Polish

Nowości sezonu 2019/20 we Włoszech: nowe kolejki, nowe trasy

4. listopad 2019 | Skiinfo

Nowinki z regionów Włochy, Tyrol Południowy, Trentino

Alta Badia

Alta Badia

Prawa autorskie: Alta Badia Facebook

Włoskie ośrodki narciarskie latem również poczyniły spore inwestycje w infrastrukturę. Jak co roku nowych atrakcji we włoskich górach jest naprawdę dużo. Prym pod tym względem wiedzie Trentino i Południowy Tyrol. Zobaczcie, co nowego czeka na Was we Włoszech?

 

Alta Badia

Alta Badia zimą 2019/20 zaoferuje dwa nowe wyciągi:

 • w Pedraces starych dwuosobowy wyciąg krzesełkowy zostanie zastąpiony nową 10-osobową gondolą
 • w dolinie Stella Alpina uruchomiona zostanie nowa kanapa, która oferując fascynujące widoki transportować będzie narciarzy na mniej zatłoczone stoki.
 
Alta Badia - © Alta Badia Facebook

Alta Badia

Prawa autorskie: Alta Badia Facebook
 

San Martino di Castrozza

Po udanym uruchomieniu nowej kolejki linowej Colbricon Express, która przewozi narciarzy od zeszłej zimy, San Martino kontynuuje modernizację w tym roku, poprawiając połączenie między Ces i Tognola: nowa kolejka zastąpi stary wyciąg narciarski i będzie nieco dłuższa.

 

San Martino di Castrozza - Passo Rolle - © Sanmartino.com

San Martino di Castrozza - Passo Rolle

Prawa autorskie: Sanmartino.com

 

Tre Cime Dolomiti

Podczas podróży z nową kolejką linową w Tre Cime narciarze będą delektować się oszałamiającymi widokami w komforcie i cieple. Nowa 8-osobowa kanapa Hasenköpfl z podgrzewanymi siedziskami będzie transportować narciarzy na wysokość 2200 metrów. Ta nowinka zimy 2019/2020 ułatwi wsiadanie najmniejszym narciarzom dzięki regulowanej wysokości ruchomej platformy peronu.

 

 W Tre Cime / Drei Zinnen powstają dwie nowe niebieskie trasy na szczycie Croda Rossa

W Tre Cime / Drei Zinnen powstają dwie nowe niebieskie trasy na szczycie Croda Rossa

 

Folgarida Marilleva

W Folgaridzie na Monte Spolverino nowa 6-osobowa kanapa zastąpi stary 2-osobowy wyciąg krzesełkowy. Jednocześnie nastąpi korekta  przebiegu trasy zjazdowej 18 „Skiweg Malghet Aut”.

 

Folgarida - Marilleva - © Funivie Folgarida - Marilleva

Folgarida - Marilleva

Prawa autorskie: Funivie Folgarida - Marilleva

 

Kronplatz

Jeśli chodzi o Kronplatz, w tym sezonie pożegnamy jeden z ostatnich starych wyciągów krzesełkowych, który zostanie zastąpiony nową kolejką gondolową. Modernizacja urządzeń transportowych jest jednym z głównych priorytetów ośrodka Kronplatz, dlatego większość kolejek została już wymieniona.

 

Plan de Corones/Kronplatz

Plan de Corones/Kronplatz

Prawa autorskie: www.kronplatz.com

 

Madonna di Campiglio

W ośrodku narciarskim Madonna di Campiglio, przed zimą 2019/20, skoncentrowano się głównie na:

 • rozbudowie stoków narciarskich
 • poprawie i wzmocnieniu systemu naśnieżania
 • nowych trasach.

Szczegółowe zmiany:

 • wymiana wyciągu krzesełkowego Nube d´oro i budowa nowej kanapy, która zapewnia narciarzom pełen komfort, w tym podgrzewane ergonomiczne siedzenia. Nowa kolejka linowa będzie miała stację początkową pod Malga Montagnoli, a jej trasa będzie przebiegać wzdłuż stoku narciarskiego Nube d'Argento. Nowa niebieska trasa Nube d´Argento-Gendarme będzie również łatwo dostępna z nowej kolejki linowej.
 • korekta profilu i przedłużenie tras narciarskich Nube d´Argento i Nube d´Argento-Gendarme, biegnących równoległe do budowanej kolejki linowej. Jednocześnie wzmocniony zostanie automatyczny system naśnieżania.
 • nowy stok narciarski Montagnoli: pod Malga Montagnoli powstanie nowy 300-metrowy odcinek trasy o szerokości 40 metrów o średnim nachyleniu 13%.
 • trasa Amazzonia Alta: korekta profilu i rozbudowa trasy Amazzonia, w tym Amazzonia Alta aż do Busa dei Mughi. W tej miejscowości wymieniony i zmodernizowany zostanie także system naśnieżania.

