W tym miejscu będziemy publikować newsy na temat kryzysu wokół epidemii koronawirusa i jej wpływu na funkcjonowanie ośrodków narciarskich w Europie.

 

15.03.2020 - 8:00: Wreszcie zamknięto również ośrodki narciarskie we Francji

Francja podjęła decyzję o zamknięciu wszystkich miejsc publicznych od 15 marca (godz. 0:00). Restauracje, bary, kina, sklepy (poza aptekami i sklepami spożywczymi) będą zamknięte. Ma to również wpływ na ośrodki narciarskie, które są tym samym zamknięte w całym kraju ze skutkiem natychmiastowym. Trudno oprzeć się wrażeniu, że specjalnie zwlekano z ogłoszeniem decyzji o zamknięciu ośrodków narciarskich, aż kolejny turnus rozpocznie w sobotę swój pobyt. Nic dziwnego, że fora internetowe zalała fala krytyki pod adresem francuskiego rządu oraz francuskich ośrodków narciarskich, które do samego końca uspakajały i zachęcały do przyjazdu! - dowiedz się więcej >>>

  

14.03.2020 - 20:00: Wiele ośrodków narciarskich w Austrii już w niedzielę bez jazdy na nartach

Oficjalne zamknięcie ośrodków narciarskich w Austrii zaplanowane jest na niedzielę, tak aby teoretycznie stacje mogły być otwarte jeszcze sobotę. Jednak liczne koleje linowe zdecydowały się nie uruchamiać wyciągów w niedzielę (na przykład Nassfeld, lodowiec Kaunertal, Lech Zürs czy Nauders). 

 

13.03.2020 - 20:00 - Polska: Rząd zamyka granice i ogranicza działalność galerii handlowych

Premier Mateusz Morawiecki w trakcie konferencji prasowej zakomunikował wprowadzenie w Polsce stanu zagrożenia epidemicznego. Od niedzieli wprowadzona zostanie pełna kontrola na wszystkich przejściach granicznych, których - poza szczególnymi przypadkami - nie będą mogli przekraczać cudzoziemcy. W nocy z soboty na niedzielę wstrzymany zostanie też międzynarodowy ruch lotniczy oraz kolejowy. - Od nocy z piątku na sobotę w Polsce zostanie ograniczona działalność galerii handlowych. Pozostaną w nich otwarte sklepy spożywcze, apteki i pralnie. Podjęliśmy decyzję o zamknięciu klubów, pubów, restauracji, kasyn na okres 14 dni, z możliwością przedłużenia. Podkreślam, że wszystkie restauracje będą mogły nadal świadczyć usługi na wynos bądź na dowóz - mówił Morawiecki. Sklepy, banki i placówki pocztowe zlokalizowane poza galeriami nadal będą otwarte. - Przyjmujemy też środki bezpieczeństwa polegające na ograniczeniu zgromadzeń zbiorowych do liczby 50 osób. To ograniczenie ma charakter powszechny: dotyczy tych wszystkich miejsc, w których ludzie mogliby się gromadzić - tłumaczył premier. Oznacza to w praktyce także zamknięcie wszystkich ośrodków narciarskich w Polsce.

 

13.03.2020 - 18:00: Szwajcaria zamyka wszystkie ośrodki narciarskie

Rząd Szwajcarii poinformował podczas konferencji prasowej, że zamknięte zostają wszystkie ośrodki narciarskie w całym kraju. 


13.03.2020 - 16:20: Szwajcaria zamyka wszystkie szkoły w całym kraju

Wszystkie szwajcarskie szkoły pozostaną zamknięte do 4 kwietnia,  tak zdecydował rząd szwajcarski w piątek. W restauracjach, barach i dyskotekach może przebywać jednocześnie maksymalnie 50 osób. Osoby te są zobowiązane do stosowania zaleceń dotyczących higieny i zachować odpowiedni dystans. Od teraz do końca kwietnia Rada Federalna zakazuje wszystkich wydarzeń, w których uczestniczy 100 lub więcej osób. Dotyczy to również obiektów rekreacyjnych, takich jak muzea, ośrodki sportowe, baseny lub ośrodki narciarskie.

