Polish

Nowości w sezonie zimowym 2019/20 - 3 Zinnen Dolomity

31. lipiec 2019 | Skiinfo

Ośrodki w tym artykule: 3 Zinnen Dolomites

3 Zinnen Dolomity

3 Zinnen Dolomity

Południowotyrolski ośrodek narciarski 3 Zinnen Dolomity, położony w sercu włoskich Dolomitów, chce stać się jednym z czołowych ośrodków narciarskich w Alpach. Dlatego też znajdujący się bezpośrednio przy granicy z Austrią resort narciarski pracuje obecnie nad planem systematycznej rozbudowy.

Zielone światło dla budowy nowego 8-osobowego wyciągu krzesełkowego premium „Hasenköpfl” na górze Helm
Obecny 3-osobowy wyciąg krzesełkowy „Helm” od sezonu 19/20 zostanie zastąpiony nowym wyprzęganym 8-osobowym wyciągiem krzesełkowym firmy Leitner z osłoną i podgrzewanymi siedzeniami. Oprócz chroniącej przed opadami i wiatrem osłony oraz luksusowych podgrzewanych siedzeń nowy wyciąg krzesełkowy posiadać będzie funkcję ułatwiającą najmłodszym wsiadanie na „kanapę”: taśma naprowadzająca narciarzy na wyciąg będzie się podnosić lub zniżać w zależności od wzrostu dziecka. Dzięki temu przyjemność z jazdy powinna się rozpoczynać już podczas wjazdu wyciągiem na górę. Nowy luksusowy wyciąg oferuje jednak nie tylko absolutny komfort jazdy, ale również jeden z najpiękniejszych widoków w całym ośrodku narciarskim, a mianowicie utworzony z górskich szczytów zegar słoneczny Sesto – największy kamienny zegar słoneczny na świecie. „Nowy wyciąg oraz różnorodne należące do niego trasy narciarskie z początkiem najbliższego sezonu z pewnością awansują do rangi ulubionych tras w całym ośrodku” – twierdzi Mark Winkler, dyrektor spółki Drei Zinnen AG.

Galeria zdjęć

3 Zinnen Dolomity
3 Zinnen Dolomity
3 Zinnen Dolomity
3 Zinnen Dolomity

Zobacz wszystkie

Rozbudowa systemu naśnieżania
Również tej zimy zostaną poczynione ogromne inwestycje w technologię naśnieżania: zainstalowany zeszłej zimy najmocniejszy system sztucznego naśnieżania w północnych Włoszech będzie dalej ulepszany, aby można było wykorzystywać jego maksymalne możliwości i zagwarantować białe szaleństwo nawet podczas zim z niewielką ilością śniegu lub już na początku sezonu narciarskiego. „Bez tego typu instalacji nie można sprostać stale rosnącym oczekiwaniom naszych klientów ani zapewnić odpowiednich warunków narciarskich już w momencie inauguracji sezonu” – ocenia Mark Winkler.

Nowe trasy
Małych narciarzy w ośrodku narciarskim szczególnie ucieszy fakt, że także w sezonie 19/20 czekają na nich nowe, zróżnicowane, rodzinne nartostrady. Nowy łatwy wariant na Stiergarten umożliwia teraz bezproblemowy przejazd pomiędzy Rotwand i Helm także mniej odważnym narciarzom. Tym samym trwa dalsze rozbudowywanie szerokiej oferty dla rodzin, która obecnie składa się z rodzinnego ośrodka narciarskiego Haunold, różnorodnych wyciągów narciarskich dla początkujących w dolinach, jedynego stada reniferów w Alpach, trasy do nauki jazdy na nartach Rudi-Rentier, rodziny gigantycznych bałwanów, dwóch torów saneczkowych, do których można dotrzeć wyciągami oraz licznych rodzinnych restauracji i szkółek narciarskich.

Awans do najwyższej ligi i tym samym skok na szczyt alpejskich ośrodków narciarskich ma nastąpić za kilka lat: południowotyrolski ośrodek 3 Zinnen Dolomity zostanie połączony wyciągami z leżącym po stronie austriackiej ośrodkiem Thurnthaler oraz znajdującym się w regionie Wenecja Euganejska ośrodkiem Ski Area Val Comelico. Zamiast dotychczasowych 110 kilometrów tras narciarze będą mogli korzystać z aż 160 kilometrów tras zjazdowych w bez wątpienia najpiękniejszym zakątku Dolomitów – światowego dziedzictwa UNESCO.

Dzięki planowanej rozbudowie ośrodek ma szansę zostać pierwszym i jedynym transgranicznym obszarem narciarskim w ramach wielkiego konsorcjum Dolomiti Superski, obejmującym aż dwa państwa i trzy regiony. Dzięki temu w ciągu jednego dnia będzie można poznać trzy różne kultury i kuchnie – południowotyrolską, włoską i austriacką. 

Reklama

Reklama

Reklama