Ta strona korzysta z plików cookies. Kliknij przycisk, by poznać szczegółowe informacje!Polityka prywatności
Ok

TMR wydzierżawił czeski Liberec i zainwestuje tam 600 mln koron

5. grudzień 2017 | Skiinfo

Nowinki z regionów Czechy

Ośrodki w tym artykule: Ještěd - Liberec

TMR wydzierżawił czeski Liberec i zainwestuje tam 600 mln koron- ©facebook Ještěd

Ještěd 8.1.2017

Prawa autorskie: facebook Ještěd

Słowacka firma Tatry Mountain Resorts, największy inwestor branży narciarskiej w naszym regionie, 30 listopada 2017 podpisał umowę z czeskim miastem Liberec w sprawie dzierżawy ośrodka narciarskiego Ještěd. Umowę zawarto na 10 lat z możliwością przedłużenia wynajmu na kolejne 10 lat.

TMR zamierza rozpocząć swoje działania w Libercu już w tym sezonie zimowym i w ciągu najbliższych 10 lat planuje zainwestować w tym ośrodku 600 milionów czeskich koron. Roczny czynsz za wynajem stacji narciarskiej wynosić będzie początkowo 1 mln koron. W następnych latach będzie rósł  zgodnie z ustaloną polityką inwestycyjną ośrodka.

Jakie inwestycje TMR planuje w ośrodku Ještěd?

Pierwsza faza inwestycji obejmować będzie budowę nowej trasy narciarskiej Skalka, która jest częścią obecnego planu zagospodarowania przestrzennego, poszerzenie dotychczas istniejących już tras zjazdowych oraz stworzenie nowoczesnego systemu sztucznego naśnieżania.  Plan przewiduje również oświetlanie nowego stoku, by możliwe było organizowanie wieczornych jazd.   Modernizacja ośrodka zakłada także budowę dwóch nowych wyciągów krzesełkowych oraz przebudowę istniejącej restauracji samoobsługowej. Kompletny remont przejść ma główny parking, przy którym stanąć mają pomieszczenia służące do obsługi szkółki narciarskiej, wypożyczalnia sprzętu, sklep z pamiątkami  oraz strefa dla dzieci z przenośnikiem taśmowym.

Po modernizacji spodziewany jest naturalny wzrost zainteresowania tym ośrodkiem narciarskim. Jego atutem jest doskonała dostępność - znajduje się na trasie Praga - Mladá Boleslav – Liberec. Ponadto w pobliże dolnej stacji kolei linowej dojeżdża tramwaj z Liberca – to ewenement na skalę światową.  

Galeria zdjęć

Zobacz wszystkie

Ještěd 8.1.2017 - © facebook Ještěd
Ještěd - © Ota Mrákota
F10 - Ještěd - © Ski Ještěd
Nové Pláně - Ještěd - © Ski Ještěd

Podstawowe informacje o Ještěd

Ośrodek narciarski Ještěd ma wieloletnią sportową historię. Stacja oferuje narciarzom 3 koleje linowe i 4 wyciągi o łącznej przepustowości 8600 osób na godzinę. Powierzchnia terenu narciarskiego wynosi około 20 hektarów. Główne trasy w kolorze czarnym i czerwonym, poprzecinane są niebieskimi i czerwonymi trawersami. Ośrodek nie posiada  automatycznego systemu naśnieżania. Mimo to Polacy chętnie odwiedzają ten ośrodek, gdyż jest położony blisko polskiej granicy, tutejszy karnet jest znacznie tańszy niż np. w Świeradowie a na trasach zwykle jest niemal kompletnie pusto. Po inwestycjach TMR pewnie się to zmieni.

 

 

Zamów newsletter

Reklama

Wiadomości z ośrodków

Reklama

Wasze raporty ze stoku

1 dni temu - Valmorel

Przygotowany (ratrakowany)2cm
Puch zsiadły0cm

1 dni temu - Les 2 Alpes

Zróżnicowane warunki0cm
Puch zsiadły
Puch zsiadły

Reklama