W związku z szybkim rozprzestrzenianiem się koronawirusa na terytorium Włoch oraz potencjalnym ryzykiem dla turystów, personelu i miejscowej ludności stacje zgromadzone w sojuszu Dolomiti Superski podjęły decyzję o zakończeniu sezonu narciarskiego. Dotyczy to ośrodków Alta Badia, Val Gardena / Alpe di Siusi, Val di Fassa / Carezza, Arabba / Marmolada, 3 Zinnen Dolomity, Kronplatz, Val di Fiemme / Obereggen, San Martino di Castrozza Passo Rolle, Rio Pusteria - Bressanone, Alpe Lusia San Pellegrino i Civetta. Decyzja została podjęta w drodze wzajemnego porozumienia ze stowarzyszeniami hotelarzy na danych terytoriach oraz władzami politycznymi. 

W oficjalnym komunikacie prasowym Dolomiti Superski nie została wymieniona Cortina d'Ampezzo.

„Bardzo nam przykro, że musimy podjąć tę absolutnie wyjątkową decyzję. Uważamy jednak, że ten krok ma fundamentalne znaczenie, aby w jak największym stopniu powstrzymać szybkie rozprzestrzenie się koronawirusa na naszych terytoriach o bardzo wysokiej gęstości turystycznej. Dziękujemy wszystkim narciarzom, których gościliśmy w naszych ośrodkach narciarskich w tym sezonie i mamy nadzieję, że powitamy ich ponownie wkrótce w Dolomitach” - napisano na stronie DOlomitti Superski.

Zamknięcie sezonu nastąpi do jutra, czyli do wtorku 10 marca 2020 r., aby umożliwić spokojny i bezpieczny powrót turystów do domów.

Wszelkie informacje na temat zwrotu kosztów skipassów można znaleźć na oficjalnej stronie internetowej Dolomiti Superski.

W weekend zamnięte zostały ośrodki narciarskie w Lombardii i Dolinie Aosty. O zamknięciu wyciągów poinformowało także Trentino. Decyzja Dolomiti Superski oznacza praktycznie koniec sezonu narciarskiego we Włoszech.

Zobacz listę czynnych ośrodków we Włoszech: https://www.skiinfo.pl/wlochy/warunki-narciarskie.html