Polish

Poradnik: kupujemy sprzęt narciarski

Poradnik: kupujemy sprzęt narciarski

Kupujemy sprzęt narciarski - poradnik Skiinfo

Kupując narty, buty, kask czy inny sprzęt narciarski stajemy przed szeregiem pytań, na które nie zawsze znamy odpowiedź. Aby uniknąć najczęstszych błędów, zapraszamy do przejrzenia naszego poradnika. Dowiecie się z niego, jak kupować sprzęt narciarski, żeby potem nie żałować.

Poradnik zakupowy: jak właściwie dobrać narty? - ©nskiv/wintersport.nl

Poradnik zakupowy: jak właściwie dobrać narty?

Gdy przyjdzie czas na wymianę nart, wiele osób stoi przed dylematem, na co zwracać uwagę przy zakupie? Poniżej przedstawiamy przydatne wskazówki eksperta i wyjaśniamy podstawowe pojęcia.

Poradnik zakupowy: Jak prawidłowo dobrać długość nart dla dziecka?

Poradnik zakupowy: Jak prawidłowo dobrać długość nart dla dziecka?

Aby jazda na nartach sprawiała maluchowi przyjemność i dzięki temu mógł on robić szybkie postępy, trzeba mu dobrać właściwe narty. Oto najważniejsze wskazówki dotyczące wyboru długości nart dla dzieci.

Poradnik zakupowy: wybieramy buty narciarskie    - ©Liam Doran

Poradnik zakupowy: wybieramy buty narciarskie

Rzędy nowych butów narciarskich na sklepowym regale robią piękne wrażenie. Jak jednak wybrać z nich tę właściwą parę, która nie zepsuje nam urlopu na nartach swoim niedopasowaniem? Zdradzimy Wam kilka ważnych wskazówek i trików, które pozwolą Wam dokonać odpowiedniego wyboru.

Poradnik zakupowy: jak wybrać kask narciarski?

Poradnik zakupowy: jak wybrać kask narciarski?

W Polsce osoby powyżej 16 roku życia nie mają obowiązku jazdy na nartach w kasku. Warto jednak korzystać z ochrony głowy. Nie tylko ze względów bezpieczeństwa, ale także wygody. Kask doskonale chroni przed zimnem i wiatrem. Tylko jak wybrać ten właściwy? I jak ocenić, czy wybrany kask jest mi dobry?

Najlepsze narty na przygotowane trasy | Test nart carvingowych / Allround - 2017/2018

Najlepsze narty na przygotowane trasy | Test nart carvingowych / Allround - 2017/2018

Test nart Allround 2017/2018 obejmuje modele, które ani nie należą ani do grupy sportowych nart slalomowych czy gigantowych o szerokości pod butem poniżej 80mm, ani też nie znalazły się w teście nart All Mountain, gdyż brakuje im zdolności do poruszania się w głębokim śniegu w terenie. W teście zgromadziliśmy narty carvingowe przeznaczone do jazdy po przygotowanym ratrakowanym stoku..

Test nart All Mountain 2017/2018

Test nart All Mountain 2017/2018

Narty All Mountain również w sezonie 2017/2018 stanowią najpopularniejszy typ nart w sprzedaży. Które modele są najbardziej wszechstronne i jak w radzą sobie w tej kategorii poszczególne marki, dowiecie się z lektury naszego testu nart All Mountain 2017/2018, który przeprowadziliśmy we współpracy z portalem realskiers.com.

Test nart All Mountain 2017/2018 (damskie)

Test nart All Mountain 2017/2018 (damskie)

Narciarze lubią narty All Mountain. Ale ich cechy często jeszcze bardziej doceniają narciarki. Dlaczego? Ze względu na mniejszą wagę panie utrzymują się na powierzchni głębokiego śniegu nawet na węższych nartach i nie potrzebują koniecznie do tego nart freeride’owych. Ale zalet nart All Mountain jest więcej...

Test męskich nart carvingowych allround 2016/2017: najlepsze narty na przygotowane trasy

Test męskich nart carvingowych allround 2016/2017: najlepsze narty na przygotowane trasy

Pod koniec minionej zimy redakcja Skiinfo oraz siostrzanego portalu OnTheSnow przetestowała ponad 100 nowych modeli nart na sezon 2016/2017. Wyniki testów przedstawiamy Wam w podziale na cztery kategorie: carvingi na przygotowane trasy, narty allmountain, narty freeridowe oraz do jazdy w puchu – osobno dla pań i panów. Oto test męskich nart carvingowych!