 

13.03.2020 - 16:15: Szwajcaria - Kanton Gryzonia ogłasza "stan wyjątkowy" i zamyka wszystkie tereny narciarskie!

W związku z rosnącą epidemią koronawirusową, rząd federalny i kanton zdecydowały się na nowe środki. Dla kantonu Gryzonia obowiązują następujące zasady:

- wprowadzono stan wyjątkowy 
- bardziej rygorystyczny zakaz organizowania imprez
- zakaz wizyt w szpitalach, domach spokojnej starości i domach opieki
- zakaz organizowania wydarzeń religijnych powyżej 50 osób
- zamknięcie wszystkich instytucji rozrywkowych
- koniec sezonu we wszystkich ośrodkach narciarskich
- zamknięcie szkół na poziomie średnim i wyższym
 

13.03.2020 - 14:35: Od poniedziałku koniec sezonu narciarskiego w całej Austrii

Środki przyjęte przez austriacki rząd przewidują zaprzestanie wszelkiej zbędnej działalności prywatnej. Tak więc, po tym jak ośrodki narciarskie w Tyrolu, Vorarlbergu i Salzburgu ogłosiły koniec sezonu na niedzielę, także ośrodki narciarskie w innych austriackich landach zostaną wcześniej zamknięte.

 

13.03.2020 - 14:10: Austria podejmuje decyzję w sprawie środków zapobiegawczych, Paznauntal i St. Anton am Arlberg objęte kwarantanną

W piątkowe popołudnie kanclerz federalny Austrii Sebastian Kurz przedstawił kilka środków mających na celu dalsze zatrzymanie koronawirusa. Dolina Paznaun i St. Anton am Arlberg zostaną zamknięte i poddane kwarantannie na co najmniej 14 dni (zamkniety teren mogą opuścić tylko osoby przyjedne, pod warunkiem że udadzą się bezpośrednio, bez zatrzymywania do domu i tam odbędą kwarantannę) - więcej informacji można uzyskać u władz lokalnych. Według mediów w St. Anton po zamknięciu miejscowości kordonem sanitarnym, działy się dantejskie sceny. Wieść o zamknięciu miejscowości i objęciu jej 14-dniową kwarantanną wywołała panikę wśród obecnych tu turystów. Początkowo nie było wiadomo, czy przyjezdni będą mogli opuścić strefę. Ludzie w pośpiechu porzucali sprzęt w wypożyczalniach, by zdążyć wyjechać z miasteczka przed zamknięciem kordonu. Ci, którzy przyjechali tu pociągiem próbowali łapać taksówki, bo stacja kolejowa została zamknięta (pociągi przez okres kwarantanny nie będa sie na niej zatrzymywały). 

Jak poinformował kanclerz Kurz w Austrii ponadto restauracje, bary i kawiarnie na terenie całego kraju będą zamykane o godzinie 15.00. Natychmiast zamknięte zostaną wszystkie sklepy. Otwarte pozostaną tylko sklepy spożywcze, apteki, banki, apteki, urzędy pocztowe i inne obiekty, które są absolutnie niezbędne dla zaopatrzenia obywateli. Od poniedziałku "musimy ograniczyć nasze życie społeczne do minimum", powiedział Kurz. Ponadto wszystkie loty do Hiszpanii, Szwajcarii i Francji zostałyby zawieszone. Wszystkie szkoły w Austrii będą zamknięte od poniedziałku.

 

13.03.2020 - 13:32 - Czechy zamukają granice i wszystkie ośrodki narciarskie

Rząd w Pradze wprowadził kolejne obostrzenia mające powstzrymac rozwój epidemii koronawirusa. Od soboty od godz. 6 rano obowiązywać będzie zakaz funkcjonowania jakichkolwiek obiektów sportowych z udziałem więcej niż 30 osób. Zakaz ten dotyczyć będzie wszystkich czeskich ośrodków narcoiarskich. Ponadto od poniedziałku (16.03) od północy zostają zamknięte granice. Żaden Czech nie będzie mógł opuścić kraju i żaden obcokrajowiec nie wjedzie do Republiki Czeskiej.

