Potwierdziły się informacje, które przekazaliśmy Wam wczoraj. W tym roku nie ma co liczyć na urlop narciarski  w Austrii. Lockdown potrwa do stycznia. Rząd w Wiedniu ogłosił dzisiaj plan obostrzeń pandemicznych na kolejny okres.  

Wyciągi pozostaną wyłączone do 24 grudnia. Potem będą mogli z nich korzystać wyłącznie miejscowi, którzy będą w stanie wybrać się na narty na jednodniowy wypad. A to dlatego, że aż do 7 stycznia zamknięte będą hotele. Do tego czasu gastronomia oferować będzie wyłącznie posiłki na wynos.

W okresie świąt Bożego Narodzenia obowiązywać będą surowe przepisy dotyczące wjazdu do Austrii. Osoby przyjeżdżające z krajów, w których skumulowana liczba zachorowań na Covid-19 w ostatnich 14 dniach przekracza 100 przypadków na 100.000 mieszkańców, będą poddane 10-dniowej kwartantannie - dowiedz się więcej >>>

Włochy i Niemcy wywierały presję na Austrię, aby zrezygnowała z sezonu zimowego w tym roku. Austria stawiała mocny opór. Podkreślano, że zamknięcie ruchu turystycznego na święta byłoby bolesnym ciosem dla austriackiej gospodarki. Dlatego najnowsze informacje, o ile się jutro potwierdzą, są ogromnym zaskoczeniem.

Wygląda na to, że wyjazdy na narty do Austrii będą możliwe dopiero na początku przyszłego roku. Oby!