Polish

Koronawirus we Włoszech: koleje linowe mogą być wypełnione tylko w jednej trzeciej

3. marzec 2020 | SKIINFO

Nowinki z regionów Włochy

Gondola w Cortina d'Ampezzo

Gondola w Cortina d'Ampezzo

Prawa autorskie: Freccianelcielo.com

Jak donosi niemiecka agencja informacyjna DPA, włoskie ośrodki narciarskie mogą teraz przewozić mniej osób w gondolach, kolejkach linowych i innych zamkniętych środkach transportu. Wydany właśnie dekret rządowy przewiduje na przykład, że gondole o dużej pojemności mogą być wypełnione pełne tylko w jednej trzeciej. Jak potwierdził w rozmowie z DPA operator kolei linowej na włoską Marmoladę, może ona teraz na raz zabierać tyko 25 zamiast 75 narciarzy. Obostrzenia dotykają również terenów narciarskich Cortina d`Ampezzo, Cervinia czy Canazei.

W tej chwili nie powinno to być jeszcze poważnym problemem, ponieważ pogoda nie jest najlepsza, nie ma ferii i liczba narciarzy na stokach jest ograniczona. Jeśli jednak dekret będzie obowiązywał przy dobrej pogodzie czy w okresie świąt wielkanocnych, narciarze będą musieli przygotować się na długie oczekiwanie.

 

Włochy są krajem o największej liczbie przypadków zakażenia koronawirusem Covid-19 w Europie. Dotknięte regiony to głównie Lombardia, Wenecja Euganejska i Emilia-Romania. Ogółem we Włoszech jest obecnie 2000 potwierdzonych przypadków. 52 osoby zmarły (stan na dzień 3 marca 2020 r.). Na północy Włoch z powodu rozprzestrzeniania się koronawirusa odwołane zostały wszystkie imprezy publiczne. Szkoły mają pozostać zamknięte do 8 marca. Władze zachęcają mieszkańców północnych Włoch, by nie opuszczali swych domów. Do 15 marca w całym kraju obowiązuje zakaz organizowania wycieczek szkolnych.

W najbardziej zagrożonym regionie, w Lombardii, panują obecnie doskonałe warunki narciarskie (Livigno 02.03.2020)  - © Livigno Facebook

W najbardziej zagrożonym regionie, w Lombardii, panują obecnie doskonałe warunki narciarskie (Livigno 02.03.2020)

Prawa autorskie: Livigno Facebook

Reklama

Wiadomości z ośrodków

Reklama

Reklama