Wcześniejsze opady śniegu i sprzyjające warunki pogodowe, umożliwiające sztuczne dośnieżanie stoków sprawiły, że w drugi weekend grudnia czynnych jest już w Polsce całkiem sporo ośrodków narciarskich. W dodatku tam, gdzie udało się uruchomić wyciągi, warunki są jak na grudzień niespotykanie dobre. 

O tym, że sytuacja jest znacznie lepsza niż w poprzednich sezonach, świadczy choćby fakt, że od dzisiejszej soboty (9.12) na Kaprowym Wierchu czynne są trasy w obu kotłach. Do działającej już wcześniej kanapy w Kotle Gąsienicowym dołączył dziś wyciąg krzesełkowy w Kotle Goryczkowym. Warunki śniegowe zwykle pozwalają uruchomić ten drugi dopiero w lutym, a bywaja ostatnio sezony, że wyciąg w Kotle Goryczkowym nie działał przez całą zimę, bo było tam zwyczajnie za mało śniegu (w rejonie Kasprowego Wierchu ze względów środowiskowych nie ma systemu sztucznego naśnieżania tras. W dodatku ze względu na naturalne ukształtowanie terenu, aby otworzyć trasy pokrywa śniegu musi wynosić minimum 100 cm). Tym razem Goryczkowa działa niemal od początku sezonu, a do tego od razu czynny jest zjazd nartostradą aż do samych Kuźnic!

Lista czynnych ośrodków jest już naprawdę imponująca. W ten weekend wyciągi uruchomiły m. in.: Szczyrk COSIstebna Złoty Groń, Jaworzyna Krynicka, PilskoKarpacz Biały Jar, Rusiń-Ski, Czorsztyn Ski, Małe Ciche . Na następny weekend (15.12.) start zapowiedziały stacje: Szczyrk Mountain Resort, Zwardoń i Wisła Nowa Osada.»»» Aktualny raport narciarski: Polska

A oto informacja o warunkach narciarskich w wybranych ośrodkach:

 

Impresje z mediów społecznościowych