Polish
Nordkette góruje nad Innsbruckiem

Nordkette góruje nad Innsbruckiem

Prawa autorskie: Innsbruck Tourismus

Ciekawa oferta dla narciarzy, którym samo nartowanie na feriach nie wystarcza. Nowy skipass SKI plus CITY Pass Stubai Innsbruck umożliwia nie tylko szusowanie na stokach, lecz także zwiedzanie najciekawszych atrakcji w okolicy. 

To pierwszy i jedyny taki karnet na świecie. Pozwala korzystać z uroków 13 ośrodków narciarskich w dolinie Stubai i regionie Innsbrucka, odwiedzić 22 ciekawe miejsca oraz relaksować się na trzech krytych basenach w stolicy Tyrolu i jej okolicach. Słowo „łączy” odnosi się też do komunikacji, ponieważ posiadacz karnetu może korzystać ze skibusów oraz autobusów wycieczkowych Sightseer, które umożliwiają zwiedzanie w trybie „hop-on, hop-off” (z możliwością wielokrotnego wsiadania i wysiadania).

Użytkownicy nowego karnetu mają gwarantowany śnieg od października do czerwca w największym austriackim ośrodku narciarskim na lodowcu Stubai. Czekają na nich ponadto wyjątkowe wrażenia na stokach 12 innych ośrodków narciarskich w rejonie Innsbrucka, a są tu ukryte prawdziwe perełki, jak choćby stacje Schlick 2000, Axamer Lizum, Kuehtai czy górująca nad Innsbruckiem Nordkette z jedną z najbardziej stromych oznakowanych, ale nie ratrakowanych tras narciarskim w całych Alpach Hafelekar o nachyleniu 70 proc. Do dyspozycji mają ponad 300 kilometrów tras zjazdowych ze 111 stokami i wyciągami oraz masę innych atrakcji. Samochód można zostawić w domu, ponieważ w cenę karnetu SKI plus CITY Pass włączone są przejazdy skibusami. Posiadacze karnetu mogą zatem codziennie szusować w innym ośrodku a popołudniami korzystać z innych atrakcji. To także świetna alternatywa na ewentualną niepogodę i zamknięcie wyciągów! 

 

Galeria zdjęć

Nordkette góruje nad Innsbruckiem - © Innsbruck Tourismus
Pałac cesarski Hofburg w Innsbrucku - © Innsbruck Tourismus
Alpejski ogród zoologiczny Alpenzoo - © Innsbruck Tourismus
Skocznia Bergisel w Innsbrucku - © sugarmelon.com/Dieter Zirnig

Zobacz wszystkie

Narty, basen i wielkie gale w jednym pakiecie

SKI plus CITY Pass to pierwszy karnet narciarski, który otwiera drzwi do 22 atrakcji poza trasami zjazdowymi. Są wśród nich: Kryształowy Świat Swarovskiego, alpejski ogród zoologiczny Alpenzoo, skocznia narciarska Bergisel (widok ze szczytu skoczni jest niesamowity - zobaczycie pod sobą cały Innsbruck a przed sobą cudowną panoramę Nordkette. Dopiero po spojrzeniu w dół ze skoczni doceniliśmy, jaką odwagą muszą się cechować skoczkowie narciarscy), majestatyczny pałac cesarski Hofburg oraz inne popularne miejsca i atrakcje turystyczne w Innsbrucku i okolicach. Można więc zacząć dzień od szusowania po śnieżnych stokach, a po południu skorzystać z bogatej oferty kulturalnej. „Rano sport, wieczorem kultura” ― tak brzmi dziś motto zimowych urlopowiczów w sercu Alp. A gdy nie dopisze pogoda lub komuś jeszcze mało aktywności sportowej, można skorzystać z basenów w centrum wypoczynkowym Neustift, sauny i kąpielowego raju StuBay oraz basenu pływackiego Axams. Wszystko w ramach pakietu. Dużą popularnością cieszy się również autobus wycieczkowy Sightseer typu „hop-on, hop-off” zapewniający komfortowe przejazdy między miejscami wartymi zwiedzenia.

Innowacyjność i współpraca

Współpraca między firmami Innsbruck Tourism, Stubai Tyrol Tourism Association oraz organizacjami turystycznymi z Hall-Wattens, Wipptal i Ötztal przynosi znakomite efekty. „Dziś wielu gości uważa, że udany wyjazd na narty powinien obejmować również inne sposoby spędzania wolnego czasu. W odpowiedzi na te oczekiwania oferujemy bogaty zestaw atrakcji w ramach karnetu SKI plus CITY Pass. Organizacje turystyczne z Tyrolu po raz kolejny pokazały, że nie boją się innowacji” ― trafnie podsumowuje Karin Seiler-Lall z firmy Innsbruck Tourism. „Nasi goście coraz częściej domagają się bogatszej oferty wypoczynkowej. Chcą nie tylko jeździć na nartach, lecz także korzystać z innych atrakcji”.