 

13.03.2020 - 13:30 - Koniec sezonu w Andorze

Wszystkie stacje narciarskie w Andorze podjęły decyzję o wyłączeniu wyciągów i definitywnym zakończeniu tegorocznego sezonu zimowego od jutra, tj.  soboty 14.03.2020.

 

13.03.2020 - 13:20 - Tatry Ski informują o końcu sezonu

Ze względu na rosnące zagrożenie epidemiologiczne podjęto decyzję o zamknięciu wszystkich ośrodków wchodzących w skład karnetu Tatry Ski. "Zdrowie Wasze, Waszych bliskich oraz wszystkich naszych pracowników jest najważniejsze, dlatego mimo panujących u nas dobrych warunków, sporej ilości śniegu i zapowiadanego słońca, w niedzielę tj. 15.03.2020 r. kończymy sezon narciarski 2019/2020" - napisano na profilu na Facebooku. Jurgów Ski - stacja narciarska oraz Stacja Narciarska Kaniówka kończą swój sezon juz dzisiaj (13.03). Od soboty tj. 14.03 zamknięta zostanie stacja narciarska Czorsztyn-ski Kluszkowce.

 

13.03.2020 - 12:20 - Polska - Czarna Góra zamyka sezon od poniedziałku

"Wasze bezpieczeństwo zawsze jest dla nas najważniejsze, dlatego po przeanalizowaniu zaleceń ogłaszanych przez Ministerstwo Zdrowia oraz Światową Organizację Zdrowia podjęliśmy trudną decyzję o zamknięciu Ośrodka. Od poniedziałku 16. marca Ośrodek będzie nieczynny.


 13.03.2020 - 11:20: Polska - Białka Tatrzanska Kotelnica kończy sezon

Jeszcze w czwartek ton postu na Facebooku Białki był uspokajający. Dziś jednak podjęto decyzję o zamknięciu ośrodka w niedzielę. "Mimo panujących u nas dobrych warunków, sporej ilości śniegu i zapowiadanego pięknego słońca na ten weekend, zdrowie Gości i naszych współpracowników jest najważniejsze. Ze względu na rosnące zagrożenie epidemiologiczne podjęliśmy decyzję o zamknięciu naszego ośrodka. Sezon zimowy 2019/2020 kończymy w niedzielę tj.15.03.2020 r. ( ostatni dzień sezonu ). Musimy wszyscy podejść do tematu rozważnie i odpowiedzialnie. Apelujemy o przestrzeganie komunikatów Ministerstwa Zdrowia, Głównego Inspektora Sanitarnego oraz lokalnych władz" - napisano na profilu Białki w piątek.


13.03.2020 - 9:57:  Szwajcaria - Kanton Ticino / Tessin zamyka wszystkie ośrodki narciarskie

Jak poinformował portal rts.ch, szwajcarski kanton Ticino / Tessin, leżący przy granicy z Włochami, zamknął wszystkie stacje narciarskie do 29 marca. Przewiduje się, że jeszce dziś podobne decyzje podejmą pozostałe kantony Szwajcarii. Szwajcarska Rada Federalna zamierza zorganizować w południe konferencję prasową, aby poinformować o dalszych działaniach.

 

13.03.2020 - 9:28: Soszów wyłącza wyciągi

"W trosce o zdrowie nas wszystkich, w związku z rosnącym zagrożeniem epidemiologicznym Stacja Narciarska Soszów zostaje zamknięta do odwołania. Dziękujemy za miniony sezon 2019/2020 i już zapraszamy na kolejny sezon 2020/2021. Termin rozpoczęcia sezonu lato 2020 zostanie podany później" - napisano na profilu stacji na Facebooku.

