Polish

Szwajcaria: spadła gondolka kolei linowej Rotenfluebahn

23. październik 2019 | Skiinfo

Nowinki z regionów Szwajcaria

Zerwana gondola w  Rickenbach (Rotenfluebahn)

Zerwana gondola w Rickenbach (Rotenfluebahn)

Prawa autorskie: Kantonspolizei Schwyz

W niedzielę, 20 października, tuż przed południem spadła gondola kolei linowej Rotenfluebahn Mythenregion AG. W wyniku wypadku nikt nie ucierpiał. Dokładny przebieg zdarzenia i jego przyczyny policja ustala we współpracy ze Szwajcarskim Biurem Badania Wypadków (SUST).

Jak poinformowała policja kantonalna Schwyz około godziny 11.10 8-osobowa kabina podczas zjazdu w kierunku doliny spadła z wysokości około 20 metrów. W czasie wypadku w gondoli nikogo nie było. 

Około 50 osób, które w tym czasie znajdowały się w innych kabinach bez żadnych problemów opuściły wyciąg na najbliższej stacji.

Według najnowszych informacji przyczyną zdarzenia był silny podmuch wiatru, który uderzył w kabinę od boku. Na skutek tego gondola uderzyła w mijaną w tym momencie podporę i zerwała się z liny. Działalnie Rotenfluebahn zostało tymczasowo wstrzymane, ale jak donosi Agencja Informacyjna Keystone-SDA lina została skontrolowana przez producenta, nie wykryto żadnych wad i operator zamierza w piątek ponownie uruchomić kolej dla użytkowników.

Zerwana gondola w  Rickenbach (Rotenfluebahn)  - © Kantonspolizei Schwyz

Zerwana gondola w Rickenbach (Rotenfluebahn)

Prawa autorskie: Kantonspolizei Schwyz

Reklama

Wiadomości z ośrodków

Reklama

Reklama