Polish

Zillertal Arena: 139 kilometrów narciarskiej zabawy

27. styczeń 2014 | Gernot Schweigkofler/Tomasz Wojciechowski

Nowinki z regionów Austria, Tyrol

Ośrodki w tym artykule: Zillertal Arena

Zillertal Arena

Zillertal Arena

Prawa autorskie: Gernot Schweigkofler

Bogactwo tras w dolinie Ziller przyciąga tysiące narciarzy. Najlepszym dowodem na popularność tego regionu stanowi potężna kolejka samochodów oczekujących przed zjazdem do doliny, którą mija każdy kto w sezonie udaje się autostradą z Polski w kierunku Innsbrucka. Wśród tamtejszych ośrodków Zillertal Arena należy do najpopularniejszych. Przyciąga narciarzy bogatą ofertą zarówno dla zaawansowanych , jak i dla rodzin, a także narciarzy początkujących i lubiących spokojną jazdę bez szaleństw.

Narciarska arena liczy 139 km tras rozciągających się na wysokości pomiędzy od 1300 do 2500m. Dzięki tak wysokiemu położeniu śnieg w tym regionie jest w zasadzie gwarantowany. W ośrodku zdecydowanie przeważają trasy czerwone – aż dwie trzecie przygotowanych stoków zostało oznaczonych tym kolorem. Ponieważ jednak trasy są zwykle szerokie, nawet mniej wprawni narciarze nie powinni mieć problemów z ich pokonaniem. Niebieskich tras także to nie brakuje. 32 km łatwych stoków to więcej niż wszystkich tras w jakimkolwiek polskim ośrodku narciarskim. Dziesięć czarnych tras dla ekspertów znajduje się w rejonie Königsleitenspitze. Ośrodek posiada 51 wyciągów – w tym aż 11 kolejek kabinowych.

Jedna z trzech tras z możliwością nagrania wideo. Wieczorem podając numer skipassa można ściągnąć sobie na komputer film ze swoim zjazdem.  - © Gernot Schweigkofler

Jedna z trzech tras z możliwością nagrania wideo. Wieczorem podając numer skipassa można ściągnąć sobie na komputer film ze swoim zjazdem.

Prawa autorskie: Gernot Schweigkofler

Kto chciałby zrobić w ciągu dnia pełną rundę przez cały teren narciarski, powinien być dość sprawnym narciarzem, gdyż odległości do pokonania są dość spore. Szczególnie przedostanie się z Zell am Ziller do Gerlos zajmuje dużo czasu. Nagrodą są jednak niezapomniane, zapierające dech w piersiach panoramy – koniecznie trzeba zaplanować trochę czasu na ich podziwianie! Mapka tras dostępna w kasach zawiera przejrzysty plan pokonania rundy przez cały ośrodek.

Po całym terenie rozsiane są przytulne schroniska i restauracje, oferujące przepyszne lokalne specjały, zarówno kuchni tyrolskiej, jak i pochodzące z Ziemi Salzburskiej. Bogata jest tu też oferta aprés-ski. Przy dolnych stacjach kolejek linowych znajdują się liczne bary serwujące typowe alpejskie hity.

Zillertal Arena  - © Gernot Schweigkofler

Zillertal Arena

Prawa autorskie: Gernot Schweigkofler

Poszukujący mocniejszych wrażeń, też będą zadowoleni. Na Kreuzwiesen-X-Press znajduje się Action-Park z pomiarem czasu, tor snake run, bag-jump (poduszka powietrzna do lądowania dla miłośników freesiingu i wiele innych atrakcji.  Pod Isskoglem powstał snowpark Gerlos z trasą łatwą i średnią oraz  skocznią. Natomiast w Königsleiten znajduje się tor do crossu narciarskiego i snowboarderowego, na którym można zmierzyć się z przyjaciółmi w bezpośrednim pojedynku. Nowością sezonu 2013/14 jest trasy do pomiaru czasu BMW xDrive Speed Check w Hochkrimml oraz Kids Speed w Gerlos.

Zillertal Arena

Zillertal Arena

Na górze Hainzenberg w Gerlos powstał najdłuższy tor saneczkowy w dolinie Ziller (7 km), który przez wielu uznawany jest za najlepszy tego typu obiekt w całych Alpach. Kto lubi prędkość i adrenalinę, powinien skorzystać z „Alpine Coastera” w Zell am Ziller.

Wiosną (od połowy marca) duża część wyciągów rusza już o 6.55. Dzięki temu dłużej można delektować się dobrymi porannymi warunkami śniegowymi.

Zobacz także:

informacje o Zillertal Arena

kamerki

cennik skipassów

wskazówki dojazdu 

Galeria zdjęć

Zillertal Arena - © Gernot Schweigkofler
Zillertal Arena - trasa Video-Ski-Movie - © Gernot Schweigkofler
Zillertal Arena
Zillertal Arena

Zobacz wszystkie

Reklama

Dokąd na narty - przewodnik po najlepszych stacjach narciarskich

Reklama

Reklama