 

13.03.2020 - 8:50: Francuskie ośrodki zastanawiają się nad wyłączeniem kolei linowych

Jak poinformował portal planetski.eu, przedstawiciele niektórych dużych ośrodków narciarskich we Francji mają dzisiaj popołudniu podjąć decyzje w sprawie dalszego ich funkcjonowania w tym sezonie. W czwartek wieczorem rząd ogłosił wprowadzenie nowych wyjątkowych środków pzeciwdziałania rozwojowi epidemii: zamknięcie szkół, uczelni i uniwersytetów, zalecanie unikania nieuzasadnionych podróży, ulgi podatkowe dla firm, zachęta do pracy zdalnej z domu. Na tym etapie nie ma zatem żadnych oficjalnych obostrzeń dla ośrodków narciarskich. Sezon trwa nadal, nawet jeśli liczba narciarzy na stokach nieuchronnie gwałtownie spadnie (już teraz jest wiele anulowań rezerwacji w hotelach).

 

12.03.2020 - 22:10: Vorarlberg zamyka wszystkie ośrodki narciarskie

Po Tyrolu i Salzburgu również austriacki land Vorarlberg ogłosił, że koleje linowe zakończą sezon w niedzielę, a obiekty noclegowe będą zamknięte od poniedziałku. Decyzja została podjęta po rozmowach z przedstawicielami branży turystycznej, 

 

12.03.2020 - 21:30: Również wszystkie ośrodki narciarskie i hotele w Salzburgu będą zamknięte po niedzieli 

W czwartek wieczorem, po spotkaniu z przedstawicielami salzburskiej branży turystycznej, gastronomii, kolei linowych i obiektów hotelowych na podstawie Ustawy Epidemicznej podjęto decyzję o zamknięciu salzburskich kolei linowych w niedzielę 15 marca 2020 r. (ostatni dzień eksploatacji). Podobnie, wszystkie obiekty noclegowe w prowincji Salzburg zostaną zamknięte przez władze od poniedziałku 16 marca 2020 r. (ostatni dzień eksploatacji). Poniedziałek został wybrany jako ostatni dzień funkcjonowania obiektów noclegowych, aby goście mogli wrócić z ośrodków narciarskich w uporządkowany sposób. "Dla nas zdrowie naszych gości, ale także naszych pracowników i mieszkańców Salzburga jest na szczycie naszej listy priorytetów. Decyzja ta nie była łatwa, ale uważam ją za niezbędny krok, również po to, by zrobić wszystko, co możliwe, by powstrzymać rozprzestrzenianie się koronawirusa. Chcemy umożliwić naszym gościom bezpieczny i uporządkowany powrót do domu", podkreśla Wilfried Haslauer, gubernator  prowincji odpowiedzialny za turystykę. 

 

12.03.2020 - 21:00: Großer Arber (Las Bawarski) zamyka swój teren narciarski ze skutkiem natychmiastowym

Ze uwagi na warunki śniegowe w Niemczech i tak niewiele ośrodków narciarskich w tym kraju nadal działa. Teraz również koleje linowe Arber zakończył sezon ze skutkiem natychmiastowym: "Ze względu na obecną sytuację z pandemią Covid-19, firma ARBER-BERGBAHN zdecydowała dziś o przedwczesnym zakończeniu sezonu zimowego od jutra, 13.03.2020. Decyzja ta jest środkiem prewencyjnym dla bezpieczeństwa naszych gości i pracowników. W przypadku pozytywnej zmiany obecnej sytuacji epidemiologicznej, ogłosimy z wyprzedzeniem ewentualną kontynuację sezonu zimowego".

 

12.03.2020 - 19:20: Wszystkie ośrodki narciarskie w Tyrolu zostaną zamknięte w niedzielę!