 

Madonna di Campiglio - © Funivie Madonna di Campiglio Facebook

Madonna di Campiglio

Prawa autorskie: Funivie Madonna di Campiglio Facebook

 

Pinzolo

Główną innowacją w ośrodku narciarskim Pinzolo przed zimą 2019/20 jest budowa nowego zbiornika wodnego w Grual, w dolinie Doss del Sabion na wysokości 1900 metrów. Budowa zbiornika Grual jest ostatnim etapem prac nad systemem naśnieżania kolei linowych Pinzolo, i wraz z jeziorem Montagnoli, które zostało zbudowane 3 lata temu przez koleje linowe Madonna di Campiglio, ten nowy zbiornik zapewni wystarczającą ilość wody do naśnieżania stoków w Pinzolo i na całym terenie narciarskim.

 

Pinzolo, Trentino

Pinzolo, Trentino

 

Andalo - Fai della Paganella

W kurorcie Andalo - Fai della Paganella, w uroczej okolicy Cima della Paganella, żegnamy stary wyciąg krzesełkowy Malga Zambana - La Selletta. Jego miejsce powstaje zupełnie nowa, wygodna kolejka linowa Dosson. Tor nowej kolei linowej będzie również odmienny od pierwotnego, dzięki czemu powstaną nowe trasy. Pomiędzy Fai della Paganella i Andalo powstanie nowy teren narciarski z czerwoną trasą Selletta - Dosson. Powstanie również nowa trasa łącznikowa oraz szlak narciarski, który połączy nową kolejkę linową z istniejącymi stokami narciarskimi.

 

Andalo, Fai della Paganella 03.01.2016 - © Dolomiti Paganella Facebook

Andalo, Fai della Paganella 03.01.2016

Prawa autorskie: Dolomiti Paganella Facebook

 

Ladurns - Colle Isarco

W Colle Isarco powstaje nowy wyciąg krzesełkowy z osłonami przeciwwiatrowymi według projektu studia Pininfarina. Podróż ze stacji początkowej na wysokości 1512 m do punktu wyjścia na 2023 metrach zajmuje tylko kilka minut!

 

Ladurns - Colle Isarco

Ladurns - Colle Isarco

 

Obereggen

Inwestycje poczyniono także w jednym z najpiękniejszych miejscówek w Południowym Tyrolu. Nowoczesny wyciąg krzesełkowy Reiterjoch w Obereggen będzie miał 8 miejsc, a stacja dolna zostanie przesunięta nieco dalej wzdłuż trasy.

 

Ski center Latemar - Obereggen/Pampeago/Predazzo 19.2. - © facebook - Ski center Latemar - Obereggen/Pampeago/Predazzo

Ski center Latemar - Obereggen/Pampeago/Predazzo 19.2.

Prawa autorskie: facebook - Ski center Latemar - Obereggen/Pampeago/Predazzo

 

Prato Nevoso

Prato Nevoso w Piemoncie przygotowało na tę zimę rewolucyjną nowość, która z pewnością zachwyci wszystkich narciarzy we Frabosa Soprana.

Nowa 10-osobowa kolejka linowa została zaprojektowana przez prestiżowe Porsche Studio Design”. Nowa kolejka zastąpi starą kolejkę „Rossa” i ma mieć przepustowość do 3000 osób na godzinę. Nowa kolejka linowa będzie całkowicie pozbawiona barier i powinna działać przez cały rok. Letni turyści będą mogli z niej także korzystać.

 

Prato Nevoso 19.11.2017 - © Prato Nevoso Ski Facebook

Prato Nevoso 19.11.2017

Prawa autorskie: Prato Nevoso Ski Facebook

 

Cortina d’Ampezzo

Innowację przygotowano także w najsłynniejszym włoskim ośrodku narciarskim Cortina, w którym po 50 latach zastąpiono zabytkową kolej linową Freccia del Cielo nowoczesną koleją gondolową o pojemności 10 miejsc.

 

Dolomiti Superski - Cortina - © www.dolomitisuperski.com

Dolomiti Superski - Cortina

Prawa autorskie: www.dolomitisuperski.com

Reklama

Wiadomości z ośrodków

Reklama

Reklama