Reinhard Klier, przewodniczący zarządu przedsiębiorstwa prowadzącego działalność w regionie lodowca Stubai, dodaje również: „Jako region narciarstwa na lodowcach z gwarantowanym śniegiem, Stubai jest ważnym komponentem tego kompleksowego pakietu. Ma wyjątkowo bogatą ofertę turystyczną, którą goście mogą w pełni wykorzystać dzięki karnetom SKI plus CITY Pass”.

Jeden karnet, duża elastyczność

SKI plus CITY Pass nie ma sobie równych nie tylko ze względu na szeroki wachlarz atrakcji, lecz również cenę. Dwudniowy karnet dla dorosłych zainteresowanych zimowymi wakacjami all inclusive kosztuje 111 EUR, a dla dzieci ― 55 EUR. Dzieci urodzone w roku 2012 lub później, towarzyszące rodzicom będącym posiadaczami karnetu SKI plus CITY Pass, mogą korzystać ze wszystkich opcji całkowicie bezpłatnie. Karnet SKI plus CITY Pass Stubai Tyrol zapewnia prostotę, elastyczność i wygodę. To znakomity towarzysz dla każdego, kto chce maksymalnie wykorzystać czas urlopu. Można go zabrać do kieszeni. Od podanej wyżej ceny można również uzyskać kilka fantastycznych rabatów, np. o 25% taniej pojeździć na nartach nocą w regionach objętych pakietem. Karnet jest ważny od 1 października 2019 r. do 10 maja 2020 r. Można go kupić przez Internet, we wszystkich punktach sprzedaży biletów na kolejki linowe objęte pakietem, biurach rezerwacji turystycznej Innsbruck Tourism oraz firmach partnerskich uczestniczących w programie.

Innsbruck, Austria  - © ® Innsbruck Info

Innsbruck, Austria

Prawa autorskie: ® Innsbruck Info


Karnet SKI plus CITY Pass: kilka faktów

 SKI plus CITY Pass ― pierwszy na świecie karnet, który obejmuje:

zintegrowany bilet wstępu do 13 kurortów narciarskich, 22 atrakcji i 3 krytych basenów pływackich, dostępny do zakupu na co najmniej 2 dni

 Okres ważności:

1 października 2019 r. – 10 maja 2020 r. (możliwość zakupu przez Internet od początku sierpnia 2019 r.)

Pakiet obejmuje 13 kurortów narciarskich:        

Stubai Glacier, Axamer Lizum, Schlick 2000 Ski Centre, Kühtai, Hochoetz, Muttereralm, Bergeralm, Innsbruck Nordkettenbahnen, Serlesbahnen, Elferbahnen, Patscherkoferbahn, Oberperlfuss – Rangger Köpfl i Glungezerbahn. 

22 atrakcje związane ze stylem życia, kulturą i zwiedzaniem (wstęp jednorazowy):

Ogród zoologiczny Alpenzoo, pałac cesarski Hofburg w Innsbrucku, wieża miejska Stadtturm, muzeum Kryształowe Światy Swarovskiego, muzeum Goldenes Dachl, Archiwum Miejskie Innsbrucka, Muzeum Sztuki Ludowej w Innsbrucku, kościół dworski (Hofkirche), Tyrolskie Muzeum Regionalne Ferdinandeum, Zbrojownia, Panorama Tyrolu i Kaiserjägermuseum, skocznia narciarska Bergisel, Muzeum Anatomii, muzeum i odlewnia dzwonów, Tyrolskie Muzeum Kolejek Linowych, zamek Ambras, Centrum Nauki Audioversum, Tyrolska Galeria Sztuki Taxispalais, zamek Hasegg, Wieża Mennicza, piesze zwiedzanie miasta (1 wycieczka), wypożyczalnia rowerów Die Börse (3 godziny), jazda na łyżwach w centrum Olympiaworld Innsbruck

3 kryte baseny pływackie:

Ośrodek rozrywki i wypoczynku Neustift, sauna i raj kąpielowy StuBay (jednorazowy wstęp na basen na maksymalnie 4 godziny), ośrodek rozrywkowo-wypoczynkowy Axams (jednorazowy wstęp na basen na maksymalnie 4 godziny)

Transport i usługi dodatkowe:

  • Autobusy narciarskie i wycieczki autobusem Sightseer w trybie „hop-on, hop-off” (z możliwością wielokrotnego wsiadania i wysiadania)
  • 25-procentowy rabat na nocne zjazdy narciarskie obejmujący wszystkie wyciągi i kolejki linowe objęte pakietem.

 

Reklama

Wiadomości z ośrodków

Reklama

Reklama