Po spotkaniu z przedstawicielami tyrolskiej turystyki w czwartek zdecydowano, że na podstawie ustawy o stanie epidemii koleje linowe w Tyrolu zostaną zamknięte w niedzielę 15 marca wieczorem. Podobnie od poniedziałku 16 marca zamknięte zostaną wszystkie obiekty hotelowe. Termin poniedziałkowy wybrano celowo, aby goście mogli w uporządkowany sposób wrócić do domów z terenów narciarskich. "Zdrowie naszych gości, pracowników i mieszkańców Tyrolu ma dla nas najwyższy priorytet. Decyzja ta nie była dla nas łatwa, ale bierzemy na siebie odpowiedzialność za wszystkich Tyrolczyków i za wszystkich, którzy pozostają w Tyrolu", powiedział Günther Platter, gubernator prowincji odpowiedzialny za turystykę.

 

12.03.2020 - 19:10: Szczyrk informuje o zakończeniu sezonu

Ze względu na rosnące zagrożenie epidemiologiczne w trosce o bezpieczeństwo Wasze oraz naszych pracowników, zdecydowaliśmy o zakończeniu sezonu narciarskiego 2019/ 2020. Musimy wszyscy wspólnie, odpowiedzialnie podejść do tematu. Apelujemy o przestrzeganie komunikatów Ministerstwa Zdrowia, Głównego Inspektora Sanitarnego oraz lokalnych władz. Dbajcie o siebie i swoich bliskich! Tymczasem do usłyszenia! W sprawie zakupionych skipassów online prosimy o kontakt mailowy: reklamacje@gopass.pl

 

12.03.2020 - 19:00: Galtür i See idą w ślad za Ischgl - koniec sezonu również jutro

Ze względu na obecną sytuację związaną z koronawirusem zdecydowano się na wczesniejsze zakończenie sezonu również w Galtür i See. Podobnie jak w Ischgl i Kappl, piątek 13 marca będzie ostatnim dniem narciarskim w tych stacjach. Oznacza to, że wszystkie tereny narciarskie w dolinie Paznaun będą miały jutro swój ostatni dzień funkcjonowania w sezonie 2019/2020.

 

12.03.2020 - 17:30: Wiele imprez na terenach narciarskich zostało odwołanych

Kaunertal Freeride Days (14.+15.3.2020) i Freeride Testival Kaunertal (21./22.3.) oraz imprezy w Lech and Zürs Tanzcafé Arlberg Music Festival i Sister Resort Party 2020 nie odbędą się. Ośrodki narciarskie są jednak (na dzień dzisiejszy) nadal otwarte, jak wszystkie inne w Austrii. Nie odbędą się również Snowbombing w Mayrhofen czy WHITE PEARL MOUNTAIN DAYS 2020 w Saalbach.

 

12.03.2020 - 17:25: Po Ischgl teraz również Kappl przyśpiesza zakończenie sezonu

Na stronie Kappl na Facebooku poinformowano, że podjęto decyzję o zakończeniu sezonu narciarskiego w tym ośrodku w dniu 14.3.2020. Ostatnim dniem jazdy na nartach jest zatem 13 marca.

 

12.03.2020 - 15:00: Polskie Koleje Linowe zamykają ośrodki

Polskie Koleje Linowe wstrzymują funkcjonowanie wszystkich ośrodków turystycznych Grupy PKL. Informujemy, że w związku z potencjalnym rozwojem epidemii koronawirusa w Polsce ośrodki Grupy PKL zostają zamknięte do odwołania. Od 12 marca nieczynne są PKL Kasprowy Wierch, PKL Gubałówka, PKL Palenica, PKL Mosorny Groń, PKL Góra Parkowa, PKL Góra Żar, Kolej Gondolowa Jaworzyna Krynicka. Mamy na uwadze konieczność ograniczenia możliwości rozprzestrzeniania się koronawirusa, a zdrowie naszych pracowników i klientów jest dla PKL najwyższym priorytetem.

