Polish

Święta i Sylwester na nartach w Zieleńcu

22. grudzień 2017 | Zieleniec Ski Arena

Nowinki z regionów Polska, Dolnośląskie, Masyw Śnieżnika

Ośrodki w tym artykule: Zieleniec Ski Arena

Zieleniec Ski Arena - grudzień 2017

Zieleniec Ski Arena - grudzień 2017

Prawa autorskie: Zieleniec Ski Arena

Stało się już tradycją, że coraz częściej właśnie na nartach spędzamy świąteczno-noworoczny czas. Nie inaczej będzie zapewne w tym roku. Stacja narciarska Zieleniec Ski Arena zaprasza na pełen atrakcji i wydarzeń świąteczny czas, który spędzić będzie można przede wszystkim, ale nie tylko na nartach.

Jeden z najlepszych w Polsce ośrodków narciarskich pracuję pełną parą nieprzerwanie od przełomu listopada i grudnia. Umożliwia to sprzyjająca aura - bardzo dobre warunki utrzymują się to już od kilku tygodni. Na stokach zalega blisko 80 cm śniegu. Korzystnie przedstawiają się również prognozy pogody na najbliższe dni, co sprawia, że świąteczno-noworoczny okres zapowiada się w stacji narciarskiej wyjątkowo.

Przez cały czas czynne będą w Zieleńcu wszystkie wyciągi, koleje i otwarte trasy. Oczywiście zmienne będą w niewielkim stopniu godziny otwarcia - chodzi jednak wyłącznie o wigilię i samego Sylwestra. W dzień poprzedzający Boże Narodzenie ośrodek czynny będzie do godziny 16:00, aby wszyscy goście oraz sami gospodarze ośrodków, hoteli i restauracji zdążyli przygotować się do wigilijnej kolacji. Począwszy od 25 grudnia #szusowanko będzie możliwe codziennie od 9:00 do 22:00.

„Święta to wyjątkowy czas również w Zieleńcu, który od lat cieszy się rosnącą popularnością. My jako gospodarze mamy oczywiście świadomość, że narty i aktywny wypoczynek są ważne. Ale bardzo duży nacisk kładziemy na budowanie świątecznej atmosfery” - mówi Grzegorz Głód, przedstawiciel stacji narciarskiej w Zieleńcu.

„Dbają o to przede wszystkim nasze hotele i pensjonaty - dekoracje, zapach świątecznych potraw, świąteczna muzyka i kolędowanie. Tego wszystkiego w Zieleńcu z pewnością nie zabraknie. Oczywiście hucznie witamy też na stoku Sylwestra - tę formę zabawy przywitania Nowego Roku również wybiera coraz większa liczba pasjonatów białego szaleństwa” - dodaje Grzegorz Głód.

Galeria zdjęć

Zieleniec Ski Arena - grudzień 2017 - © Zieleniec Ski Arena
Zieleniec Ski Arena - grudzień 2017 - © Zieleniec Ski Arena
Zieleniec Ski Arena - grudzień 2017 - © Zieleniec Ski Arena
Zieleniec Ski Arena - grudzień 2017 - © Zieleniec Ski Arena

Zobacz wszystkie

W samego Sylwestra wyciągi i koleje czynne będą aż do godziny 1:00 w nocy. Specjalnie na tę okazję możliwy będzie zakup sylwestrowego karnetu, który kosztować będzie 85 złotych (ulgowy 75) i ważny będzie od godziny 19:00 do 1:00.

Jeszcze w trakcie samych świąt Zieleniec zapraszamy gorąco do uczestniczenia w pasterce, która odprawiona zostanie oczywiście w kościółku świętej Anny. 26 grudnia najpierw trakcie mszy, a potem w hotelach i pensjonatach kolędować będą kolędnicy kapeli góralskiej Janicki. W okresie świąteczno-noworocznym zagrają oni raz jeszcze – będzie to miało miejsce 29 grudnia.

Zieleniec Ski Arena to 29 kolei i wyciągów, w tym 5 nowoczesnych wyciągów kanapowych. Do dyspozycji narciarzy dostępne są 22 kilometry doskonale przygotowanych tras, który pokonywać można bez konieczności odpinania nart.

Ośrodek jest doskonałym miejscem dla całych rodzin - uczyć się i doskonalić mogą tu najmłodsi, natomiast rodzice mogą szlifować narciarskie umiejętności wraz z instruktorami na szerokich trasach, sięgając oczywiście z czasem po te coraz bardziej wymagające. W trakcie całego świąteczno-noworocznego okresu czynne będą w Zieleńcu oczywiście również szkółki narciarskie oraz wypożyczalnie sprzętu. 

Reklama

Reklama

Reklama