Polish

Puchar Świata zawita do St. Anton - na trybunach tylko bałwany!

8. styczeń 2021 | Skiinfo

Nowinki z regionów Austria, Tyrol

Ośrodki w tym artykule: St. Anton am Arlberg

Bałwany na trybunach podczas Pucharu Świata w St. Anton

Bałwany na trybunach podczas Pucharu Świata w St. Anton

Prawa autorskie: TVB St. Anton am Arlberg / Patrick Bätz

Już jutro alpejski Puchar Świata ponownie zawita do jednej z naszych ulubionych narciarskich miejscówek w Alpach. Najlepsze zawodniczki z całego świata zmierzą się na legendarnej trasie wytyczonej na stokach Kapallu w Sankt Anton am Arlberg. Ich zmagania śledzić będzie niezwykła publiczność – na widowni czekać na nich będzie cała zgraja bałwanów.

Bałwany na trybunach podczas Pucharu Świata w St. Anton  - © TVB St. Anton am Arlberg / Patrick Bätz

Bałwany na trybunach podczas Pucharu Świata w St. Anton

Prawa autorskie: TVB St. Anton am Arlberg / Patrick Bätz

Organizatorzy zawodów wpadli na szczególnie miły pomysł na sympatyczną akcję charytatywną. Ponieważ ze względu na obecne okoliczności zawody Arlberg Kandahar na początku stycznia będą musiały odbywać się bez udziału prawdziwej publiczności, wymyślili coś wyjątkowego, aby z jednej strony stworzyć dobrą atmosferę, a z drugiej zrobić coś dobrego: dzieci i młodzież z regionu budowały w ciągu ostatnich kilku dni bałwany - każdy z nich jest wyjątkowy. "Bałwany mają pobudzić sportowców do osiągania szczytowych wyników w dwóch zawodach szybkościowych, zjeździe 9 stycznia i supergigancie 10 stycznia, a także służyć bardzo konkretnemu celowi. Za 100 euro można zostać sponsorem bałwana. Cała darowizna zostanie następnie przekazana na zrównoważony projekt wodny w Afryce", mówi Martin Ebster, dyrektor zarządzający TVB St. Anton am Arlberg.

W najbliższą sobotę i niedzielę podczas zawodów Arlberg Kandahar uczestniczki Audi FIS Ski World Cup Women będą rywalizować o setne części sekundy, cenne punkty i sportową sławę w najszybszych dyscyplinach alpejskich (zjazd i super-G) - i zrobią to dokładnie w miejscu, gdzie zaczynała się historia narciarstwa alpejskiego: St. Anton am Arlberg związane jest z narciarstwem od ponad 90 lat i często nazywane jest "kolebką narciarstwa alpejskiego". Już w 1928 roku członkowie Angielskiego Klubu Narciarskiego Kandahar i Arlberg Ski Club zorganizowali międzynarodowe zawody kombinacji slalomu i zjazdu: narodziły się Arlberg Kandahar Races.

Możecie dołączyc do bałwanów i śledzić zmagania zawodniczek na Eurosporcie!

Reklama

Reklama

Reklama