 

12.3.2020 15:00 Czechy: Najnowszy dekret rządowy nie dotyczy ośrodków narciarskich

Związek ośrodków górskich (AHS) stwierdził na swojej stronie internetowej, że podczas konferencji prasowej czeskiego rządu w odpowiedzi na pytanie telewizji ČTK wyjasniono, że przepisy ograniczające funkcjonowanie obiektów sportowych nie dotyczy obiektów sportowych na świeżym powietrzu, w tym ośrodków narciarskich. Większość otwartych do tej pory czeskich ośrodków narciarskichzamierza nadal działać. SkiResort Cerna hora - Pec, ośrodek narciarski Harrachov, Klinovec, Szpindlerowy Młyn, Mala Upa, Ricky nad Orlici czy Herlikovice - Bubakov już potwierdziły to na swoich stronach na Facebooku. Ośrodek Narciarski Rokytnice pierwotnie ogłosił zakończenie sezonu, ale po sprawdzeniu obowiązujących przepisów postanowił kontynuować działalność. Kopřivná pod Pradědem w związku z wyraźną prośbą gubernatora Morawsko-Śląskiego zakończyła sezon narciarski w czwartek. Ośrodek narciarski Lipno również ogłosił koniec sezonu.

 

12.03.2020 - 14:47: Czechy ogłaszają stan wyjątkowy

Rząd Republiki Czeskiej ogłosił stan wyjątkowy na najbliższe 30 dni. Od godziny 13.3. (6 rano) zabronione są wszelkie imprezy kulturalne, taneczne, sportowe i religijne, targi i jarmarki. Granice zostaną zamknięte dla wszystkich cudzoziemców z obszarów ryzyka, a także dla wszystkich Czechów, którzy próbują podróżować do zagranicznych obszarów ryzyka. Działalność restauracji jest również ograniczona; mogą one być otwierane tylko między godziną 20.00 a 6.00 rano. Wprowadzono także zakaz transgranicznego transportu pasażerów pojazdami o pojemności ponad 9 osób oraz zaostrzono kontrole na granicy z Niemcami i Austrią.

 

12.03.2020 - 14:00: Słowacja wprowadza ograniczenia, wszystkie ośrodki narciarskie zostaną natychmiast zamknięte

Rząd słowacki ze skutkiem natychmiastowym zamknął granice (z wyjątkiem osób mających stałe miejsce zamieszkania na Słowacji), lotniska i wszystkie szkoły oraz wprowadził różne inne środki zabezpieczające przed rozprzestrzenianiem się koronawirusa. Wszystkie ośrodki narciarskie przestaną działać już od jutra (13.3.).

 

12.03.2020 - 12:10: Ischgl ogłasza koniec sezonu

Na Facebooku ogłoszone zostało przyśpieszone zakończenie sezonu w Ischgl:
"Drodzy fani i przyjaciele Ischgl, w związku z obecną sytuacją związaną z koronawirusem, 14 marca 2020 r. podjęto decyzję o wcześniejszym zakończeniu sezonu w Ischgl (ostatni dzień narciarski to w piątek 13 marca). Miasta Galtür, Kappl i See podejmą decyzję w tej kewstii po południu. Dziękujemy wszystkim gościom, pracownikom, mieszkańcom i partnerom! Your Ischgl Team"

 

12.03.2020 - 10:00: Koniec sezonu Pucharu Świata w narciarstwie

Po wczorajszym odwołaniu wyścigów kobiet w Are (SWE) zostały odwołane także finałowe wyścigi mężczyzn w Kranjskiej Górze (SLO). Puchar Świata w narciarstwie został oficjalnie zakończony, zwycięzcami klasyfikacji generalnej Pucharu Świata są Federica Brignone (ITA) i Aleksander Aamodt Kilde (NOR).

