Słowacka spółka TMR w sezonie 2018/19 wprowadza w swoich słowackich ośrodkach narciarskich w Jasnej, Tatrzańskiej Łomnicy i w Szczyrbskim Plesie innowacyjny system zakupu skipassów, wzorowany na rozwiązaniach powszechnie wykorzystywanych przez linie lotnicze.

 – W dzisiejszych czasach rzadko kto kupuje bilety na samolot w normalnej kasie. Z reguły wyszukujemy i wybieramy połączenia przez Internet, a kupując z odpowiednim wyprzedzeniem lub sukcesywnie polując na okazje, możemy liczyć na niezłe zniżki. A więc: łatwo, szybko, wygodnie i jak najtaniej. Podobnie będzie działać nasz nowy system GOPASS – m.in. osoby, które kupią skipass z dużym wyprzedzeniem, uzyskają rabat sięgający nawet kilkudziesięciu procent. Dla przykładu, już dziś, w online można upolować bilety na tzw. pierwszy śnieg od 9 EURO, na Boże Narodzenie od 27 EUR, a na Sylwestra od 38 EUR. A więc mamy szansę kupić o wiele tańsze skipassy niż w zeszłym roku, nawet na najbardziej oblegane terminy – tłumaczy Juraj Chovanak dyrektor marketingu TMR.

Jak to będzie działać?

Ceny skipassów w internetowym systemie sprzedaży GOPASS nie będą stałe, ale dynamicznie zmieniane online na podstawie realnej ilości sprzedanych biletów i obciążenia ośrodka w danym terminie. Celem jest równomierne rozłożenie narciarzy w ośrodkach przez cały sezon. Dlatego ceny karnetów w popularnych terminach będą wyższe, a spadną w przypadku niższej liczby chętnych. Aktualna cena skipassu będzie zależeć nie tylko od obłożenia ośrodka, ale także od różnych poziomów cenowych, które mogą naliczać wyższe rabaty od ceny maksymalnej w danym momencie w zakresie 0-30%. W związku z tym, że zainteresowanie narciarzy w sezonie zmienia się w zależności od terminu, warto wcześniej zaplanować wypad na narty, żeby otrzymać jak najlepszą cenę, tzn. „Im wcześniej kupujesz, tym taniej szusujesz“. W ten sposób szansę otrzymują klienci, którzy potrafią wcześniej zaplanować swój czas i za to zostaną nagrodzeni niższymi cenami niż standardowe ceny za konkretny 1-dniowy skipass dostępny w tradycyjnej kasie.

W przeciwieństwie do częstych praktyk stosowanych przez linie lotnicze, nie musimy się martwić utratą zapłaconej sumy (lub jej części), gdy się okaże, że w tym czasie nie możemy szusować. Wpłacone pieniądze można będzie po prostu wykorzystać w innym terminie.

W tym sezonie ten elastyczny cennik skipassów będzie obowiązywał na Chopoku oraz w słowackich Tatrach (w Tatrzańskiej Łomnicy i w Szczyrbskim Plesie). Jak zapewniają przedstawiciele spółki, jeśli system się sprawdzi, szybko zostanie rozszerzony na wszystkie ośrodki TMR czyli także polski Szczyrk.

Sezon na Chopoku startuje w pierwszy weekend grudnia - czyli 1 grudnia 2018.