Test damskich nart carvingowych 2016/2017: idealne narty dla pań na ratrakowane trasy - ©Gorilla

Test damskich nart carvingowych 2016/2017: idealne narty dla pań na ratrakowane trasy

Podobnie jak większość z Was nasze testerki są zafascynowane carvingiem. Cała grupa, składająca się z instruktorek narciarskich, byłych mistrzyń freestyle’u, przewodniczek skitourowych i dziennikarek naszej redakcji uwielbia szybką jazdę, dlatego chętnie szusuje po ratrakowanych trasach. Właśnie do jazdy po takich stokach przeznaczone są narty w tej kategorii naszych testów...

Najlepsze narty na przygotowane trasy: test męskich carvingów allround 2016 - ©Liam Doran

Najlepsze narty na przygotowane trasy: test męskich carvingów allround 2016

W tym odcinku naszego testu nart 2015/2016, który przeprowadziliśmy we współpracy z włoskim magazynem narciarskim „Sciare”, znajdziecie ponad 20 modeli nart carvingowych allround zaprojektowanych do jazdy po przygotowanych trasach.

Test nart 2015/2016: narty All Mountain - ©Skiinfo | Christoph Jorda

Test nart 2015/2016: narty All Mountain

To była, jest i jeszcze długo będzie najbardziej poszukiwana kategoria nart: deski z grupy All Mountain są powszechnie lubiane, ponieważ zapewniają dobre wrażenia z jazdy, zarówno na, jak i poza trasami. Pod wiązaniem są zwykle wystarczająco szerokie, by w nieprzygotowanym terenie zagwarantować dostateczną wyporność, nie utrudniając przy tym zmiany krawędzi podczas jazdy po ratrakowanym stoku. Są lekkie, ale wyposażone przy tym w elementy stabilizujące, dzięki którym zachowują się stabilnie na trasie i poza nią. Nie są agresywne, taliowanie mają mało ekstremalne, a wybór w tej kategorii jest relatywnie duży...

Test 2015: Męskie narty freeridowe - ©Skiinfo.de

Test 2015: Męskie narty freeridowe

Przetestowaliśmy ponad 35 najnowszych modeli nart do jazdy w puchu. Obok najbardziej znanych międzynarodowych marek jak Atomic, Salomon, Völkl, Stöckli, K2 czy Blizzard sprawdziliśmy także modele francuskich producentów nart freeridowych Faction, Black Crows oraz DPS.

Test 2015: Deski snowboardowe - ©© NSkiV/wintersport.nl

Test 2015: Deski snowboardowe

Przedstawiamy wyniki testów nowych desek snowboardowych na sezon 2014/2015. Przez ręce naszych ekspertów przeszło prawie 50 męskich i damskich snowboardów różnych kategorii - od freeridowych, przez freestylowe po deski typu allmountain...

Najbardziej wszechstronne narty sezonu 2014/2015: test 27 modeli nart allmountain - ©Cody Downard Photograhy

Najbardziej wszechstronne narty sezonu 2014/2015: test 27 modeli nart allmountain

Narty allmountain to prawdziwe deski dla każdego i na każdą okazję. Trudno się dziwić, że jest to teraz najlepiej sprzedająca się kategoria nart. Przedstawiamy wyniki testu modeli na sezon 2014/2015...

Test 2014: Narty typu allround, czyli pełny komfort na stoku - ©nskiv/wintersport.nl

Test 2014: Narty typu allround, czyli pełny komfort na stoku

W tej kategorii naszego testu znajdziecie narty allroundowe, czyli te najbardziej popularne - takie, które zwykłemu narciarzowi pozwolą w stu procentach delektować się urlopem na stoku.

Test nart 2014: All mountain damskie - ©nskiv/wintersport.nl

Test nart 2014: All mountain damskie

Narty all mountain to deski dla kobiet z charakterem, które lubią czasem poszaleć poza przygotowanymi trasami. Przedstawiamy Wam wyniki testu nart tej kategorii na sezon 2013/14.

Reklama

Reklama

Reklama