Największą niespodzianką tego sezonu, o której już wstępnie informowaliśmy, jest połączenie karnetów Kitzbüheler Alpen AllStar Card i Salzburg Super Ski Card. Cieszący się ogromną popularnością wśród Polaków, obejmujący ponad 90 ośrodków Tirol Snow Card w tym roku będzie uprawniał także do śmigania po całym połączonym regionie Saalbach-Hinterglemm-Leogang-Fieberbrunn, czyli już poza granicami Tyrolu. Ale to nie jedyne megaregiony, które oferują nieograniczoną narciarską frajdę na setkach a nawet tysiącach kilometrów tras.

Karnety sezonowe to w prawdzie spory jednorazowy wydatek, ale w przeliczeniu na dni spędzone na nartach bardzo opłacalny. Za mega-skipass na cały sezon trzeba zapłacić mniej więcej tyle, ile za 3 tygodnie na nartach w którymś z większych ośrodków. Kto zatem planuje w tym roku kilka dłuższych wypadów w Alpy, powinien rozważyć zakup takiego karnetu.

Który karnet jednak opłaca się kupić? Który najbardziej pasuje do Waszych preferencji urlopowych? Który obejmuje najwięcej ośrodków, kilometrów tras i wyciągów? Zebraliśmy dla Was kilka najciekawszych naszym zdaniem propozycji tego typu karnetów i spróbowaliśmy odpowiedzieć na powyższe pytania. Mamy nadzieję, że wybierzecie coś dla siebie. Życzymy udanego sezonu!