Nareszcie rusza sezon w największym lodowcowym ośrodku narciarskim w Austrii. W najbliższą sobotę uruchomione zostaną koleje linowe i otwarte trasy na Stubaiu. Dzięki opadom śniegu z początku tego tygodnia oraz niskim temperaturom prawdopodobnie już w ten weekend będzie można szusować tu na 3 lodowcach:  Eisjochferner, Windachferner i Daunferner.

Stubai to kolejny lodowiec, który dołącza do czynnego przez cały rok Hinteruxa oraz czynnego od połowy września lodowca Pitztal. W środę wyciągi uruchomiono także na lodowcu Rettenbach w Soelden. W tym roku ze względu na wcześńiejszy niedobór śniegu Stubai i Soelden o kilka tygodni opóźniły start sezonu.

Aktualny widok z kamery interneowej na lodowcu Stubai

 

 

Co dalej na lodowcu Stubai? Już w następny weekend wielkie oficjalne otwarcie sezonu w postaci narciarskiego Oktoberfestu „Weisse Wies’n” z tradycyjnymi, tyrolskimi strojami (13-14 października br., górna stacja kolejki Eisgrat). Prawie tydzień później (19-21 października br.) odbędzie się 10. edycja Stubai Premiere, czyli oficjalne otwarcie popularnego Snowparku DC Stubai Zoo. Wszyscy freestylerzy mogą czuć się zaproszeni do gruntownego przetestowania najnowszego ustawienia snowparku, sprzętu prezentowanego w Brand Saloon oraz udziału w ogólnej zabawie.

Natomiast w dniach 20-22 listopada po raz drugi na lodowcu Stubai odbędzie się Puchar Świata w narciarstwie dowolnym  FIS Freeski World Cup. To pierwsze w tym sezonie miejsce w Europie, gdzie gwiazdy freeski z konkurencji slopestyle pokażą swoje triki. Do 120 zawodników z 20 krajów dołączą prawdopodobnie lokalni sportowcy - Laura Wallner i Viktor Moosmann, którzy będą jednocześnie walczyć o punkty w mistrzostwach Freeski World Championships 2019.