka prywatności
Ok

Ed Sheeran na Hintertuxie: ten teledysk pokocha każdy narciarz

14. listopad 2017 | Skiinfo

Nowinki z regionówTyrol

Ośrodki w tym artykule:; Lodowiec Hintertux

Ed Sheeran na Hintertuxie: ten teledysk pokocha każdy narciarz

Ed Sheeran - Perfect

Najpopularniejszy piosenkarz ostatnich czasów Ed Sheeran gościł na lodowcu Hintertux. W bajkowej scenerii tego ośrodka kręcił wraz z ekipą i aktorką Zoey Deutch videoclip do hitu "Perfect" z najnowszej płyty. Dlaczego o tym piszemy? Bo klimat i ujęcia zawarte w tej kilkuminutowej produkcji to kwintesencja tego, co w narciarstwie najpiękniejsze!

Zdjęcia do clipu kręcone były w połowie października. Na trzy dni w ośrodku zapanował stan wyjątkowy - w krótkim czasie trzeba było nagrać wiele scen rozgrywających się w kilku różnych lokalizacjach. Jesteśmy ciekawi, czy rozpoznajecie na filmie znajome miejsca. Ujęcia kręcone były między innymi w Panoramabarze w Tuxer Fernerhaus na lodowcu, na hali Sommerbergalm, w pubie Hohenhaus Tenne oraz na dworcu kolejowym w Mayrhofen.

Kulisy kręcenia na lodowcu Hintertux teledysku "Perfect" Eda Sheerana  - © Dan Curwin

Kulisy kręcenia na lodowcu Hintertux teledysku "Perfect" Eda Sheerana

Prawa autorskie: Dan Curwin

Prawdziwie magiczne są sceny zachodu słońca, który ekipa obserwowała z Gefrorene Wand na wysokości 3.250 metrów. Podobnie zresztą jak ujęcia z nocnego zjazdu z pochodniami po specjalnie do tego celu wyratrakowanej trasie. Najwięcej przygotowań pochłonęła wieczorna scena w Hintertux - ulicę pomiedzy pubem Hohenhaus Tenne a hotelem Neuhintertux ozdobiono niezliczoną liczbą kolorowych światełek i ogromną ilością sztucznego śniegu - wszystko po to, by osiągnąć efekt typowego amerykańskiego krajobrazu bożonarodzeniowego.

Kulisy kręcenia na lodowcu Hintertux teledysku "Perfect" Eda Sheerana  - © Bezi Freinademetz

Kulisy kręcenia na lodowcu Hintertux teledysku "Perfect" Eda Sheerana

Prawa autorskie: Bezi Freinademetz

Jak podkreślają przedstawiciele biura turystycznego z doliny Zillertal, Ed Sheeran i Zoey Deutch zauroczyli wszystkich swoim bezpretensjonalnym i przyjaznym usposobieniem i zachowaniem. O żadnym gwiazdorstwie czy zadzieraniu nosa nie było mowy. Ed chętnie fotografował się z narciarzami. Jednym ze szczęśliwców, którym udało się spotkać muzyczną gwiazdę na Hintertuxie jest nasz czytelnik Adam Ostrowski. Złapał Eda w restauracji Tuxer Fernerhaus - dziękujemy za zdjęcie!

 

Ed chętnie godził się na fotki z narciarzami - na zdjęciu z naszym czytelnikiem Adamem Ostrowskim    - © Adam Ostrowski

Ed chętnie godził się na fotki z narciarzami - na zdjęciu z naszym czytelnikiem Adamem Ostrowskim

Prawa autorskie: Adam Ostrowski

Galeria zdjęć

Zobacz wszystkie

Ed Sheeran - Perfect
Ed Sheeran na Hintertuxie
Ed Sheeran na Hintertuxie - © Dan Curwin
Ed Sheeran na Hintertuxie - © Dan Curwin

Jesteśmy ciekawi, czy Wam ten teledysk też tak się podoba? My jesteśmy nim zachwyceni! Są w nim i panoramy ośnieżonych tysięczników, i pięknie przygotowane trasy, i skakanie w snowparku, i intymne chwile we dwoje na wyciągu, i apres ski w knajpie, i cudowny klimat alpejsiej chaty. Jednym słowem wszystko, co w Alpach, nartach i snowboardzie najpiękniejsze!

Rozmawialiśmy w minionym sezonie z wieloma operatorami austriackich ośrodków narciarskich, którzy martwili się nieco, że młodzież odwraca się od narciarstwa. Podobno rustykalne schroniska w alpejskim stylu nie są dla młodych cool. Ponoć poszukują teraz nowoczesności i adrenaliny. Może sukces tego teledysku (33 miliony wyświetleń na YT w ciągu 4 dni od premiery) sprawi, że młode pokolenie odkryje na powrót piękno narciarstwa i gór? 

Video

Zamów newsletter

Reklama

Wiadomości z ośrodków

Reklama

Wasze raporty ze stoku

7 godzin temu - St. Anton am Arlberg

Puch zsiadły0cm

7 godzin temu - St. Anton am Arlberg

Puch zsiadły0cm

7 godzin temu - La Plagne

8 godzin temu - Flaine

Przygotowany (ratrakowany)0cm

Reklama