Polish

Szczyrk: nowa kolej na Zbójnicką Kopę otwarta

21. grudzień 2018 | Skiinfo

Nowinki z regionów Polska, Szczyrk

Ośrodki w tym artykule: Szczyrk Mountain Resort, Szczyrk - Skrzyczne / COS

Szczyrk: otwarcie 6-osobowej kolei na Zbójnicką Kopę

Szczyrk: otwarcie 6-osobowej kolei na Zbójnicką Kopę

Prawa autorskie: Szczyrk Mountain Resort

W piątek, 21.12.2018 o godzinie 7.30 nastąpiło uroczyste otwarcie nowej 6-osobowej kolei na Zbójnicką Kopę, która połączyła w jeden organizm rejon  Dużego Skrzycznego i Małego Skrzycznego.  Już od zeszłego weekendu narciarze mogą bez przeszkód przemieszczać się w obu kierunkach  między ośrodkami Szczyrk Mountain Resort i Centralnym Ośrodkiem Sportu Skrzyczne (COS). Wcześniej ruch możliwy był tylko w kierunku Małego Skrzycznego. Do COS można było wrócić jedynie skibusem. Na tę zmianę narciarze czekali kilkadziesiąt lat.

Nowa kolej startuje z Hali Skrzyczeńskiej (1000 m n.p.m.) – 67 krzesełek wyjeżdża bardzo widokową trasą na Zbójnicką Kopę (1205 m n.p.m.). „Nowe połączenie do COSu to przede wszystkim nowa trasa nr 3c ze Zbójnickiej Kopy do Ondraszka, nowy profil i szerokość otrzymała niebieska trasa 3b, która zjeżdża na Halę Skrzyczeńską – mówi dyrektor SMR – Grzegorz Przybyła.

Dzisiejszy wietrzny dzień udowodnił, że porywy wiatru rzędu 65 km/h w Szczyrk Mountain Resort nie są już straszne. Wdrożone w tym sezonie rozwiązania przeciwwiatrowe takie jak CPS (system monitorowania położenia liny) oraz tzw. banany na kanapach kolei spełniają swą funkcję znakomicie a goście ośrodka mogą jeździć w komfortowych warunkach.

Galeria zdjęć

Szczyrk: otwarcie 6-osobowej kolei na Zbójnicką Kopę - © Szczyrk Mountain Resort
Szczyrk: otwarcie 6-osobowej kolei na Zbójnicką Kopę - © Szczyrk Mountain Resort
Szczyrk: otwarcie 6-osobowej kolei na Zbójnicką Kopę - © Szczyrk Mountain Resort
Szczyrk: otwarcie 6-osobowej kolei na Zbójnicką Kopę - © Szczyrk Mountain Resort

Zobacz wszystkie

Fresh Track dla miłośników sztruksu

Na stokach Szczyrk Mountain Resort zaproszeni goście pojawili się dziś wyjątkowo wcześnie, bo już kilka minut po 7.00 – „Uroczyste otwarcie to też możliwość przetestowania nowego produktu, który będzie dostępny na wybranych trasach już od połowy stycznia 2019 – tzw. Fresh Track – mówi Brand Manager Beata Markiewicz. Jazda po sztruksie to produkt dla ograniczonej liczby gości, którzy będą mogli szusować na kilku trasach od godziny 7.30 – czyli godzinę przed startem ośrodka aż do godziny 9.00, a czas spędzony na nartach zakończy się śniadaniem w formie bufety w Snow Boxie na Hali Skrzyczeńskiej. Szczegółowe informacje o produkcie będą dostępne z końcem roku na stronie Szczyrkowski.pl

Przed świętami Bożego Narodzenia w całym Szczyrku na 1 dniowym skipassie goście będą mieli do dyspozycji ponad 15 km tras oraz 6 kolei linowych, dodatkowo od 22.12 będzie kursował darmowy skibus. Ośrodki wykorzystały ostatnie mroźne dni i dośnieżały trasy – SMR – trasę nr 10 na Julianach oraz trasę nr 7 i 1, COS – trasę FIS, a ocieplenie i prognozowane w Święta opady śniegu pozwolą uruchomić kolejne trasy. 

 

Reklama

Reklama

Reklama