 

12.03.2020 - 9:00: Szwajcarska branża hotelarska spodziewa się dużych strat w obrotach

W marcu i kwietniu 2020 roku szwajcarscy operatorzy hoteli spodziewają się spadku obrotów średnio o 45 procent. Jest to wynik badania opublikowanego w czwartek przez stowarzyszenie branżowe. Ponadto 91 procent ankietowanych stoi w obliczu znacznego spadku liczby nowych rezerwacji. Do tej pory w Szwajcarii odnotowano 645 przypadków wirusa, a cztery osoby zmarły. W Ticino ogłoszono stan wyjątkowy a według Daniela Kocha, szefa Szwajcarskiego Federalnego Biura Zdrowia Publicznego (FOPH), możliwe jest, że wkrótce zostanie on rozszerzony na cały kraj, 

 

12.03.2020 - 7:30: USA wydaje zakaz wjazdu z Europy

Rząd amerykański nałożył 30-dniowy zakaz wjazdu z Europy z powodu koronawirusa. Od soboty (4.59 CET) nie będzie można już podróżować z Europy do USA. Północnoamerykańska Liga Koszykówki NBA zawiesiła swoje mecze po tym, jak poinformowano, że gracze Utah Jazz są zainfekowani wirusem.

 

11.03.2020 - 22:00: Ischgl musi zamknąć ośrodek narciarski na dwa tygodnie

Zgodnie z dekretem rządu tyrolskiego teren narciarski Ischgl będzie nieczynny przez 14 dni, począwszy od soboty 14 marca (piątek, ostatni dzień jazdy na nartach)! Po stronie Samnaun (Szwajcaria) nie ma obecnie żadnych ograniczeń. Strona Samnauna pozostaje otwarta zgodnie z obecną oceną sytuacji. Tereny narciarskie Galtür, Kappl i See pozostają otwarte. W przypadku pytań dotyczących zakwaterowania w tym okresie, goście powinni skontaktować się bezpośrednio z wynajmującym. Restauracje Après-ski zostały zamknięte na czas nieokreślony, dotyczy to następujących restauracji: Nevada Alm, Niki's Stadl, Wedl Alm, Schatzi Bar, Freeride, Kitzloch, Posthörndl, Kuhstall, Niko's Hexenkuchl, Feuer&Eis-Bar, Ischgler Einkehrschwung (Hotel Alpenglühn), Trofana Alm, Paznauner Taja (poza obszarem restauracyjnym). Od tej pory autobusy mogą przewozić tylko połowę określonej liczby pasażerów. Następujące wydarzenia są anulowane:

Open Air Nockis w Kappl w dniu 15 marca 2020 r.
Wiosenny koncert Musikkapelle Ischgl w Ischgl w dniu 28 marca 2020 r.
Galtür Nordic Volumes w Galtür w dniach 02 - 04 kwietnia 2020 r.
Koncert Wielkanocny na szczycie góry z SIDO 12 kwietnia 2020 r.
i wszystkie pokazy szkoły narciarskiej Ischgl w Ischgl


11.03.2020 - 15:00: Liczne wydarzenia w Austrii odwołane

W związku z ograniczeniami narzuconymi przez rządy krajów związkowych Austrii, wiele imprez na terenach narciarskich zostało odwołanych. Dotyczy to na przykład koncertu wielkanocnego w Ischgl z udziałem SIDO, ELECTRIC MOUNTAIN FESTIVAL 2020 w Ötztal, wszystkich imprez w ośrodkach narciarskich Hinterstoder i Wurzeralm, 57. Hochfügener Seilrennen czy Testivalu Freeride w Saalbach-Hinterglemm.

 

11.03.2020 - 12:00: Après-Ski-Bars w Ischgl zamknięte

Po tym jak norweski barman w Ischgl zaraził wiele osób, tyrolski rząd zamknął wszystkie bary w Ischgl. 

 

11.03.2020 - 8:00: zarażony koronawirusem w St. Anton

43-letni mężczyzna z St. Anton am Arlberg uzyskał pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa. On i osoby, z którymi miał kontakt, zostały odizolowane.  

 

11.03.2020 - 8:00: Wszystkie ośrodki narciarskie we Włoszech zamknięte

Rząd włoski wydał już w poniedziałek dekret, zgodnie z którym wszystkie włoskie ośrodki narciarskie będą zamknięte co najmniej początku kwietnia.