Najświeższe informacje z tyrolskich lodowców: na Pitztalu sezon zimowy rozpocznie się 15 września. Na lodowcu Stubai i w Sölden najprawdopodobniej w ten weekend wyciągi jeszcze nie ruszą.

Lodowiec Pitztal

W najbliższą sobotę, 15 września koleje linowe na lodowcu Pitztal zainaugurują sezon zimowy 2018/19. Przy gondoli Wildspitzbahn narciarze i snowboarderzy będą mieli do użytku 3 kilometry tras. Szusować będzie można od 8:30  do 13:00. Kawiarnia Café 3.440 na szczycie będzie działać codziennie do 15:30.

Lodowiec Stubai

 Według oficjalnych zapowiedzi sezon na lodowcu Stubai miał rozpocząć się „w połowie września“. Z rozmowy z przedstawicielem tamtejszych kolei linowych wynika, że w najbliższy weekend nie należy raczej spodziewać się otwarcia tego największego ośrodkach lodowcowego w Tyrolu. Będziemy śledzić sytuację na bieżąco.

Sölden

Także Sölden jako oficjalny termin rozpoczęcia jesiennego szusowania na lodowcach podaje 15 września. Przedstawiciele kolei linowych poinformowali w rozmowie ze Skiinfo, że tym razem najprawdopdobniej nie uda się dotrzymać obiecanego tereminu, Ostateczna decyzja, czy w weekend w Sölden zostaną uruchomionie pierwsze wyciągi i trasy, na zapaść w połowie tygodnia.